Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Pe mine m-a enervat ieri seara cand am fost in centrul comercial, ca au inceput soldurile, si in multe magazine marfa era ceva de SH. Munti de haine in care cautau toti pt a gasi ceva interesant. Nu am rezistat si am plecat acasa suparata.

Pupici

SARBATORI FERICITE
LA MULTI ANI



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

vanzatoarele care nu-si cunosc propria marfa din magazinul de 8 mp
si istericele care nu suporta animalele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monali spune:

Haleluia pentru topicul asta!
Pe mine ma scot din sarite socrii (cu care locuiesc).El e perfectiunea intruchipata si ea stie intotdeauna ce e mai bine, cum e mai bine si cand e mai bine. Nu suport sa fiu sufocata cu remarci toata ziua si nu suport sa vad cum il dadacesc pe odorul lor. (Atunci cum pot sa il consider barbat?? Unui barbat nu i se spune ratusca toata ziua si in toate felurile)Si m-am saturat de aceleasi povesti pe care le-am invatat pe de rost in 4 ani de zile despre cum era si ce facea si de cate ori ragaia (scuzati!) pe zi puisorul lor cand era mic-de fapt pt ei tot mic e. Si soacra-mea abia asteapta sa aiba un nepotel.Nici nu vreau sa ma gandesc cat o sa ma cert cu ea sa ma lase in pace sa imi cresc copii(cand va fi cazul). Uf! Partea proasta e ca ii spun iubitelului meu ce ma deranjeaza si el imi face mie gura! Oare si eu o sa fiu asa o mama posesiva si exasperanta? Cele care au de aface cu asa ceva, ma puteti sfatui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

-ii iei la misto cand fac faze de astea
-le explici ca desi toata viata va ramane copilul lor acum e barbat insurat (adica e deja trecut de varsta scutece) - la mine asta a functionat
-va mutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




-ma enerveaza oamenii care incearca sa imi conduca viata....si mai tare ma enerveaza ca de multe ori cedez si fac ca ei doar ca sa scap de gura lor si sa fie liniste si pace in familie;
- ma enerveaza oamenii care nu apreciaza si nu respecta munca altora, ei sunt singurii care muncesc, muncesc cel mai mult, cel mai bine...si ce fac ceilalti nu observa si nu are nici o valoare pentru ca, oricum, tot ei au muncit mai mult si mai bine, nu-i asa?
- ma enerveaza oamenii cu care vorbesti si nu te asculta, in special cei care te intreaba o chestie si cand deschizi gura sa le raspunzi se intorc si incep sa vorbeasca cu altcineva si tu ramai ca prostul vorbind singur;
- ma enerveaza oamenii pe care ii doare UNDEVA cand tu esti bolnav si nu te simti bine si nu tin cont de asta si trag de tine, in schimb daca lor le-a iesit un cos sunt grav bolnavi, e sfarsitul lumii si trebuie neaparat sa fie menajati.

Uf....




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL...and if you can't....just try to hold on.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monali spune:

Porumbita, ma lupt cu el de 3 ani sa ne mutam. Dar e mult prea comod, ii convine sa fie tratat ca un puisor, sa faca ai lui totul in locul lui. Stie ca doar cu mine nu ar duce-o asa bine pt. ca eu nu suport ca el sa stea sa se joace pe comp in timp ce eu ma spetesc facand curatenie, cumparaturi sau altele de genul. Si am ajuns la un fel de concurenta intre mine si soacra-mea, situatie care ma exaspereaza. Am incercat sa ignor, m-am certat cu el, ba chiar mi-am luat lucrurile si m-am dus la ai mei si tot eu am iesit prost din situatia asta. Sunt de-a dreptul frustrata, dar nu pot sa fiu ipocrita si sa spun "ori eu, ori ei". Imi tot aduce tot felul de argumente anti-mutat si plus ca ai lui nu ar concepe sa ii dea drumul. Sincer nu stiu cat mai rezist asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

-ma enerveaza persoanele care desconsidera pe altii
-ma enerveaza ignorantii, cei care nici macar nu vor sa vada sau sa stie ca se poate si altfel
-ma enerveaza parintii care nu lasa libertatea copilului de a alege, sa discearna si el intre bine si rau, sa-l mai lase din cand in cand sa mai dea si cu capul, nu-i pot proteja la infinit
-ma enerveaza cand la suparare,constient, arunc vorbe pe care ajung mai apoi sa le regret
-ma enerveaza ca uneori nu sunt toleranta

Carla

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MartaLarisa spune:

In general dovezile de snobism ma enerveaza, dar ma si amuza...
dar ce nu ma amuza si ma scoate din minti e soacra mea care sta usa-n usa cu noi, care vine de foarte multe ori pe zi la noi si care intotdeauna are cate ceva de comentat... dar nu e data sa nu vina si sa nu gaseasca ceva... acum la adresa Teodorei... micuta noastra.Si vine intotdeauna cu scenarii din cele mai sumbre posibile. Ex:
- intotdeauna cand veneam de la ecograf ma intreba cu un ton malitios daca e copilul normal ( de parca era o minune ca fac un copil normal)
- m-a batut la cap in aceeasi perioada sa nu mai iau acid folic ( de altfel, la recomandarea medicului)
- m-a batut la cap sa fac cezariana ( am nascut normal), pentru ca fiica unei colege de servici a facut cezariana
- s-a nascut Teodora si a inceput: de ce o tinem pe umar sa dea aerul afara ca ii rupem gatul ( dar nu va pot descrie isteria!!!), de ce ii dam sab-simplex ca o intoxicam sau o innecam, sa nu o mai alaptez ca mai bun e laptele praf decat laptele meu, imbrac-o ca ingheata, " vedeti. mai , tantalailor, ca innecati copilul- la baie!!
- cand o tineam in brate " ai grija sa nu o scapi"
- o punem langa noi sa se joace " ai grija sa nu cada din pat"
- " nu ii mai taiati unghiile ca ii taiati degetele"
- " nu mai umbla tu la urechile ei" (adica sa nu i le curat")
- da-mi copilul ca dorm eu cu el,iar daca plange ti-l aduc ( in timpul noptii)

- exemplele pot continua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramonica spune:

oau, la fix am gasit subiectul asta
Ma enerveaza sistemul sanitar, ca sa zic asa- din tara asta!Cum e posibil ca la o institutie sanitara privata, dupa ce dai o groaza de bani, sa fii tratat ca la spitalul municipal inainte sa dai spaga??????????Si vorbesc de un laborator de analize medicale, unde am platit pe putin 150 ron...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma2o spune:

ma enerveaza ca a trebuit sa astept masina de la firma sa vina sa ma ia 45 de minute ca a uitat .... stupid motiv, ma everveaza ca sunt extraordinar de neseriosi si ca fac promisiuni pe care nu le pot respecta ....asta legar de munci...
ma enerveaza ca posteaza joburi in bucuresti cu sediul in otopeni...dar este jobul in bucuresti ...cred ei...
ma enerveaza ca nu plec mai repede de aici...tot legat de job..
ma enerveaza ca fac ore suplimentare si nu ma aprecieaza nimeni, si nu ma aleg cu nimic in schimb!
ma enervreaza ca sunt extraodinar de irascibila ....si in loc sa tip si sa urlu ..ma apuca pinsu cind tre sa explic ceva..


atat pt azi!!!

Mergi la inceput