Bebelusi de septembrie – octombrie 2004 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ana am vazut poze cu speculantul mic si blond. O sa rupa inimile fetelor ca tare frumusel e!

Ioana si bebelina mea (tiza ta) arata cu degetul de cateva zile. Intr-una. Fiindca vrea continuu cate ceva. Si arata cu degetul intr-acolo si zice "iiimmm...".

Ieri ii arata bona porumbeii, care sunt febletea ei de cand era mica de tot si ii zicea "uite puiul" si a inceput si ea sa zica "pu ...pu ...pu"

Fetelor voi le-ati luat ham?
Pe mine ma bate gandul sa ii iau, dar nu stiu care e momentul potrivit. Bebelina merge deocamdata doar tinuta de subtiori.


Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Am capatat o steluta!

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut, fetelor,

Am intrat doar sa spun ca am mai pus vreo 45 de pozici (de la ziua verisoarei Almei, cu Alma tobosar, papand singurica si batand cu lingura de lemn in capacul unei cratite). Pe toate le puteti vedea in albumul "Alma, 9/10luni" de la ultimul link. O sa trebuiasca sa mai fac ceva ordine la linkurile de la semnatura, dar sper sa-mi fac timp.Acum trebuie sa-mi consolez pitica asta ca a intrat iar sub scaun si s-a lovit la capsor. Revin mai incolo. Pupici,

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Naty eu i-am luat ham imediat ce a inceput sa mearga singurel si s-a obisnuit rapid cu el(intr-o zi).De fapt il tin cu hamul doar pe afara ca in casa umbla singur si pe unde are el chef...mai rau e ca a inceput sa se catere pe tot ce apuca....
Si lui Alesio ii plac porumbeii mult de tot ca si la Ioana ta...dar el stie numai gainile sa le imite(face "aaacccc" de la cotcodac, dar asa ascutit- e tare haios )...
....oh si felicitari pentru steluta!

Ana e tare scump Stefan!I s-a mai inchis parutul la culoare sau mi se pare mie?Si lui Alesio incepe sa i se inchida putin....dar tot frumosi sunt!
Eu deja nu ma mai uit la Alesio cand se catara pe ceva ca nu mai vreau sa-l vad cum cade....asa ca astept ori sa se dea frumos jos(in balansoar se catara de obicei) ori sa cada! Dar deja s-a invatat sa se descurce fara ajutor!
La noi e invers: Ovi face scandal ca de ce il las pe bazuc pe jos pe afara, ca se murdareste gombotzul lui drag!Dar eu zic ca trebuie sa stea si pe jos copii....cand or sta cu putza in praf?Cand or fi ca noi?
Asa ca : traiasca masina de spalat automata!

Danyce am vazut si pozele voastre!Tare mare s-a facut Alma...si frumoasa foc!Si ce de par are....

Al meu bazuc face ture acum prin casa (in picioare) cu o jucarie in mana si stramba din nasuc....Doamne ce-l mai iubesc!

Pupici!







Ioana& Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Blue am gasit... Este pe pagina asta, undeva pe la mijloc http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31473&whichpage=7

Crismir cu multa placere.

Promit ca ma uit la pozele Almei si lui Stefan... acum chiar nu pot...

Naty felicitari pt. steluta.

Numai copii trasniti pe aici... unul mai rau ca altul...
Sa-nteleg ca v-a placut poza cu Elena... uneori chiar n-am timp sa fac poze cu toate tampeiile care le face, pt. ca ma vede cu camera foto si nu o mai intereseaza nimic... trebuie sa faca frumos pt. poza... fotomodeala de mica



Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

am vazut si eu pozele Almei; care ma uimeste de fiecare data...

dar cu Stefan nu pot vedea decat prima poza, cand dau "next" sau "view entire album" se inchide pagina de tot...



Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Pai se poate, fetelor, sa ajungem noi pe pagina 2?Se pare ca toate trebuie sa ne supraveghem bebelusii nazdravani si/sau sa ne ocupam de diverse alte activitati.Eu mai nou nu reusesc sa fac nici 50% din ce-mi propun in fiecare zi.
Pufy, noi o sa o sarbatorim pe Alma cu un chef pe durata unei zile intregi, la care vor participa atat rude, cat si prieteni de-ai nostri (eu estimez sigur vreo 20 de persoane, daca nu si mai multe). Probabil scoatem tarcul sa facem mai mult loc in casa si punem si un party tent in curte cu mese din alea ca la bistro. Bineinteles ca voi impodobi totul cu baloane si ghirlande speciale pt aniversare. Mai am de gand sa iau coifuri pt invitati si alte prostioare. Chiar ma gandeam sa fac o invitatie mai traznita pt cei care ne dorim sa participe.Initial ma gandeam sa fac un bufet suedez, dar pt ca invitatii vor veni de-a lungul zilei m-am gandit sa servesc peste zi niste antreuri (aperitiv cu omleta/branza, ceapa verde si marar; rulada de carne cu spanac in foietaj, ruladuta de pui filet cu carnaciori, oua umplute, tartine cu salata de vinete si rosii/somon afumat si pasta de branza) si o ciorbita cu painica calda din cuptor, pe langa torturile de sarbatoare. Pt. cina o sa fac cel mai probabil pulpite de pui ca sa poata papa si piticii (o sa fie destui) cu sos italian pt adulti (plus ceva fripturica de rezerva) servite cu cartofi picanti pt adulti si natur pt pitici si diverse salate, legume innabusite. Langa cafeluta, pe langa feliutele de tort, adultii vor putea servi si praline belgiene, iar piticii vor avea langa suculet proaspat de fructe fursecuri facute pt ei in forma de cap de iepuras si elefantei.Inca nu e totul batut in cuie pt ca totul va depinde de disponibilitatea mea atunci.
Tu vrei sa-l sarbatoresti pe Alesio la restaurant? Sau de ce intrebai unde? Eu zic ca foarte frumos il poti sarbatori si acasa la voi sau la socrii tai, daca au mai mult spatiu si stau la curte. E doar o idee


Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Herra, multumim, multumim

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

quote:
Originally posted by herra

am vazut si eu pozele Almei; care ma uimeste de fiecare data...

..



Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)






Si pe mine. Mai ales la faza cu bucatile de legume si carnea. Asa le mananca Alma? Eu inca pasez....

Ellen, sanatate bebelinei, sa treaca repede bubitele.

Eu nu mai am timp, am o perioada cam proasta, sunt in stare de soc pentru ca mi-a schimbat cineva copilul. Ea, care nu a plans pana acum, e intr-o perioada de plans si nazbatii la greu. Nu o putem culca, nu prea mai mananca, am ajuns sa o legan seara in balcon (de imi rupe mainile), si ca sa fie tacamul complet mi-a tras acum, inainte de culcare un kk cam moale si...destul de verde. Sper sa nu fie un puiut de enterocolita, ca asta mi-ar mai lipsi pe langa eruptia dentara...si restul descoperirilor. In rest, acum facem si noi ce faceu ai vostri de mult: tras de fire, degete prinse in sertare, nervi daca o certi, nu mai sta in scaunul de masa, dupa fiecare 2 lingurite se ridica in picioare pe spatar (si nu gasesc curelele alea sa o leg ). Si tot asa. Sunt obosita, nervoasa si cu gandul in 10.000 de parti. Tot ma gandesc cum sa ii fac ziua, ce meniu...nu prea am loc in casa, cu banii nu stau bine cat sa mergem la restaurant si tot asa. Cred ca la noi va fi faza de bufet suedez pentru ca nu am scaune si masa....
Mai am timp pana atunci, dar tot ma framant deja.

PS: mi-am retras fata de la concursul ala idiot. Au avut dreptate fetele care nu si-au pus pozele. Concurezi acolo nu cu un copil, ci cu un parinte tampit care isi modifica IP-ul si voteaza la plodul lui aiurea de parca ar castiga greutatea in aur. Pentru cine nu a vazut, e un subiect la Zona Zoster. Se stie ca exista un trisor, dar ca sa nu lezeze psihicul copilului respectiv nu il descalifica.... Si desi la un moment dat il descalificasera, acum au revenit si numarul de voturi creste (de ieri pana azi are cu 600 de voturi mai mult). Idioti oameni.........

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

He he... am vazut si noi pozele cu Alma si Stefan
Alma papa tot ce era in farfuria aia asa bucatele? A mea se plictiseste rapid si prefera sa nu mai manace, asa ca i le pasez...

Danyce super ideea de party... ce frumos ca aveti curte.

zapacita mai sunt... Acum am vazut ca si Blue77 a zis de poze noi... acum ne uitam si la pozele cu Marc si Radu Super si pozele voastre!


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput