Naturiste si Homeopate (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uoana spune:

Buna fetelor
am fost la homeopat si am ramas un pic dezamagita, si din cauza faptului ca doctora mi s-a parut un pic pe langa problema, si din cauza ca nu mi s-a parut corect modul in care mi-a dat remediul. M-am gandit sa ma duc si la dr. Teleianu. Stiti ceva despre el?
Cu drag Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

ChrisChris Ti-am raspuns pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

da lumit..te inteleg...si eu sunt in aceeasi situatie...
ciclu neregulat de cand ma stiu...si mereu speranta ca intarzie ca voi avea bebe....cand m-a descurajat medicul ca e posibil nici sa nu ovulez chiar si atunci cand imi vine....
mie imi vine in medie de 6 ori pe an....asta insa e situatia cea mai fericita....
anul asta mi-a venit in martie...mai...iulie....si acuma astept si normal ca a trecut de 40 de zile...
iau maca si tinctura de zmeur si incerc sa nu ma mai stresez....asta-i tot ce pot face pana in octombrie cand ma duc la medic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

diciu De ce nu bei si ceai de cretisoara pentru tulburarile menstruale? Eu zic ca nu-i rau sa incerci daca tot ai luat-o pe cai "naturale".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

marrina..mercicel...
ma gandisem sa iau si napraznic si cretzisoara...insa vroiam sa vina ciclul sa fac dozarile...sa vad cum stau...probabil prost...
oricum iau Bu in primele 2 saptamani de ciclu....maca...tinctura de zmeur...si Tang Kuei de la Herba...
dupa diagnosticul ce mi-l va pune D-na Protopopescu...o sa-mi intocmesc un tratament naturist sa-l urmez...
deocamdata abia am inceput...
am ceva drum de parcurs...ce-mi pare rau...ca n-am facut-o mai devreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Uoana la ce homeopat ai fost? Si in ce mod ti-a ales remediul? Dr. Teleianu are un site, poate afli ai multe despre el acolo.
Costi cum merge cu adoptia?
Salutari fete naturale si homeopate!

Teodora

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uoana spune:

Eu am fost la dr. Ivanuta, dar tare am ramas dezamagita. Am plecat cu o mare speranta si am venit foarte desumflata. Stiu de site-ul dr-ului Teleianu, dar voiam sa stiu daca pacientii sunt multumiti de tratamentul recomandat. Eu am o problema hormonala destul de grava, la modul ca nu am ciclu si nu am avut niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

uoana, mai suntem cateva pe aici care mergem la acelasi homeopat ca si tine.Ce anume te-a nemultumit?I-am acordat deplina incredere doctorei la primele sedinte.E drept ca nici nu stiam la ce sa ma astept, cu ce se mananca homeopatia.Acum, oricat as vrea sa-mi pastrez increderea, vad ca rezultatele nu apar si incep sa ma intreb unde gresesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia1172 spune:

buna dimineata fetelor
de azi sunt si eu naturista

vreau sa incep urmatorul tratament combinat cu Sovata,ceai de napaznic separat si planta combinate din urzica galbenele si coada calului
tincturi de cretisoara,coada soricelului, extract de mladita de zmeur
maca
tratamentul lui Andritoiu cu miere apilarnil si laptisor de matca
vitamina E acid folic si fier(sunt un pic anemica)
multumesc mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Succes cornelia1172. Si bine ai venit.

marrina

Mergi la inceput