Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

apropo fetele, ma bag shi eu in vorba.
prima dra la care am fost cand am aflat ca sunt gravi este o dra f dragutza, shi profesionista, shi cu eco f bun, dar am auzit de la f multe pers ca da tzepe la nashtere shi-am schimbat-o. nu shtiu daca am facut bine sau nu, dar sunt f multzumita de dr la care merg acum, cu diferentza ca el are eco normal, shi nu asha performant ca al primei, dar ma rog, eu cred ca am facut bine.

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Sibiencele am sunat eu la numarul de tel scris de Tania si mi-a raspuns un domn foarte dragutz(medic) si mi-a spus ca incep din 7 sept si sa mai sunat prin 5-6 sept sa ne mai interesam.E recomandat sa vina si taticii la curs pentru ca primesc inca 2 sapt de concediu in plus fata de sapt pe care o primesc la nasterea copilului.Cursurile sunt tinute de fosta asistenta sefa de la ginecologie si de dr. cu care am vorbit la telefon.

Varsta bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

norocoaselor ...
vreau si eu cursuri de mamica in bucuresti ... stiu cineva ceva de cursuri ?

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Off..azi n-am facut treaba aproape deloc si stau dosarele la mine pe masa... si nu-mi vine sa ma apuc de ele.

Varsta bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Multumesc, Cora ! Eu asteptam pauza de pranz sa ma pun pe telefonat...
Fain, din sept. e perfect!

Fetelor, tocmai am vazut: Adar (Andreea), sibianca de-a noastra si cap de lista la Aspirante optimiste, va fi mamica, are test pozitiv !!!
Ma bucur tare mult pentru ea, a trecut prin asa de multe pana acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

fetelor din Sibiu si eu zic ca e perfect sa mergem din septembrie!!! Tati nu va putea veni de la inceput, ca are Exposibul de organizat chiar in perioada aia, dar sigur ni se va alatura pe urma! Multumesc, Coralia!

Tania & Punctuletz 22+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

fetele, am shi eu o intrebare: mi se paremie, sau voi mergetzi destul de des la dr? pt ca eu mai des de 3 saptamani, o luna, nu merg, shi pe forum tot vad, azi merg la gine, azi merg la gine... oare ma duc eu prea rar???
xandra, 25+

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Xandra eu merg la 6 saptamani (mai repede nu vrea sa ma programeze) dar mi s-a parut si mie ca sunt fete care merg mult mai des.

Tania & Punctuletz 22+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Xandra, daca te referi la sibience, sa stii ca mergem tot o data pe luna (sau chiar 5-6 saptamani). Numai ca nu stiu cum s-a intamplat de mergem tot pe rand, incat aproape nu e sapt. fara ca una din noi sa aiba consultatie .
Ar mai fi vizitele la medicul de familie, pe care eu am incercat sa le intercalez printre cele la gine', dar in ultimele 2 luni recunosc ca n-am mai dat pe-acolo (de lene )
Si ... trebuie sa fac programare la dentist, dar mi-e o groaza, gasesc mereu pretexte sa aman...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Mirela Anca, eu te-am intrebat de CNP.La serviciu mie mi-au spus ca nu trebuie sa le aduc in fiecare luna hartie cu prenatalul, sa aduc atunci cand intru in prenatal si e suficient.Acum ce sa mai inteleg. Si Mirela, nu uita ca cel putin sase saptamani din concediul de maternitate trebuie sa fii platita nu cu 85% din veniturile realizate in ultimele 6 luni ci cu 100%. Cei 85% vin de la asigurarile sociale iar diferenta de 15% trebuie sa ti-o dea angajatorul (numai ca bineinteles majoritatea angajatorilor nu isi informeaza angajatii ce drepturi au-le comunica doar obligatiile)

Fetelor eu merg la medic/la eco o data pe luna si la medicul de familie tot asa. In ultima luna de sarcina voi merge in fiecare saptamana.

Mandy, 28+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mandyksch/album?.dir=/5d5d

Mergi la inceput