Bebelusi de septembrie – octombrie 2004 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Da, fetelor, asa papa Alma mai nou, adica bucatele de legume fierte pe aburi si carnita fiarta, rupta bucatele. Isi ia ea ce doreste din farfurioara si le insira pe tablia de la scaun, papa aproape tot, atata ca murdareste cam tot in jurul ei (si scaunul, si pe ea, si pe sub scaun), dar tot e mai bine decat mancarea pasata pt ca domnisoara se incapataneaza sa pape singura, iar daca ii dau ei lingurita e chiar dezastru. Mai papa si ea cu ligurinta mancarurile care nu pot fi papate altfel, dar e cea mai fericita cand o las pe ea in treaba ei. Si mi se pare ca e si mai usor de curatat daca arunca bucatele de legume in loc de piurée de legume pe jos.Dureaza si mai mult asa, dar e cumintica in timpul asta si eu mai pot sa ma ocup de altceva. Sper ca v-am lamurit

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by herra

am vazut si eu pozele Almei; care ma uimeste de fiecare data...

dar cu Stefan nu pot vedea decat prima poza, cand dau "next" sau "view entire album" se inchide pagina de tot...



Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)






herra, nu stiu de ce nu poti vizualiza pozele, la mine merge, poate erau ceva probleme cu site-ul....daca vrei incearca mai tarziu

revin mai tarziu...acum alerg piticul prin casa pentru ca afara ploua si e disperat ...imi sta numai pe usa si imi urla...va dati seama ca stie pe unde se iese afara si se cere singur????hm....

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Va pupic dulce fetelor.

Revin si eu dupa o mica pauza si chiar daca nu am reusit sa citesc din urma cand revin acasa pt mai mult timp o sa lecturez.

Noi suntem bine acum am venit pt trei zile in Bucuresti ca am hotarat sa nu o mai alaptez pe Dia ca am ajutor, a venit si mami meu in tara sa ma ajute asa ca am hotarat si sunt fff trista de ieri plang incontinu dar nu am alta solutie ma bucur ca i-am dat si atat.
A mai intrerupt cineva alaptarea? Voi ce ati luat? Dr mi-a spus sa nu iau nimic doar in caz ca mi se impietresc sanii sa o sun. Please un sfat pt mine.
Deja imi este dorut de ea ca e tare isteata si cand am plecat parca m-a simtit ca ma strangea cu asa o putere in brate cum nu a mai facut-o niciodata.

Dienuta mi-a facut o mare surpriza si de Sf. Maria a mers pt prima data a fost pe neasteptate incat toti care eram la masa tipam de bucurie a fost tare frumos ca o tot punem sa repete figura. Haios e ca ea nu merge mai mult alearga iar uneori face ca un betivan de rade si ea.

tin sa va marturisesc ca mi-a fost tare dor de voi asa ca deabia astept sa va aud de 2 sapt stam la tara si acolo nu am internet si sunt ca si moarta.
Insa compenseaza alte lucruri uneori parca nici nu imi vine sa mai plec asa liniste si aer ce e acolo o sa imi iau la pachet pt un an.

Acum fug sa trag un pui de somn ca sunt tare obosita de la drum.





Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI
[url]="http://communyti.webshots.com/user/danina667

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ma exaspereaza semnatura asta sa vad ce are ca nu se lasa modificata.



Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Oi fi reusit ceva? Vreau sa pun poze noi.



Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI

Paula-Diana poze noi noute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Ce mi-a placut de Stefan in roaba....ce bine sta el sa-l plimbe tati!
Alma e atat de mare...Doamne ce a mai crescut daca papa si singurica!
Marc si Raducu sunt niste dulci impreuna!

Ellen, offf ce mila mi-e de be bebelina mica. Sper sa scape cat mai repede si sa se faca bine!

Eu incep de maine cumparaturile pt turta Alexiei, asa ca am de bucatarit la greu vineri.
Turta o vom face acasa si vom avea 14 invitati, cu tot cu Alexia . Eu am o masa plianta de 12 persoane si asa ca vom sta la masa caci vom fi mai mult in familie.
Ca papa eu m-am gandit la: oua umplute decarati ca puisori, cubulete de sunca si cascaval puse pe scobitoare impreuna cu un ou de prepelita si caciulita din masline, rosie umpluta cu sal de vinete, ardei gras umplut cu crema de branza cu marar, pateute cu icre, dovlecei pane, salata cu ton, salata de paste cu ou si sunca, salata de conopida cu pui, rulou sunca cu cruditati, peste marinat cu ceapa. Asta ca aperitiv iar apoi pulpe pui cu ciuperci la cuptor si cartofi prajiti si cu castraveti murati. Ca dulce voi face un tort diplomat, voi cumpara niste mini prajiturele de la Alice si inghetata.
Cam asta am de facut eu. Ma mai gandeam si la o rulada cu pateu...dar e cam greu de facut (imi cere mult timp si stau prost la capitolul asta) asa ca voi renunta. Daca renunt la ciupercile la gratar atunci voi face snitele de ciuperci care sunt o bunatate.


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 11 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Cam tarziu raspund eu la subiectul cum/cat mai dorm copii nostri....si o fac numai fiindca am vazut ca suntem iesiti din tipar. Adica licuriciul meu doarme cel putin 4 ore pe zi, in doua reprize...dimineata, cam intre 10.30-12.30 si seara de pe la 16 la 18. Adevarul este ca atunci cand sta treaz mai mult de 4-5 ore se face marait rau de tot, asa ca m-am obisnuit cu programul lui si incerc sa il respect.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Mihaela, mi-ai facut o poftaaaaaa!

Si in plus, cu unele chestii cred ca te voi copia in curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!
danina, felicitari Dinutei ca merge singurica!Am vazut si pozele e scumpa foc!Pupici de la noi!

Aici ploua si e tare urat...tuna, fulgera...Stefan azi a fost ca un disperat, mi-a stat calare pe usa de la intrare, nu prea am stat pe afara din cauza vremii si lui ii place fff mult afara...seara pe la 9 abia il bag in casa, prostit cu te miri ce...ca e rupt de somn dar tot isi gaseste de lucru cu tati prin curte!Aseara ia dat tati un ciocanel mic sa ciocaneasca cu el pietrele si au ciocanit peste tot dupa care au venit si in casa sa bocane cu el pe jos...pana a reusit sa-l loveasca pe tati cu el in cap si cu greu mare i la luat din manute.....

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

mmmmm Mihaela da ce pofta mi-ai facut!Vai dar tu cand ai timp sa faci atatea bunatati????Hm...si eu as face dar zau nu stiu cum m-as descurca cu Stefan agatat de pantalonii mei si printre picioarele mele.....Poate ma razgandesc si fac si eu aperitivele asa cum ai zis tu, in forma de puisori, sa imi dai mai multe detali!!!plsss

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput