Doctori de care SA TE FERESTI....din pacate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dori73 spune:

Draga Tedita, eu am scris ceva mai devreme de care dr.trebuie sa va feriti...din punctul meu de vedere. Dr.Ionascu Bradut de la Polizu si dr.Mistoi de la Policlinica Elias....probabil ca mai sunt dr.ca si avocati, de altfel, care isi fac meseria *cu picioarele*. Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Doctoritza care a vrut sa-mi chiureteze o sarcina perfect normala si viabila:

MARCULESCU CRISTINA - Policlinica Buzau

Daniela (15+) si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)

ALBUMUL OANEI MARIA
www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">MAMICI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jane04 spune:

Doctorita mea ginecoloaga care nu a fost in stare sa depisteze ureaplasma dupa 3 ani de "plansete si bocete" de-ale mele este Ioana Gadiuta din Brasov . Medicul "renumit" care-si controleaza pacientele ca pe niste vaci la Policlinica Judeteana Brasov este Dr. Coman si nu mai stiu cum...
In prezent merg la un medic cu picioarele pe pamant la Dr.Alexandru- Florin Anca de la Spitalul Central din Bucuresti - un om extraordinar.
14 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

jane, acel "om extraordinar" mi-a innegrit cea mai frumoasa perioada din viata mea de pana atunci: trimestrele doi si trei ale sarcinii. De aceea l-am si schimbat in saptamana 32 si am mers la un doctor OM. Ai citit pe topicul dedicat dumisale? www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45958" target="_blank">Dr. Anca Municipal
Nu vreau sa supar pe nimeni, insa mare atentie: daca vrei sa nasti prin cezariana, acel doctor e bun. Eu stiu ca nasteri naturale nu serveste. Atentie mare si la medicatia pe care o prescrie!
Numai bine,

Chris si Carina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Chiar daca au trecut 9 ani nu pot sa uit numele dr care ma putea omori si pe mine si pe fiul meu:Dr.Anitei Cristina.Si acum urmeaza povestea:dupa un avort spontan raman in sfarsit insarcinata si fac tratament pt pastrarea sarcinii,tratament destul de costisitor la vremea aceea mai ales pt o mamica care statea cu chirie si sotul il avea in armata,cu ajutorul lui Dumnezeu ajung in ultimul trmestru de sarcina si la recomandare dr de familie ma duc la Giulesti la control la aceasta "doamna" dr.In lunile urmatoare ma prezint la control cu plicul de rigoare si in sfarsit intr-o luni seara imi vine si sorocul,sun la dna dr ii spun ca ma indrept catre maternitate si imi spune sa ma duc linistita ca vine si ea,a venit intr-adevar dar doar pt a da ordin asistentelor sa-mi faca amestec litic sa-mi opreasca contractiile ca ea nu are timp de mine in ciuda faptului ca deja sotul ii daduse dreptul,si uite asa trece luni,trece marti ,trece miercuri si joi dimineata imi iau inima in dinti si cu un plic gros ma duc la asistenta sefa si ii spun ca eu nu mai suport sa indur contractii timp de 20 de ore dupa care sa mi se faca porcaria aia de injectie si sa nu mai nasc o data.Asistenta imi spune candida ca asta e ordinul ca dna dr vrea sa nasc sambata cand este ea de garda ca pana atunci nu are timp de mine???!!!La vederea plicului se hotaraste sa nu-mi mai faca injectia si sa-mi faca un calciu intravenos si uite asa in picioare ascunsa dupa usa mi se administreaza calciu.La cateva ore dupa aceea se nastea Robert cu ajutorul unui doctor minunat :dr Ion Ionut.Sotul meu era furios si in acelasi timp fericit.A vrut sa-l rasplateasca pe dnul dr ca m-a ajutat atunci cand nimeni nu vroia s-o faca,insa dansul a refuzat politicos si i-a spus sotului sa-si pastreze banii caci o sa aiba nevoie de ei.In ce o priveste pe dna dr sotul a ridicat-o un pic pe perete spunandu-i sa-i multumeasca lui Dumnezeu ca eu si copilul suntem teferi caci altfel ea era moarta.Eu i-am urat sa aiba parte de o sarcina si o nastere cum am avut eu.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Jane, imi pare rau sa aud ca ai trecut prin asa ceva cu medicii. Despre Coman am auzit si eu de rau, iar Gadiuta nici macar nu este la spital, consulta pe udne poate. Eu am fost de-a lungul timpului la multi medici, printre care cei mai renumiti din oras: Vulcan, Badea etc dar nici unul nu a reusit sa imi spuna de ce eu aveam dereglari de ciclu si dureri groaznice cand eu aveam un chist de 9 cm. Ei, se mai intampla ca unii sa se grabeasca sau sa omita anumite lucruri. Timp de un an dupa aceea am mers la Lupu Gabriela(lucra pe vremea aceea cu direcotrul spitalului), tinerica, plina de entuziasm si foarte bine vazuta in spital. Ei bine, s-a aglomerat si la ea si nu numai ca de fiecare data trebuia sa ii explic antecedentele mele(nu aveam fisa nici la cabinetul particula dupa mai mult de un an), dar a inceput sa devina superficiala si nu o mai gaseam niciodata.
La recomandarile mai multor prietene, am mers la 5 saptamani de sarcina la Dr. Podasca, mi-a dat de la prima consultatie nr lui de mobil si pe mine m-a ajutat de 3 ori sa pastrez bebele (am avut contractii foarte puternice si daca nu intrevenea la timp puteam sa pierd sarcina). Ce ma incanta este ca de fiecare data cand il sun pe mobil imi recunoaste vocea si stie toata povestea mea (si nu duce lipsa de paciente). Asta numesc eu un om dedicat meseriei. Prin urmare, eu am mare incredere in el si imida mult optimism, mai mult cunosc 4 persoane care au nascut cu el si au trecut cu succes peste toate problemele. Eu ti l-as recomanda cu mare caldura daca te hotarasti sa mergi la un medic in Brasov.


Ralu 20+
Eu: http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralirali_p/my_photos

Fetita bebe: http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20060108/dt/8/k/c159/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jane04 spune:

Chris sunt de-a dreptul inmarmurita de ce am citit. Iti multumesc mult.O sa ma mai interesez si cred ca o sa incerc sa ma "vad" si cu alti medici , mai ales ca am o infectie.Pana acum nu am reusit sa gasesc pe forum fete care sa fie pacientele lui si de aceea parerea mea era "unica" pt. mine.De dr. Tutunaru , fetelor ce stiti ? Si sa ne spuneti si bune si rele , ca doar de aia suntem aici , sa ne spunem SINCER parerile.
Chris , multumesc si promit sa mai caut opinii sau medici, ca doar sunt patita cu medicii !
14fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jane04 spune:

ralirali sa stii ca am mai auzit de bine de dr. Podasca. Chiar as avea "pile" la el pt. ca multe cunostinte merg la el. Exista o singura pb.:este prea frumusel si eu ma topesc toata cand il vad
Nu stiu daca as putea sa ma dezbrac in fata lui...dar s-ar putea sa ma hotarasc sa merg si la el.Dupa cate vad eu , in Bucuresti sunt niste tarife de dai pe spate !Dar in rest ,tre sa recunosc ca toata lumea este multumita de el.
Cat despre Dr.Lupu , sa stii ca am fost o data la ea...si mi-a lasat o impresie ff buna. Pacat ca nu am continuat , ca nu am mai gasit-o. Probabil ca incepea sa fie ocupata si ulterior am venit in Bucuresti.
Multumesc mult de raspuns !
14 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

jane, activeaza-ti pm-urile, pls. mai vroiam sa iti zic ceva.
apropo, nu mi-ai zis cum vrei sa nasti !

Chris si Carina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

jane, uite ce am mai gasit la Discutii generale: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45865" target="_blank">Stiti ceva de Dr. Anca?

de fapt, in urmatoarele zile (sper) o sa povesteasca si o alta pacienta de-a lui Anca, experienta ei ... asta vroiam sa iti zic pe PM.

Chris si Carina

Mergi la inceput