FIV 40

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Lachi,nu te mai gandi! gata, asta a fost! poate organismul tau nu a fost pregatit sa accepte din prima! gandeste-te ca data viitoare o sa fie bine, o sa fii relaxata si o sa se prinda puiutii! pana atunci trebuie sa te refaci si fizic si psihic dupa tratament,ca s-o poti lua de la capat sanatoasa!

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHAELA V. spune:

Da, asa cum ti-am scris joia trecuta pe 04.august mi-a venit ciclul.A durat 4 zile.Am avut si o scurgere in a 3 zi mai consistenta ca un fel de chist care a fost inainte insotita de niste dureriiiiii...cred ca atunci am eliminat embrionii...
Acum sa vad ce imi zice luni doctorul...
Sper sa fie totul cat mai bine, si eliminarea sa fi fost din cauza hiperstimularii care a fost insotita de dureri....
Atunci as avea sanse sa intru cat mai repede intr-un nou lot, numai pentru ET.....
Si avand in vedere ca nu o sa ma mai stimuleze , sigur o sa fie bine a doua oara...

Cate zile mai aveai pana sa-ti vina ciclul cand ti-a facut ET? Mie, a doua zi dupa ce mi-a facut ET trebuia sa-mi vina ciclul, practic am avut o intarziere de o saptamana si jumatate....
Esti sigura ca nu esti avand in vedere ca nu ti-a venit?

Mihaela V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lachi bine ai revenit! Eu sunt sigura ca urmeaza sa reusesti data viitoare. Dupa rau trebuie sa vina bine (eu asa zic). Cine stie ce a fost acum, dar poate data viitoare e mai "obisnuit" si organismul, ca sa zic asa.
Pis, Andicu macar voi stiti ca ati ramas gravide alta data (deci s-a putut). Dar eu nu am fost in stare sa raman niciodata. Si nu stiu de ce. De aceea sunt foarte stresata acum cu FIV-ul. Dar ma tot incurajez si eu ca depinde de ce vrea Dumnezeu (si de sansa, cum zice Lachi).
Cecilia ce mai faci?
Eu plec in sfarsitul de saptamana, va pup pe toate daca nu mai vorbim pana luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Mihaela, cum sa trebuiasca sa-ti vina ciclul a doua zi de la ET??? Cum calculezi tu data la care trebuie sa vina ciclul? Pentru ca in mod normal, ovulatia a fost in ziua punctiei, respectiv ziua recoltarii ovocitelor si atunci cum sa-ti vina ciclul la cateva zile? Nu, Mihaela, daca ti-ai calculat in functie de cilurile anterioare ai gresit pentru ca acest tratament ne-a dat peste cap, noi dupa diphereline am fost intr-o pseudomenopauza iar apoi faza foliculara a fost prelungita pana in ziua punctiei cand practic a fost "ovulatia"...deci in mod normal cam peste 14 zile de la punctie ar veni ciclul sau ma rog mai devreme dar in nici un caz dupa 2-3 zile. Ciclurile anterioare nu mai au nici o relevanta. Deci eu acum sunt in a 19 zi de la punctie si in a 17 de la ET. O sa-mi vina si mie sper... nu am cum sa fiu gravida ca mi-a iesit valoarea 0,00 la testul de sange pe care l-am facut marti pe 9 august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Pt. fetele care au avut extrauterina. Am o cunostinta care a reusit FIV din prima (dupa extrauterina, fara trompe si cu un singur ovar). Asa ca fiți optimiste!
Pt. Lachi. Si eu am un FIV nereusit in luna iunie 05. Dupa testul de sange am intrerupt tratamentul si ciclul a venit dupa vreo 5 zile. Întarzierea este din cauza tratamentului.
Alaturi de voi si eu incerc sa-mi recapat optimismul, vreau sa mai incerc odată, urmeaza sa hotarasc cand. Cred ca va fi anul acesta.
Desi nu scriu, va urmăresc zilnic. Cred că avem nevoie de NOI, ne sprijinim reciproc și mie imi faceți bine.
Vă pup si sa auzim de bine.
S, Oradea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHAELA V. spune:

Scuze, nu am stiut...deci:pe 25.07-ET iar pe 04.08-ciclul...
Adica a venit la 25 de zile...si a tinut 4 zile...ok...
eu am mai avut incepand cu data de 10.08 o mica sangerare, care continua si azi(dar azi doar f.f.putin)...doctorul a zis ca nu e nimic anormal,si sa-mi cumpar calciu efervescent...e ok..de abia astept sa vad ce-mi zice luni la consultatie...
Luchi, tu tot la Ancar ai fost? Ai primit vreo explicatie, de ce nu s-au prins?

Mihaela V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Mihaela la Protopopescu am fost. Nu am primit nici o explicatie pt. ca e in concediu. O sa ma vada la o eco in septembrie cand se intoarce. Tu ai de gand sa mai incerci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Steliana04 multumesc pentru raspuns si pentru incurajari. Poti sa-mi spui daca cunostinta ta a facut FIV in Romania sau in strainatate? Nu stiu de ce, cred, totusi, ca afara sunt mai profesionisti. Cu toate ca, de exemplu, Mirga a spus ca a facut de 7 ori in Israel...
Crinuta71 trebuie sa fim optimiste. Week-end placut !

pentru toate fetele.

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Pis, cunostinta mea a facut FIV in Ungaria, la Debreten. A avut un singus embrion. Eu am avut 2 dar nu a prins nici unul asa ca fiecare cu soarta lui.
Crinuta71, tu faci FIV cu dr Micu? Cunosc fete care au facut in Cluj si nu au reusit, dar cunosc fete care nu au reusit in Ungaria si au reusit in Cluj. Ciudat ,nu?
Vom reusi si noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Am suant azi la Centrul Medical International si nu mi-a raspuns nimeni . este inchis ptr concediu ?

va doresc un weekend frumo !
danita

Mergi la inceput