Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

FETELE din Constanta, da` io nu de aia am trusa, Doamne, nu cumva sa va suparati pe mine ... asa`s io, tre` sa am eu cu mine tot pentru orice eventualitate ... nu va suparati pe mineee plsss !!!





Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mai, pina la urma aici pot posta, dar la fetele de la cura de slabire pe care o urmez (adica la Femina Intim) nu pot... Nu stiu ce cuvinte cheie au pus cei de la IT pentru restrictionarea accesului, dar acolo nu pot posta si pace!
Daria, dar chiar ca este impresionanta lista ta! Eu nu am luat atitea cu mine (desi poate ar fi trebuit sa am la mine...), dar in plus am avut comprese sterile, Serimar/Marimer pentru nas si nu i-am dat Vigantol pentru ca dr mi-a spus ca vara sa nu-i dau (respectiv vom relua Vigantolul din Septembrie).

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Daria, da nu cred ca s-a suparat nimeni pe tine, doamne fereste, doar ca ne-ai dat pe spate cu lista aia impresionanta , esti unicat!

Irina, abia astept sa vad poze de la mare cu Raducu, ce m-am distrat cu invartitul in jurul cozii, nici noi nu cred ca am sti ce sa facem cu timpul liber, eu cel putin sint obisnuita sa stau in priza toata ziua, chiar ne intrebam uneori ce faceam noi inainte de Andreea ...si nu mai stim, cred ca dormeam si ne plictiseam, cum mai stati cu santierul, mai aveti?

Simona, si eu cred ca il poti tunde pe David la o frizerie normala, doar sa-i spui frizerului dinainte sa aiba multa rabdare si sa dea aerul conditionat la o temperatura cat mai mica ...il vor trece toate caldurile in timpul tunsului!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

da, nici eu nu-i mai dau moatei vigantol din mai, abia acum in septembrie incep sa-i dau iarasi, in toate lunile de vara mi-a zis dr ca nu se da nici vigantol, nici calciu, mai exact in lunile fara litera "r" ...

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

LA MULTI ANI GIULIA!

LA MULTI ANI STEFAN!
tuturor copiilasilor ce-si serbeaza azi ziua!

Daria, sa nu uiti terometrul....eu pe'sta l-am pus primul in trusa, ca de medicamente daca uitam ceva....farmacii se gasesc la tot pasul.

Sa aveti vacanta frumoasas!

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Simona si noi l-am tuns pe Matei la frizerita sotului meu si a fost super OK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Sa va zicem activitatea noastra de ieri...
Am cumparat o cutie de pampers jumbo pack....cand a vazut Andreea cutia goala s-a bagat repede in ea si isi culegea jucariile din jurul ei si le punea in aceiasi cutie unde era.Mai toata ziua am plimat cupilu prin casa in cutie.Stiti ce fain este...aluneca bine cutia pe covor...parca era in masinutze busitoarte.
Aaaa...si i-am dat si eu sa bea dintr-o canitza cu pai....mama, ce-i mai place...a baut la apa alaltaieri de noaptea a dat pipi pe afara....la 4 jumate tragea de mine si nu stiam de ce....erau unde pijamalutzele ei.

Asa ca nu aruncati cutiile de jumbo pack....transformatile in masinutze

ne ducem si noi o ora pe afara...la nisip.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Nicole-mare dreptate ai...si noi ne mai intrebam ce faceam inainte de Radu si la aceeasi concluzie am ajuns.
Cu santierul am terminat de vreo luna (ininte de ziua lui Radu) dar inca mai avem de facut maruntisuri. Acum de exemplu avem de recuperat un dulap pe care l-am dat la modificat acu n-shpe luni. Intre timp asociatii de la firma la care l-am dat s-au suparat, s-au despartit si se pare ca s-au suparat si pe noi ca nu ne mai raspund la telefoane. Asa ca...l-am desemnat pe sotu' recuperator sef.
Am citit ca v-ati intalnit si cu provincia...ca sa zic asa...cat am fost la mare. Am vazut si pozici...foarte frumoase.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
Raducu la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Felicia in Ro nu se gasesc Jumbo pack la cutii,sunt pur si simplu in punga
Si Alex e atras de cutiile de la Pampers,si noi ne-am plimbat cu cutia prin casa,avem trei cutii,le exploatam la greu...hihihi...
in alta ordine de idei e mama la mine vreo doua saptamani asa ca eu ma relaxez(vorba vine,ca Alex tot la mine trage) dupa care cred ca mergem la mare o saptamana si apoi duc cupilu la mama pana cand dau astia caldura in Bucuresti ca mama are centrala termica proprie,da nu stiu cum o sa facem fara copil ca mi-e ca ne luam de gat eu si Dan fara obectul muncii si din prea mult timp liber....hehehe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Saluti!
In primul rind la multi ani tuturor copilasilor care au sarbatorit majoratul in absenta noastra, sa cresteti mari, frumosi si norocosi si sa aduceti parintilor vostri numai bucurii!! nu va mai enumar ca sunteti multi...iar voua, mamicilor, sa va bucurati de ei!
Apoi, multumesc de urari, sunteti tare dragute si cu adevarat imi doresc sa va cunosc in realitate
Noi n-am stat degeaba in vacanta, am fost pe la mare vreo saptamina cu tot cu copii, iar apoi pe la manastiri vreo trei zile da` de data asta fara ei. Pe scurt, la mare a fost foiala mare, am avut programul Ilincai de plaja da` ne-a prins bine ca nu ne-am prajit. Belita si-a facut de cap cu mincarea, ce stiti voi despre cum minca a fost bagatela pe linga ce ne-a facut la mare, cind nu punea gura pe mincare decit dimineata si seara, fara sa exagerez, in schimb somn la greu, dormea ziua si cite cinci ore plus alte doishpe noaptea. Nu i-am luat inca din mot, o vom face la sfirsitul saptaminii. Era sa uit: am intarcat-o!!
Acu cind va scriu sunt fara cupii, i-am impartat, unu la maica-mea altu la soacra-mea (belita) dar astazi vom merge la Husi si o vom aduce acasa.
Am facut multe poze si imediat ce voi avea timp le voi pune in album. Din urma am citit pe sarite, drept pentru care imi fac mia culpa.
Pupici!


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de august

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput