Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Daaa, termometrul e in cutie deja ufff, tre` sa iau toata casa

Carmen, Ina - bine ati reaterizat, vrem pozeee !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

deci:

1. La multi ani tuturor copilasilor ce dau azi de baut sampanie de copii :))

2. ganglionul lui Danut e la locul lui, nu am mers la medic inca, am vb insa cu vreo 4-5 si mi-au spus mie si mamei ca am vb amandoua in t-spe directii ca daca nu acuza si alte simptome, ganglionii apar frecvent pana-n doi anisori. vecina noastra a avut la 11 luni un ganglion mare cat oul de porumbel si in urma analizelor nu a reiesit nimic rau. Ce sa spun? oricum la sfarsitul lunii cand ne vin pediatrele dela mare mergem la control, sa ne ajute Cel de Sus !

3. la noi ploua cu galetoiul, durduie si e atata de intunerci ca stam cu becul aprins in casa. Danut merge cu hamul prin casa, se uita pe geamul de la balcon afara la masini, la trecatori...mai da iama prin cutia cu jucarii.

4. sa inteleg ca Vigantolul nu se mai da de la 1 an ?

5. iar m-a apucat faza ca nu-i gatesc bine copilului....parca tot legumele alea multe la un loc cu carne .... ma infig in cartea Cernaianului cred. Voi ce mai gatiti asa mai special si care le place copilasilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Lia, se mai da Vigantol (cred ca se da pina la 3 ani daca nu si mai mult), insa dr. mi-a spus ca nu se da in lunile care nu contin in nume litera "r" - adica din mai pina in august pauza...(si la fel si Ca, mai putin cind mergem la mare). Vad ca si lui Nicole dr. i-a spus la fel.

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Carmen, welcome back!!!! unde ati stat pana la urma???? asteptam poze.
Lia, io pot sa iti raspund asa:
3. ce misto ca ploua la voi din nou. v-a cam udat zilele astea.....sa nu va mai plingeti de cald.
4. nu stiu de unde ai inteles tu ca nu se mai da vigantol de la 1 an. depinde de fiecare copil. ce ti-a zis medicul?
5. fa-i sarmalutze in foi de vitza cu gaina (asta a mincat iepurele meu azi, cu iaurt de oaie) si pepene galben (vreo 2 felii ca ii place de moare). maine supa cu galuste si ou.
Ina, bine ai revenit si tu!!! unde-s poznele?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Daaa, termometrul e in cutie deja ufff, tre` sa iau toata casa


Si io am luat cam toata casa si am folosit doar...vreo 2 camere....ca sa ma exprim plastic

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
Raducu la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Fetele, va pup ca iar ma duc la sedinte interminabile
Ne vedem maine, sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mai, noua pediatra nu ne-a oprit vigantolul ... why ? ... si asta pana la 3 ani ...
Lia - da` ce ai cu Danut ??? Ce nu papa el ??? Cu ce te-a suparat ?
Meniul nostru pe azi la pranz: vesnica supa de legume cu carne, felul II sufleu de dovlecel .
Io am probleme cu cina ... paine cu Almette, cu cascaval, cu unt, cu gem si cu mai ce ??? Ce sa-i mai dau ???

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Adina, eu am cumparat din tara cutii mari de pampers....din Pitesti (e un magazin mare, i se spune PIC).Credeam ca promovez eu ideea asta cu baul de pampers...mi-ai luat-o inainte
Ina, spor la treaba cu maruntisurile!

Si noua ne-a spus sa nu-i mai dau vigantolete pe timp de vara.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Am dormit si eu un pic,de la 13 la 15,dar asa iepureste...pana la urma m-a trezit fiimea,care ma striga de la ea din camera..."bey,beeey"
...ma mai doare capatana,dar parca e mai bine decat de dimineata...pana nu-mi ajunge omu'acasa nu ma linistesc...

Daria,si eu iau toata farmacia cu mine,chiar si cand plec pt 2-3zile,mi-am adus aminte,mai iau si Ambroxolul,Marimer(pt nas) si Romergan.

Carmen,bine ai revenit!

Iubitele,am si eu o intrebare:Acum ca a facut un an,ii dau outul intreg-albus,galbenus,sau astept ok-ul pediatrului?

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mai, ma pregatesc de plecat spre casa - poate nu ploua astazi si apuc sa ies cu piticul afara si spre seara.
Ne vedem miine - asta daca nu-mi taie IT-ul accesul...O seara buna sa avem!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput