Constanta la apel (45)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Jone, merci!!! Da-mi un nr de telefon, sa putem stabili mai usor cand si cum sa ne intalnim! Nr mele sunt>0341408866 (RDS) si 0722438317.

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Loreen, cat timp am calcat un purcoi de rufe, m-am tot gandit la problema ta.
Initial, am fost tentata sa zic: scoate-i tv-ul din program, fara discutii, fara negocieri (cand incepe Sebi sa tipe, sa faca fitze, ii zic pe un ton ferm ca nu negociem, ca nu ma impresioneaza si ca plange degeaba si se potoleste RAPID)!
Apoi, mi-a trecut prin minte ca poate Bianca se simte neglijata (nu zic ca si este, dar poate ca asa se simte!) sau chiar este geloasa pe sora ei si incearca sa va atraga atentia asupra ei....
Poate ca ar trebui sa incerci sa petreci mai mult timp numai cu ea, sa vorbiti ca doua "prietene" si sa-i explici ca in viata nu faci numai ce vrei si ce-ti place, ci ai parte si de placeri, dar si de... datorii/ responsabilitati! La varsta ei, asta-i principala ei datorie: SCOALA (SA INVETE)!
Poti sa mai incerci ceva: cand doarme Delia, cititi amandoua cate o carte! Stai efectiv langa ea, macar o ora pe zi! Poate ca asta o sa dea roade?!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ma tot gandesc...cum s-a intamplat cu bebelsul?? Nu era in scaun? Ea ar fi trebuit sa fie mai in siguranta decat parintii!!!

Roxa, vreau sa te intreb, Anca ii da baietelului ei in fiecare zi cate o sticla de lipton ceai, e bun??? Ca eu sunt cam indoita ca ii face bine, si suspectez ca e facut din ceai negru (pe eticheta scrie doar extract de ceai)...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Poze la munte si la mare

Poze noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Simona, tinem pumnii !!1 Dar nu e mai bine daca iti faci un test de sarcina??? Iti place suspansul???

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Poze la munte si la mare

Poze noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Ei Mav psihologia copilului este o enigma...Sigur ca i-am explicat fetei ca scoala este un rau necesar,si ea stie prea bine chestia asta,sigur ca printre multele dati cand calca pe bec ii suspendam accesul la televizor-calculator,binenteles ca este geloasa nu pe Delia in sine ,ci pe ideea de a avea o sora(sau un frate),si poate si eu,si chiar taica-su avem partea noastra de vina...Si peste toate astea intervin si modificarile hormonale ca de suntem fetite mari de-acum...maine-poimaine domnisoare...Am intors-o pe toate fetele...Ma rog la Dumnezeu sa fie numai asta singura problema si sa nu ajungem la altele mult mai grave,gen droguri...

Sanzi am vorbit cu Cornelia astazi si nici ea nu stia mare lucru,pentru ca s-a blocat la telefon cand a sunat-o Naty si nu a fost in stare sa mai zica nimic.Atata stia ca sotul ei este la Galati sa faca formalitatile,ea venise la Eforie cu fata,si ca nu aveau masina lor si din cate isi aduce aminte nu aveau scaunel de masina...Oricum mare lucru nu mai conteaza...desi nimeni nu intelege cum s-a putut intampla una ca asta...Am rugat-o pe Cornelia daca are nevoie de ceva sa ma caute...

Liris eu pana acum cred ca faceam o duzina de teste...Cu Delia primul test l-am facut la 7 zile de la ultima zi fertila...Urmatorul in ziua cand trebuia sa-mi vina si atunci am vazut cele 2 liniute...



Loreen cu Bianca(15.10.96)si Delia(26.04.05)
"Nu merge inainte mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna seara.
Draga mea Loreen "e grele" cu domnisoarele din ziua de azi. Probabil ca gelozia este de vina. Cine stie? pana vei descifra misterul iti doresc muuulta rabdare .
Am reusit in sfarsit se fac un album cu cateva poze, daca doriti sa le vedeti adresa este: http://up.photos.yahoo.com/ed/onticadc/album_hadler.
Somn usor si vise placute.
Camelia si Alexandra Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Imi cer scuze ca nu am mai scris nimic.

Am reusit sa vorbesc in dupaamiaza asta cu Nati si am aflat ca inmormantarea a avut loc azi. Aseara nu am avut curaj sa intreb nimic si ea nu mi-a spus. Nu pot sa reproduc tot ce mi-a zis, dar exista atata suferinta si in acelasi timp atata caldura in vocea ei. A zis ca dupa inmormantare a inteles totul, a adunat toate bucatelele si stie ca Dumnezeu le-a dat un ingeras care sa ii ocroteasca. Le-a dat cea mai mare fericire si cea mai mare suferinta, dar ea spune ca totul are un sens. Le doreste tuturor copilasilor zile multe si fericite si se roaga sa nu mai treaca nici un parinte prin ce au trecut ei.

In momentele astea s-a gandit si la noi si m-a sunat pt. ca a crezut ca trebuie sa aflam si noi, nu sa plece pur si simplu...

Sotul si fratele ei sunt inca in spital cu fracturi. Doar parintii ei au fost langa ea in momentul asta. Sotul ei nu a putut sa paraseasca spitalul.

Micuta Demi a luptat doua zile in spital, a respirat singura, dar avea capsorul zdrobit si toate sperantele lor au fost in zadar.

Ne-a multumit pt. faptul ca suntem alaturi de ea cu gandul, dar chiar nu o putem ajuta cu nimic. Maine pleaca la Galati si de acolo nu mai stie nimic.

Nu stiu daca au consolat-o macar putin cuvintele mele, dar a vrut sa isi descarce sufletul.

Nu mai stiu ce sa zic, incerc si eu sa imi revin




Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia mi se rupe sufletul cand povestesti!!! Este groaznic...
Parca retraiesc ce a patit fina mea...
Bietul ingeras!!!!!
Naty, sa fii puternica in continuare, si Dumnezeu sa ii lumineze ingerasului vostru calea!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Poze la munte si la mare

Poze noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

si eu ma gandesc intruna de cand am aflat.
of of of.
nu se compara cu nimik.
e cea mai mare durere ca un copil sa plece din asta lume inaintea parintilor.
atatea sperante!atatea vise de viitor.


jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Am citit trista veste despre micuta disparuta dintre noi si m-am intristat foarte tare. Am vazut-o in poze si am citit cateva dintre postarile puse de mamanati. Mi se pare ceva ingrozitor pentru un parinte sa ii moara copilul. Poate ca Dumnezeu o sa ii dea puterea si o sa o intareasca la trecerea printr-o asa incercare; fiindca daca din afara privind mi se pare asa cumplit, din interior cred ca nu sunt cuvinte ca sa descrii prin ce treci!

Cat despre mine/noi: Cristina mea are 5 ani si 8 luni si in curand va incepe grupa pregatitoare ( are 3 ani de gradi in spate!)

Mergi la inceput