FIV 40

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

merci anemona de sfaturi...da....asa ma gandisem si eu sa ma duc la medicul de familie pentru asta...ca oricum vreau sa-mi dea un medical....si ii voi spune si de asta...leucocitele si epiteliile nu erau rare...erau frecvente si eu am senzatii de urinare dese...mult mai dese cum aveam inainte...de asta sunt sigura ca ceva este...
bine ca n-am infectie....ca am mai avut si m-am chinuit ceva cu ea....
ma bucur ca mi-ai scris...ma gandesc din cand in cand la tine si fetitza ta...si abia astept sa ma duc la Denisa in octombrie....sa incep odata ce trebuie facut....fiecare zi...mi se pare ca trece in detrimentul meu...
numai bine si pupici fetitzei tale!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Diciu, daca ai si simptome (urinari frecvente de ex) poti repeta urocultura in conditii foarte corecte (din urina de dimineata, dupa toaleta intima riguroasa si din jetul din mijloc).
Oricum, decat biseptol (majoritatea infectiilor urinare sunt rezistente la el) mai bine incerci Ciprinol sau Nolicin.
Eu am avut probleme si cu Ciprinol am rezolvat, 500mg la 12 ore timp de o saptamana. Dupa care am luat Urovaxom 10 zile pe luna 3 luni la rand, este un fel de vaccin care creaza o rezistenta a tractului urinar la infectii si de atunci chiar nu am mai avut probleme. Ti-l recomand, este foarte bun. Mi-a fost prescris de un urolog la care am ajuns ca nu mai scapam de probleme.
Daca totusi faci FIV, nu lua Urovaxom.
Sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

merci anemona...asa am facut urocultura...dupa igiena locala....primul jet in toaleta si al doilea in paharel...
eu cred ca e o raceala....ca imi vine sa urinez cand imi vine frig jos...si totusi cand fac...iese ceva...adica nu e ca la ultima infectie...o sa ma duc la doctor...
am fost la mare....si banuiam eu ca o sa fac ceva de genul asta...sunt f sensibila acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Diciu, sunt si eu de parerea Anemonei, nu lua albastru de metil, asta eun tratament supe invechit si s-a demonstart ca nu are nici un efect. Epiteliile frecvente pot sa indice o mica infectie sau o piatra. cel mai bine du-te la doctorul tau, iar daca e sa iei antibiotic si eu te sfatuiesc sa iei Ciprinol asa cum ti-a spus Anemona ca e cel mai indicat pentru infectie urinara. Sa stii ca eu la ultima infectie stiam sigur ce am dupa simptome dar urocultura mi-a iesit negativa, asa ca... Daca vezi ca nu iti trece si nu-ti trece poti sa faci o cura de Cipri. Astia de aici sa stii ca pe asta il indica first hand.
Iti multumesc ca te-ai oferit sa ma ajuti. Cred ca de-ocamdata sunt OK, merci mult.

Cristinici, m-ai linistit!

U-Oana, si eu sunt de parere sa te duci la dr. Tutunaru, e foarte bun pe infertilitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Buna fetele, eu am intrat sa va spun ca astazi am facut analizele hormonale pentru ziua 3, asa ca in linii mari ma cam apropii de finis cu ele. Noi plecam 4 zile la Munchen,si la botezul nepotelului meu si sa ne mai relaxam putin, ca l-am innebunit complet pe barbati-miu cu analizele...ziua 3 ziua 21 etc.
Eu va doresc un week-end placut, sa va relaxati, sa aveti grija de voi, si ne "auzim" marti, cand poate reusesc sa pun si niste poze.



Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Ma primiti inapoi? BHCG-ul a scazut, asta nu poate insemna decat un lucru... Cel mai tare ma doare ca nimeni nu isi asuma responsabilitatea sa imi spuna adevarul in fata. Am scurgeri de o saptamana, dar ma pun sa continui tratamentul. Nu mai vreau sa mai plang, nu vreau sa va intristez si pe voi, vreau sa incep sa ma refac, dar nu stiu cum.

De luni ma duc la servici, poate ca asa imi va fi mai usor!

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Buna Letitia ...nu-ti pierde speranta,poate va fi totusi bine.La cat ti-a scazut BHG?

Fetelor cam slaba participare pe aici.Eu dupa toate medicalele pe care le-am avut am ramas acasa,mi-am facut lichidarea de la vechiul servici si am timp,dar deja m-am plictisit si imi caut servici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Multumesc, Gina, dar nu cred ca e cazul sa imi mai fac sperante. BHCG a scazut de la 260 cat era vinerea trecuta la 140 miercuri.

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Alo... te rog Letitita nu te intrista , unde iti e optimismul tau ? Acolo SUS e cineva sia re griaj de noi de fiecare ! te rog incearca sa iti schimbi atitudinea !

weekend frumo
danita

quote:
Originally posted by Letitia

Multumesc, Gina, dar nu cred ca e cazul sa imi mai fac sperante. BHCG a scazut de la 260 cat era vinerea trecuta la 140 miercuri.

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

LETITIA te inteleg f. bine prin ce treci,dar e bine sa te linistesti si sa gandesti pozitiv,inca nu a scazut de tot,de aceea mai continui tratamentul,poate va fi bine si isi revine BHCG-ul.Cand te duci sa il repeti?


Mergi la inceput