Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (99)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Nici eu nu-i mai dau vigantol din mai...asta pana in septembrie,la indicatia pediatrei.
Alex a avut in meniu azi pulpita de pui cu mamaliguta si sos de smantana si suculet de portocala cu piersica si mar...ieri a mancat spanac cu out...deci Lia traditionalul piure de legume mai poate fi inlocuit si cu altceva,retete sunt o gramda,poate iti mai dau fetele ceva idei.
AndreeaB eu i-am dat lui Alex albus(in galusca in supa) de pe la 11 luni si nu a avut nimic...vreau sa iti spun ca baleste la omleta,i-am dat si nu a avut nimic...tu faci cum vrei.
Mai am o ora de stat si ma duc acasa la bebeloiul meu...
Schimbul 3 pe unde bantuiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Daria, n-am nimicuta cu Danut, am cu mine, ca ma gandesc ca nu-i gatesc ca lumea, mancarea noastra e un soi de ghiveci de legume care incepe sa incorporeze din ce in ce mai multe legume :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Giulia si Stefan...sa aveti o viata frumoasa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Adinaaa....mi-am adus aminte.Scuza-ma, am gresit....sunt pampersi in numar de 80 dar sunt in pungi mari...asa e, nu sunt la cutie.
Servici usor in continuare.
pupici.
Eu i pun tot oul cand i fac sufleul de legume la cuptor.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

mai, eu in weekend fac si eu mamaligute si sosuri albe cu smantanici, insa in timpul saptamanii de obicei gatesc seara pt a doua zi si cum sa fac sosuri si mamaligi care se intaresc beton si nici nu pot fi incalzite ?(n-am microunde)

apropos...usturoiul in ce combinatii se poate baga si da acum de la un an ? cu sos pt ficatei sau in chiftelute sub forma de mujdei?

Adina, la noi mai e si faza ca puiutul nu mesteca, are 2,5 dinti deocamdata si nu e foarte fan al mestecatului, decat foarrte putin bucatele mici si inmuiate si alea, si ce-i dau tre sa fie ceva cu care nu se poate ineca. Ieri a poftit pe strada la niste Fornetti cu mac si a mestecat un pic la alea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

'neata
la noi ploua si e urat, dar noi tot vrem sa plecam maine, cica 30% sanse de ploaie. paraca vad ca dormim in masina. in rest, urat, plictiseala, puiutul cred ca maseleste...nimic nou
lia, eu ii dau ceea ce papam si noi si trebuie sa mancam mai sanatos

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cind citesc cit va stresati cu Vigantolul...ma gindesc ce norocoasa am fost eu aici...Luca nu a primit nici un fel de supliment...
Andreea B bine ai revenit...astept pozici...multumesc pentru ca te gindesti la noi:)
Laurici bine ai mai aparut..Vai...m-am emotionat...Rares este baiat mare..a inceput scoala....nu te-a luat depresia ..putin ?:)
Ana bine ai revenit si tu...Ralucuta este o frumoasa
L-am vazut si pe Matei cel dulce...
Roxi ..mai spune-mi despre suedez...dintisori noi..ceva?
Daria vreme frumoasa si vacanta linistita...
Carmen! Ti-am simit lipsa..la schimbul 3...Imi pare rau ca ati cam tras-o cu Ilinica...rau te mai ghinuie..Felicitari pt intarcat? Cum ai trecut peste asta?
Ina...asteptam poze de la mare...
Wow..ce de mamici au revenit....
Simo cum a dormit Pufu?
Felicia spuneai cit de mult ii place Andreei in cutie..uite aici
http://pg.photos.yahoo.com/ph/basom11/detail?.dir=/3e37&.dnm=e4bd.jpg&.src=ph&.tok=phZdLeDBuxIdy75t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Lia,eu ii dau usturoi de la 10luni,mujdei cu smantana-se linge pe bot,ii pun si in macare,in sos...ii place usturoiul mult de tot.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

si eu pun usturoi in mancare, asa crud nu i-a plauct, prea iute pt gustul lui
olivia, rares a inceput scoala, nu lucas

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ia uitati cine ne viziteaza curtea..noroc ca era usa inchisa..
http://pg.photos.yahoo.com/ph/basom11/album?.dir=/deae&.src=ph&.tok=phygLeDBSZNRSuHP

Mergi la inceput