Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 52

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Catty, cu atat mai mult,sustin urarea mea de Sf Maria !
Fecioara, ca mine ! eu sunt pe 24 august ,unchiu' pe 3 septembrie si tata pe 08sep si-l cheama si Marian,asa ca el e la fel de "smecher" ca tine; numai ca el e cel care o mai da cotita,ca el sarbatoreste pe 08 sep ca e si ziua de nastere, ca sa scape de facut cinste !
Azi o s-o "sterg" de la servici mai repede,ca am o gramada de Marii in familie!s-a dus naibii si azi cura mea de slabire...

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

La multi ani tuturor celor care azi isi serbeaza onomastica!!!
Sa dea Dumnezeu sa va vedeti visul implinit cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

La Multi Ani! Marii, Marini, Marioare, Maricici...

Sa va aduca D-zeu mult, mult noroc, bucurii si fericire...dar pe primul loc sa troneze sanatatea, ca-i cea mai importanta! Si sa toarne cu

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Catty, sunt convinsa ca buni a ta e mult mai apropiata spiritual de tine si-n ziua in care ea va uita sa-ti ureze la multi ani, atunci chiar va fi un mare semn de intrebare. Eu nu mai am bunici de la 5 ani, dar am prietene de suflet trecute de 70 de ani si ma simt tare incarcata sufleteste de prezenta unui batran cu spirit frumos. Nu o cunosc pe buni a ta, dar gandurile astea mi-au trecut prin minte, referitor la gestul ei. Anii care vor urma, sa-ti aduca cele mai frumoase impliniri, atat cele mult visate, cat si cele la care nici nu visezi!!!
Aceleasi ganduri de bine la toate Mariutele si Marioarele!!!
Mishulica, ''hotel Giulesti'' e deja pe lista cuvintelor mele, caci mi-a placut maxim exprimarea.
Andicu si tu m-ai pomenit in absenta mea, iar eu uitai sa te pomenesc, dar totul se indreapta pe lumea asta.
Lachione, desi noi ne-am dat buna ziua cu stangul, asa cum se mai intampla in viata, am citit la 'aspirante optimiste' ca treci prin momente dificile, si-mi pare rau din tot sufletul ca nu a fost sa fie, de data asta. Sunt convinsa ca vei gasi in tine si in cei dragi, puterea de a merge mai departe, si nu uita ca cel mai important este sa castigi batalia cea mare. Nu conteaza de cate ori ai esuat, conteaza doar ca intr-o zi iti vei tine copilasul in brate. Iar pana in acel moment e doar o chestiune de timp. Numai bine!
Ingeras, sa toarne cu ce zici tu, ca tu stii cel mai bine, dupa numele pe care ti l-ai ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

LA MULTI ANI, CATTY! LA MULTI ANI TUTROR MARIILOR NOASTRE!
Va multumesc mult, fetelor, pentru urarile de bine si sa dea Domnul, vorba Ingerashului, sa ploua cu peste toate fetele iubitoare de copii de aici!

Laura 8+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Deci, la Laura Ioana s-a putut si cu prezervativ si atunci cand isi propusese ca nu e momentul. Sa fie intr-un ceas bun!
Ieri m-a sunat o prietena ffff buna, dr ginecolog la Giulesti, sa-mi dea vestea ca la 40 de ani asteapta al 2-lea copil.
Cumnata mea a descoperit cu 3 ani in urma un fibrom imens + uter fibromatos+... I s-a spus sa mearga acasa si sa incerce repede sa faca un copil, ca altfel o taie sa-i scoata fibromul. De frica taierii, s-a pus pe prestat cu mult dupa ovulatie si in luna aceea a iesit copilul.
Fina mea, la 36 de ani, cu uter retrovers si 2 fibroame imense, suparata fiind ca sta acasa de Revelion s-a pus pe facut copii. Ziua 7 si ziua 10. Cum nu prea avea chef de crescut plozi si-a jurat ca e singura data cand incearca si A IESIT.
Dupa exemplele din jurul meu, nu prea mai cred ca e dupa cum vrem noi si nici nu mai cred ca detinem controlul acestui dar. Singurul lucru pe care il pot face eu, este sa lupt zi de zi sa merit acest dar, parerea mea. Iar pe unii Dumnezeu ii incearca mai mult decat pe altii, stie el mai bine cu ce scop.
Daca vrea sa ma incerce (si o face cam de la inceputul anului 1994), accept cu placere provocarea si sper sa fiu la inaltimea asteptarilor Lui.
Nu stiu cat de corect este modul meu de a gandi, dar stiu ca ma bucur de liniste sufleteasca, atunci cand ma scald in astfel de ganduri.
Hai noroc la toate mamicile, de azi si de maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Dragelor va pup pe toate si multumim mult-mult-mult de urari!
Va tin pumnii la maxim!!

Ingeras, eu am facut fro doua teste prea devreme si m-am deprimat total! Ai rabdare pina in ziua in care ar trebui sa-ti vina CM! Mie numai atunci mi s-a pozitivat!
M-Oana, bine ai revenit din vacanta!

La multi ani, multa sanatate si bafta maxima tuturor Mariilor!

C+




"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

M_Oana, ce gandire constructiva ai!!! te admir, sincer! frumoase exemple in jurul tau :))

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Catty La multi ani,sa fi sanatoasa si iubita!
Andicutz,daca ai timp sa iesi diseara pe faleza ca azi e Ziua Marinei si poate mai sunt "Serbarile Marii" cu focuri de artificii !!! Sa ne povestesti cum a fost!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna dragelor,
Multumesc din suflet pt urari. Sunteti niste scumpe,
M Oana buni a mea m-a crescut de la o saptamana si pana la 7 ani, deci este de inteles ca nu m-a uitat, ca doar am fost prima nepoata si cu mine si-a mancat tineretea. Oricum gestul ei m-a impresionat pt ca a fost singura din familie care si-a amintit de existenta mea. Cu mama si sora mea am vorbit dar nimic, nimic, de parca nu as fi existat. Ata ete, trecem si peste asta.
Oricum, astept cu sufletul la gura sa treaca rusii si apoi sa ne punem pe treaba. Sotul meu a fost fffffffffffff dezamagit ieri cand i-am spus ca au venit. M-a intrebat, "cum si luna asta au aparut?".
Poate ne dau si gravidutele o mana de ajutor si se roaga la Doamne Doamne sa ploua si la noi cu bebei.
Ingeras26a multumesc frumos pt mesaj.
Sunteti toate niste scumpe.
Va pup si intru mai tarziu.
Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".


catalina

Mergi la inceput