Naturiste si Homeopate (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

quote:
Originally posted by lumit

A, pai daca stiam pentru ce intrebi...raspundeam altfel.Am auzit, Mishu, ca acidul folic ingrasa indeosebi la burta !


Lumi daca as sti ca ingrasa la burta aia "cu ochiti" io as lua cu pumnul,zau!
Diciu nu scrie pe flacon dar am citit pe site-ul lor parca...

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

In legatura cu tratamentele pentru barbati, sotul meu are spermograma buna, iar peste o luna sintem programati la FIV. Pina acum citeva zile i-am dat GINSAVIT, iar saptamina asta le-a schimbat cu Brinca Ursului, cite 2 pastile x 3 ori pe zi (asa scrie pe prospect). Mai trebuie adaugate vitamine si minerale la BU?

Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Buna de dimineata !!!
danutza Esti o bomboana de fata. O sa-ti iasa sigur si cu . Am vorbit eu cu barza. In septembrie te asteapta pe aeroport. Asa de bine m-ai lamurit cu acidul folic.... Mai bine decat doctorii astia care le prescriu pe banda rulanta...Clar de tot. Pupici.
ChriChris Bun venit in barca . Daca citesti despre tratamentul Liviei te vei hotari mai usor cu ce plante sa incepi. Eu asa am facut.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50602
Despre laboratoarele din Brasov ai dreptate. Cat ma bucur ca am si eu de la cine mai afla ceva la subiect din Brasov. Eu am luat Branca ursului de Daciaplant. Mi s-a parut suportabila la gust.
diciu Eu iau Maca de la Laboratoarele Medica pentru ca numai din asta am gasit. Sper ca-i peruviana.

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

marina eu am luat de la inovatics....din farmacii...dar acuma am schimbat si iau de la forever...ca scrie clar pe ea ca e radacina maca din peru...mai multe nu mai stiu....dar eu sunt cam ingrijorata...pentru ca dupa o luna de naturiste...sotul meu e total lipsit de energie...mai ceva ca inainte....si a observat si el asta...m-a intrebat aseara....nu cumva combinatia nu e buna?...nu stiu ce sa mai cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

Fetelor homeopate, sunt in a 40-a zi a ciclului si nici nu-i bebe, nici nu-mi vine.Incep sa ma gandesc daca nu cumva fac ceva gresit si nu-si fac treaba bilutele homeopate.In afara de faptul ca beau cafea(cu mult lapte)nu imi dau seama daca/unde gresesc.Nu tu menta, pasta de dinti Homeodent, remedii luate la distanta de masa...Oare-mi scapa ceva de nu inregistrez nici un progres in reglarea ciclului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

lumit...si eu am facut untratament homeopat pentru reglarea ciclului....si incepuse sa se vada ceva rezultate dupa 6 luni...pararea mea ca un tratament homeopat are reultate pe termen lung....6-9 luni chiar si mai mult...
insa apoi l-am intrerupt...ma saturasem de ceaiuri si pilule...
dar eu cred ca stresul influenteaza negativ cel mai mult...am fost o perioada de 2 ani in america...in vizita...si efectiv nu faceam nimic...nu ma stresam...doar ma plimbam...eram vesela...si mi s-a regla ciclul...in ultimul an...spre surprinderea mea...venea in fiecare luna...apoi cand am venit in romania...iar pauza...si de atunci ma chinui...si nimic......vine...dar cand vrea el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Buna ziua, fete naturale si homeopate.
Lumit ma tot gandesc ca poate la tine nu este remediul potrivit. Eu nu pot sa spun ca am avut un ciclu foarte dereglat, undeva intre 23 si 28 de zile, dar de 3 luni de cand iau trat. homeopat mi-a venit ceas la 27 zile in fiecare luna. Si nici cafeaua nu cred ca este un impediment, eu beau in fiecare dimineata, la 2 ore dupa ce am luat trat. homeopat, o cafea mica. Poate, pur si simplu, remediul acesta nu isi face efectul la tine sau poate isi face efectul mai tarziu. Poate ar trebui sa-i spui dr. homeopat la care mergi. Multi de poate...
Cat despre acidul folic, si eu am luat doua luni Acifol, de 5 mg, nu am avut nici o reactie adversa, am citit ca surplusul se elimina prin urina, poate pe viitoe am sa caut de 1 mg macar.
Salutari tuturor!

Teodora

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Marrina, ma bucur ca te-am luminat cu explicatiile mele. Si multumesc ca ai vorbit cu barza, aveam nevoie de o pila la ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

diciu si Teodora, multumesc de raspunsuri!Nu stiu ce sa mai cred...Mai stau cumintica si luna asta(a 4-a)si apoi o rog pe doctora sa reanalizeze situatia.Nu aveam pretentia sa am ciclu la 28 de zile dar macar sa nu mai treaca de 40...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisChris spune:

Marrina sa stii ca eu am luat Maca chiar ieri de la farmacia Europharm de pe str Lunga; costa 425000 si are 90 pastile de 500 mg - eu iau 2/zi.
Si tu ai avut experiente neplacute cu laboratoarele din bv? Ca eu nu stiu ce sa mai cred despre propriile mele analize!!!!!!!!!!!!! La ce dr mergi tu?

Mergi la inceput