Doctori de care SA TE FERESTI....din pacate

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Doctorita mea, de cae eu sunt multumita este dr. TRailescu Dura Mihaela de la spitalul Polizu

Toanca si bebe Matei 20+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/piticel_24/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

tedita au mai fost subiecte de genul asta in care s-au spus numele unor doctori si s-a ajuns la dispute. Pentru ca unele au fost multumite si vor ridica in slavi anumiti doctori in timp ce altele care au avut experientze neplacute cu ei vor scrie povestile lor si vor intra in contradictie.

Personal am fost nemultumita de dr. Indiana Pelin care are un fel de colaborare la Giulesti desi pare un om extraordinar si chiar este cineva aici pe forum care a nascut cu ea si a fost incantata de tratament.


Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaariadna spune:

Vreau sa scriu aici scurt ca subiectul mi se pare deosebit de bun si folositor. E cunoscut ca exista medici care prin incompetenta lor devin chiar periculosi si ma bucur ca fetele povestesc atat intamplari cat si dau numele exacte ale doctorilor, ca sa stim de cine sa ne ferim. Sa nu le mai intre pe mana persoane nevinovate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Fetelor, eu din fericire nu am avut experiente asa de nasoale ca ale voastre, dar tot am ramas cu pata pusa pe niste doctorite. Am mai scris eu aici mai demult, dar vreau sa mai scriu, sa vada si ascultatorii.

Cind eram pustoiaca am avut si eu, ca majoritatea fetelor din RO, o rana pe col. Mi-au trebuit vreo patru ani si doua doctorite idioate pina sa-mi fac curaj sa ma duc la o a treia doctorita care m-a recomandat pentru o banala cauterizare. Prima, Dr. Dunarintu de la Marie Stopes (lucra si in maternitatea de peste drum de B-dul Marasesti) , o idioata cu o fata de muratura si o atitunde de bona din romanele lui Dickens. M-a ontrolat si foarte scirbita mi-a spus ca asa ceva urit ea n-a mai vazut in viata ei. Avem pe vremea aia vreo 19 ani si eram terminata de numai de frica de a merge la ginecolog.

A doua? O tzoapa voluptoasa cu unghii lungi, cu parul rosu si cu haina de blana securistica pe ea, nu-i mai stiu numele. Stiu doar numele mic, Alice, si ca era la spitalul Colentina. Asta din nou mi-a spus ca asa o rana urita nu putea fi provocata decit de un avort facut cu andreaua. Si desi i-am jurat nu numai ca nu avusesem in viata mea un avort, dar ca nici macar nu ramasesm insarcinata vreodata, n-a vrut sa ma creada. Steam cracanata pe masa de control, plinging in hohote si asta imi soptea la ureche: "fetita mea, mie trebuie sa-mi spui adevarul; asa ceva nu se poate face decit cu andreaua; daca nu vrei, n-am ce-ti face." Jeeeeez.

Peste citiva ani, am nimerit in sfirsit la una normala la cap care mi-a spus ca e posibil sa fie nasol, dar pina nu fac biopsia, sa stau linistita. M-a trimis la cauterizare, mi-au facut biopsie si totul a fost bine, slava Domnului.

DPN 31.10.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Acum vad ca Madame Dunarintu e mare sfatuitor la gazeta.... Probabil redactorul care a racolat-o n-a fost la ea la control niciodata.

DPN 31.10.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by Bic

Acum vad ca Madame Dunarintu e mare sfatuitor la gazeta.... Probabil redactorul care a racolat-o n-a fost la ea la control niciodata.

DPN 31.10.05



O fi aceeasi (dupa descriere) cu acritura care era sa ma omoare pe mine prin neglijenta, lasind in mine o sarcina oprita in evolutie de citeva zile bune, si zicindu-mi scirbita, cind a vazut scurgerea maro-inchis (deci de mortaciune din uter), sa ma mai spal si eu!!! Nu am sa uit in veci!!! Si eram si eu mai nestiutoare, eram in anul 5 de facultate... Mama ei!!!



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanuk spune:

Bine v-am gasit, burticilor!
Daca tot vorbim despre medici care stiu si care nu stiu ce sa fac cu pacientele lor, stiu si eu pe cineva. O doctorita care este la Giulesti si care a fost la Medicover. Acum si-a facut cabinet particular si, evident, nu este de gasit decit acolo. Si in caz de urgente tot acolo te cheama, te lasa sa astepti de ti se acreste si, cind intri, nu stii exact daca ceea ce afli e corect sau nu.
Eu am patit-o cu ea. M-a convins sa renunt la o sarcina pentru ca aveam infectie cu citomegalovirus. Poate ca decizia a fost justificata, eu nu am acum taria sa cercetez acum si sa ajung evenetual la concluzia ca nu am facut bine. Cert este ca, dupa ce am renuntat la sarcina, nu am facut nici un tratament, iar madama nu a vazut nici o ditamai rana pe col pe care o aveam.
Acum astept iar un si, cind am sunat-o (intr-o dupa-amiaza, pe la 5-6), mi-a spus sa las totul balta si sa vin la ea la cabinet, sa vada ea ca nu e sarcina extrauterina...
Pai bine, cucoana, nu ma intrebi cum ma simt, cite saptamini am, daca am singerari si greturi, dar imi arunci "extrauterina", ca si cum mi-ar fi usor sa aud asa ceva dupa ce m-ai convins sa fac avort...
Am facut stinga imprejur si m-am dus invirtindu-ma la un alt medic, Suciu, de la Polizu, care mi se pare super de treaba... Abia la el mi-am dat seama cite lucruri ar fi trebuit sa stiu si pe care madam doctor ar fi trebuit sa mi le spuna, macar din solidaritate feminina.
Asa ca aveti grija pe mina cui intrati, ca eu m-am prajit o data si nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu...
Nanuk 7-8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:



Personal am fost nemultumita de dr. Indiana Pelin care are un fel de colaborare la Giulesti desi pare un om extraordinar si chiar este cineva aici pe forum care a nascut cu ea si a fost incantata de tratament.


Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)



As avea si eu intrebari referitoare la nemultumirile pe care le-ai avut in legatura cu aceasata doctorita, nu de alta dar urmeaza sa nasc cu ea......




Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara din burtica +38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanuk spune:

CLAUJRO, doctorita despre care vb este la Giulesti, dar nu este Pelin, ci Miloiu. Despre Pelin nu stiu nimic, poate gasesti vreo alta mamica sa stie ceva. Oricum, eu am trecut pe la Giulesti acum doi ani si am fost oripilata de cum arata maternitatea si de cum se poarta unii medici si asistente de acolo. O exceptie ar fi dr. Albu, la care mergeam la eco si care mi s-a parut a fi un doctor de treaba.
Cred totusi ca si un medic bun poate face greseli, care nu sunt definitorii ori caracteristice pentru cariera lui.
De exemplu, medicul la care merg acum - dr. Suciu, sef de sectie la Polizu - a facut minuni pentru o colega care avea un fibrom aproape cit tot uterul. Toti medicii ii spusesera ca tb sa-i scoata uterul si ca nu o sa mai aiba in veci al doilea copil, doar el a avut curaj si a incercat. I-a scos jumatate din uter, i-a reconstruit restul, fata a ramas si acum are o frumusete de la care nu a mai avut curajul sa spere.
Din alta parte, am auzit ca tot el ar fi gresit o operatie in cazul unei paciente. Am inteles ca si-ar fi dat seama de greseala si ca a operat-o de inca doua ori ca sa repare ce era stricat, fara sa mai accepte vreun leu de la ea.
Anyway, ii doresc o nastere usoara si un bebel asa cum il visezi tu. si sa auzim de bine.
NANUK 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Editat de nanuk"Din alta parte, am auzit ca tot el ar fi gresit o operatie in cazul unei paciente. Am inteles ca si-ar fi dat seama de greseala si ca a operat-o de inca doua ori ca sa repare ce era stricat, fara sa mai accepte vreun leu de la ea. "

Deci daca a operat-o de inca 2 ori ca sa 'repare' ce era 'stricat' (de el bineanteles) fara sa primeasca nici un ban asta inseamna ca si-a reparat greseala? Vai mie! Dar la prima operatie a primit bani, nu? Si a gresit... Parerea mea ca trebuia el sa o despagubeasca material pe cea pe care a chinuit-o in halul asta!

Mergi la inceput