Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 52

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Laura Ioana, sa fiti fericiti si sa va traiasca bb-lul...sa fie sanatos si mami la fel!!!
Miro, iubita, cred ca fiecare dintre noi trece, cel putin o data pe sapt, prin starea pe care ai descris-o tu...toate avem momente de disperare, in care nu mai stim ce sa facem si simtim ca nu mai putem sa o luam de la capat...luna de luna...eu m-am saturat de teste negative, incerc sa nu ma mai imbat cu apa in fiecare luna si sa nu mai sper atat...sa-mi iasa testul pozitiv, nu negativ, ca de fiecare data...eu nu am ramas niciodata gravi, deci nici macar nun am certitudinea ca pot...si in fiecare luna pic de la inaltime cand vad numai o liniuta :((
Utocata, ce ma bucur ca sunteti bine amandoua :))
MihaiPopescu, esti tare scumpica...asa este.
Mishule, incercam sa recuperam?!?!
Catty, se poate sa fii gravi si sa ai totusi cm. Asa sa fie! test ti-ai facut?
Azi noapte am visat ca eram insarcinata...nu-mi mai venea sa ma trezesc :))

Va pup mult pe toate si ... curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Catty, asa cum spunea si Ingeras, poti sa fii gravida si sa ai CM, dar nu poti ramane in perioada menstruatiei
Mishu' sper ca nu te-ai suparat ca ti-am luat-o un pic inainte...

If hope were not, heart would break.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

De vreo 2 saptamani, am parte de atata bine si de atata soare in viata mea si a familiei mele, incat sa ma picati cu ceara daca mai stiu ce fata au necazurile si gandurile urate.
Da' acu' tocmai m-au sunat niste prieteni, sa-i ajut c-un divort, asa ca in curand se va restabili echilibrul bine-rau, dupa care e structurata viata noastra, din computerul central al lui Doamne-Doamne.
Dar cat nu am inca creierul alterat de rau, vreau sa-i multumesc lu' Dumnezeu pt zilele de vis de care am avut parte! Ma-nchin cu respect!
Gata cu introducerea, ca iar intru in offfff topic de cum dau buna ziua!
Mirona, pe la oligospermisti si pe site-ul lu' domn doftor Tutunaru, am scris si eu pomelnicul doftorilor pe care i-am incercat, in dorinta mea de a afla de ce nu-mi iese figura cu copiii. Am testat peste 10 medici (ginecologi, fertilisti, tibetani....) si tot pe mana mea si a lui Doamne-Doamne m-am lasat dupa multre luni de incercari, caci medicii m-au lasat si infertila si mi-au luat si banii si linistea sufleteasca. Dar cautatul pe la medici e o etapa de care nu scapam, pana nu o parcurgem. Acum am ajuns la convingerea ca rezolvarea problemei, de fapt, e foarte simpla, dar inca nu a venit momentul sa am parte de rezultatul final. Maine o va rezolva soarta si p-asta...
Carmecitooo, mi-e dor de si tare fericita as fi daca la cina noastra s-ar strange toate fetele frumoase, care au offff-ul cu copiii si care prefera sa bea un pahar cu offf-ul asta si astfel sa-i dovedeasca ca optimismul e mai tare decat orice necaz. Lupta spirituala cu infertilitatea mi se pare un sport al mintii senzational, mai ales atunci cand e vorba despre spirite puternice si frumoase, atat in exprimare, cat si in continut...
V-as ventuza pe fiecare in parte cu cate un pupicel, dar imi e teama ca as uita pe cineva, asa ca prefer sa fac cinste cu niste bucate si apa sfintita la toata lumea .
Catty, prestatul in perioada cu pricina ar duce, din spusele Moisicii la formarea de anticorpi antispermaticii, care ar duce la infertilitate. Altii afirma ca teoria asta e o prostioara doftoreasca. Cat timp nu erai cu armatele pe cap, eu, in locul tau, nu mi-as face nici un fel de griji.
Catalina, decat cu multi copii nereusiti in brate (si stiu ffffff multe cazuri, ca doar imi bag nasul in divorturi, din motiv de meserie), mai bine impacata sufleteste si in armonie cu tine insati si cu Doamne-Doamane. Iar copiii reusiti vin greu, ca n-are Dumnezeu multi ingerasi d-astia, sa dea toata ziua la cate femei se-nghesuie in meseria de mama.
Danutza c, cat hoinari dupa distractii in ultima vreme, m-ai tot pupacit, asa ca primeste din partea-mi tot soarele din sufletul meu.
S-auzim de ganduri si fapte frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dimineata fete frumoase!

Cata,esti tare frumoasa cu burtica cu tot!sa nu mai zic ca esti o plimbareata...ce bine de tine!!abia astept sa plec si eu in Antalya in septembrie!trece timpul,creste burtica,sa fiti sanatoase amandoua si sa vedem poze cu bebica in bratele tale!

Catalina,ce ma bucur ca ai inceput sa dai semne de viata! ai dreptate,scumpo,trece si durerea,totul trece,timpul le vindeca pe toate!cred ca te-ai hotarat foarte bine. Asa sunt si eu acum,suntem in perioada in care ne regasim unul pe altul si fac eforturi sa nu ma gandesc prea mult la ce vreau sa fac la anul. Succes si fii optimista,greul trece mai usor asa!

Laura Ioana,Ionica, sa va creasca bebicii mari si sanatosi si mamicile lor la fel!!

Catty,poti sa ai ciclu peste sarcina;este abundent? sper sa fie cum iti doresti mai mult!!

Mishule,ma bucur ca te-ai relaxat si te-ai optimizat.Poate bagi si niste poze!
Vreau si eu la munteeeeeee!!! pana putem noi sa plecam,se strica vremea!

Fetelor,gata! am scapat si de rushii aia pacaliciosi si de aia normali!sunt o persoana libera in sfarsit!Uraaa!!! in sfarsit pot sa ma apuc de electrostimulari, diete, ciorbe de varza, si alte metode sinucigase de slabit!

Va urez o saptamana frumoasa si insorita,si sa vine we repede!
Pup frumoasele : Iepurici,Ingerash,Princessita,Miro,Mihaela,Danutza,Nadya,Cristina, Catrinel,Motzunica,Danangie,Diciu,Lumit,Amely(din vacanta),Martha,M oana,si pe toate celelalte !!!



Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Pai, primul lucru pe care l-am facut in dimineata asta pe net a fost sa ma uit peste pozele proaspete ale frumoasei Utocatalina, dar cand m-am pus pe scris, abuzand de un suuuper spatiu, am uitat complet sa-i transmit gandurile mele de bine ingerului meu pazitor.
De fapt am o dilema: sa-i multumesc prin gandurile mele de bine cafelutei..., Biancutei sau mamicutei?...
Sanatate si fericire, ca faptele bune nu se uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna dimineata si La multi ani tuturor Mariilor si Marianilor de pe DC!!!
Danangie,iubita,nu te-am uitat,abia astept sa-ti scriu un PM !
Ionica ma bucur ca esti mai linistita,ai grija de tine si tine-ne la curent cu vestile! Iti tinem pumnii marti la echo,sa vi cu vesti de la foarte bune in sus!
Catty ma bucur ca ti-a priit mini-vacanta!
Cata bine v-ati intors din vacanta si sper sa aveti vreme frumoasa la munte!
Iepurasule,gata am scapat de toate necazurile si supararile noastre,o parte sunt aruncate in Dunare ,alta parte zac in Rapa Ursilor ! De acum suntem gata si pentru bucurii,nu?
Catalina ,ma bucur ca te simti mai bine dupa ce ai facut vineri si sper ca de acum incolo sa fie numai de la bine in sus!
Ingerasule nu ne ajuti? Vrem nume noi pe listuta !!!
Motzule !
Miro,unde esti,cum te simti? Hai si vorbeste cu noi...
Andicutz multumesc pentru ganduri (intotdeauna bune),pentru poze clic pe semnatura sau aici
Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Mishule, v-as ajuta cu drag, dar iese concludent testul daca-l fac maine dim? Ar fi a 12-a zi dupa Pregnyl si a 11-a DPO...maine mai iau Duphaston si gata, nu mai vreau sa aud de medicamente...ce-o fi o fi! si daca nu e acum, e data viitoare:))

Pupicei tuturor,

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mishuleee, ce poze superbe! Vreau si eu la munte!

La multi Marii si Marioare!Fie ca Sfanta Fecioara sa ne implineasca cele mai fierbinti dorinte, sa ne ocroteasca,sa ne ajute si sa ne vegheze, pe noi toate femeile si pe voi Sarbatoriti si Sarbatorite!!



Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna frumoaselor,
Catalina, ma bucur ca ai reusit sa iti revii. O sa vezi ca in curand va fi mai bine.
UtoCatalina, ma bucur ca Bianca este bine. Daca tu ai grija de tine si ea va fi in continuare bine.
Ionica, Laura Ioana, si celelalte gravidute, ce mai faceti fetelor?
Ingeras26a, iti tin pumnii si iasa cu ochisori. Test nu am facut, vreau sa astept sa vad ce iese, si apoi voi vedea ce voi face. Oricum cu rusii pe cap nu cred ca testul ar fi concludent, nu?
Mercic fetelor pt raspunsuri. Ma bucur sa vad ca optimismul a reaparut si ca stati departe de butoi. Si ca sa raspund la intrebarea voastra, da cm este ca de obicei. Nu stiu ce sa mai cred, nu prea ma doare burtica, dar coloana ma omoara, si in plus mi-a venit cu minim 5 zile inainte.
De la mare am venit si cu un mic "dar", si anume o masea care a facut puroi si care ma doare de mor. Ata ete, dupa ce scap de infectie o scot si gata.
LA MULTI ANI TUTUROR MARIILOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!
La mine toata familia, cu exceptia bunicii mele, a uitat. Ce sa ii faci, daca am 3 zile pe an pe 15 august, 8 septembrie si 9 septembrie cand in fiecare an mai imbatranesc, lumea se face ca uita ca sa imi dea numai cu cadou.
Acum ies dar vorbim mai tarziu.
Pupa mama fetele frumoase. Sa aveti grija de voi.
Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".



catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Andicutz te cred mama,ca nici noi de 2 ani nu am mai iesit din Bucuresti si nu avem banuti sa mergem in concediu (s-au dus toti la "hotel" Giulesti in vara asta),am zis ca un we sau o zi la munte e singura noastra sansa de a evada din oras!
Ingerasule,Pregnylul s-a eliminat in 10 zile,de acum daca e sa apara 2 liniute e de bine !!! Dar ziua 11 DPO e cam devreme zic eu,mai asteapta o zi sau 2...Hai ca-ti tin pumnii,tu esti nadejdea noastra,parca te si vad pe listuta!

Ina

Mergi la inceput