Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Eduard Constantin !!!
Stefan Takeshi !!!
Cristian Gabriel !!!
Giulia !!!
Maria Carina !!!

LA MULTI ANI puiuti scumpi, sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si voiosi, sa aveti in viata numai impliniri si reusite!


mamici si tatici de pitici, sa va traiasca minunile si sa va bucurati de ei!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Ce greu e fara net, credeam ca nici azi nus e rezolva. Si totul pt ca trage copilul asta de fire. Copil, de 4 ore jumatate, manca-l-ar mama, ca a facut anisorul si eu tot stau si ma intreb, pai cand a trecut asa repede?


Buna tuturor! La multi ani sarbatoritului de ieri, Stefan Theodor, care a implinit anisorul,, mezinei grupei, Alexandra Lia, care a facut 11 luni, celor care si-au sarbatorit ziua numelui si surorei mele care a avut o dubla aniversare, ziua numelui si ziua nasterii, a implinit 18 ani. Radeam cu mama, ca aveam contractii in aceeasi zi, cu o diferenta de 17 ani.

Iar azi, la multi ani Eduard Constantin, Cristian Gabriel, Giulia, Maria Carina si puiului meu scump, Stefan Takeshi, samuraiul alpinist. Sanatate, fericire, noroc si multa fericire sa ne aduceti. Pupicei dulci si petrecere frumoasa!

La 1 an, Stef are 6 dintisori, 74,3 cm si aprox 9800g, multa incapatanare in funduletul ala bucalat, forta fizica, energie cat pt 10 si o gura care toata ziulica zice vrute si nevrute pe limba bebelusilor!

Va mai scriu cand prind ocazia, fug sa suflam in lumanarea de pe tortuletul facut de mami si tati, parinti care pt prima data fac un tort si asta doar pt puiul lor, ziceti voi ce nu facem noi pt copii astia zgubilitici?

Pupicei si va multumim ca ne-ati fost alaturi de aproape 2 ani.




_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Andreea , am vazut poze, uitasem cat de frumos e Matei.

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Ana, ce bine imi pare ca te aud, sper sa treci mai des pe la noi, zilele astea am citit ce scriam noi anul trecut si tu erai zilnic pe forum, asa ca te rugam sa nu mai absentezi!
am citit povestea nasterii si m-am emotionat tare mult, am vazut si pozele cu Ralucuta si e adorabila, va pupacim dulce !

Daria, vorba fetelor, mai ai loc in bagaje si pentru altceva ? ai luat multe de tot, eu iti doresc sa nu le folosesti ...cand plecati la mare?

Andreea, bine ca v-au reparat aia netu', ca mai aveam putintel si te puneam absenta! ce face Alexia, foloseste masina?

Caro, imi pare rau sa aud ca nu i-a trecut burtica puiutei, poate e de la dinti, va tinem pumnii sa treaca repede!

Andreea, vazut poze cu Matei ...e asa de dulce si de scump, pupacim!

si moata mea e maraita, ieri in parc chiar a avut un pic de febra, ne chinuie dintii de sus, e super umflata gingia, ieri i-am luat de la farmacie glicerina + anestezina si sa stiti ca are efect mai bun decat calgelul, noaptea trecuta a dormit bine, nu s-a trezit, dar ziua n-are chef de nimic, musca orice, se musca de mana ...sper sa sparga gingia mai repede, sa n-o mai chinuie!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata!
O perioada, nu stiu de ce, de la servici, nu am mai putut posta nimic - maaare tristete!!!
Eu ieri am avut liber si prin urmare mi-am petrecut toata ziua cu Stefan - asa mi s-a facut un dor de zilele cind iesieam doar noi doi in parc... In fine, stiti si voi...
Tot ieri i-am facut si Trimovax-ul - evident ca a plins nervos tot timpul cit l-a consultat si intepat doctorita si abia de am putut sa-l adorm dupa asta (in conditiile in care el doarme la prinz in mod normal 2,5-3 ore...).
Cam asta de pe la noi - o sa-l mai programez si eu la Medicover ca sa vad daca a mai luat ceva in greutate si in inaltime, dar asta abia luna viitoare.
Ca sa nu uit, LA MULTI ANI - tuturor sarbatoritilor de astazi! Sa cresteti mari si frumosi!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

La multi ani Giuliaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

La multi ani Stefan!!!!

Sa fiti sanatosi si fericiti!!!!

Fetelor,credeti ca la frizeriile astea de oameni mari tund si bebelusi...daca au bunavointa,sau este exclus?Ca nu stiu daca mai exista Ciufulici in C-ta.

Roxanaaaaaaaaaa.............exista Ciufulici in C-ta?Unde?

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Andreeea..bine ai revenit!!!!!!!!!!La ora asta dormi,nu?

Daria.....mama.....aici nu suntem la tara..poti sa cumperi tot ce vrei din oras,care nu e departe(asta ca sa nu cumperi din Mamaia,ca sunt scumpe)...

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Buna si La multi ani tuturor copilasilor sarbatoriti cat am lipsit. M-am intors la muncadupa doua saptamani in care am stat nonstop cu cupilu si readaptarea e cam grea.
La mare a fost super super-vreme buna, plaja larga,marea f curata si calda, cazarea asa si asa (in nici un caz de trei stele cum am platit). Copilul a mancat foarte bine, a dormit si s-a jucat. I-a placut foarte mult in apa si a exersat mersul pe nisip. Deja are un echilibru mai bun. Pentru noi a fost destul de usor ca am avut si bunicii cu noi si am lucrat in schimburi.
Acum l-am lasat o saptamana la ai mei si mi se pare foarte ciudat cu casa goala. Parca avem timp liber si nu stim ce sa facem cu el, ne invartim si eu si sotul in jurul cozii.
Poze inca nu am pus-astazi sper sa ne instaleze si noua internet prin cablu acasa si diseara sa le descarc.
Daria-trusa ta de prin ajutor e impresionanta. Nu fii stresata, cand ajungi acolo ai sa vezi ca nu-i chiar asa greu.
Poate revin mai tarziu.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
Raducu la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Simona R-eu l-am tuns pe Radu la frizerita sotului si actiunea a decurs fara probleme.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
Raducu la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Simo nu-i mama ciufolici. pe iepure l-a tuns mama pe jumatate si o frizerita restu'. am o recomandare de o frizerita care tunde bine si are rabdare si experienta cu pitici in tomis III. vrei?
Daria....vorba Simonei gasesti pe aici mai de toate. dar daca vrei tu sa fii sigura pune tot in bagaje....mai ai grija sa intre si ceva costume de baie!
Eli, cum e tortu'????? da si tu o felie pe e-mail ca mi-e pofta!

Mergi la inceput