Bebelusi de septembrie – octombrie 2004 (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

La multi ani !!! Lilia

Simona – multumim pt felicitari!
Pana acum nu a dat inapoi cu greutatea dar stai linistita ca recupereaza.

Georgiana – si plangi ca ai fata mare?
Revino-ti ca superi copilul.

Ana miti – sanatate multa la puiut !

Mina – si Lori sa cam intepenit pe piersici si nectarine. Dar ii mi fac si piure de fructe cu detoate:piersica,banana, portocala,mar,caise,kiwi. Si asa reusesc sa ii dau si alte fructe.


Azi fata mea e imposibila.
S-a trezit la 6 si cum incercam sa o culcam dormea 2 min si incepea sa planga si sa se frece la ochiul drept.Nu stiu ce are dar ma inebunit.
Sper sa-si revina repede.




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Eram sigura ca se va ajunge la o discutie curand....si nu am putut sa nu observ chiar zilele astea ca multe din fetele care erau la inceput au disparut si de fapt el sunt pe forum dar nu mai posteaza la topicul asta. Nu ne deranjeaza absolut deloc ca au intrat fete noi (aissa), din contra pentru ca unele din ele tin topicul dar nu ne simtim bine sa observam ca unele pleaca fara sa ne spuna motivele. Probabil ca sunt deranjate de anumite remarci si ca sa nu deranjeze si ele la randul lor prefera sa plece fara explicatii.

Daca am fost gravidutze impreuna asta nu inseamna ca vom fi si mamici impreuna.Este loc pe forum pentru toata lumea.

Si daca tot e vorba de ce anume nu ne place si ar fi bine s-o recunoastem ca sa ne corectam, mie nu imi plac complimentele astea gratuite de care abunda topicul si inmultesc paginile (asta apropo de ceea ce spunea elyanne referitor la nr. de puncte). Am impresia ca unele dintre noi ne straduim sa facem impresie....cu bebelusii, cu sotul, cu ...etc. Fetelor nu trebuie sa facem nici o impresie sa parem noi sau bb-i ceea ce nu suntem. Suntem mamici tinere, cu experienta cu sau fara experienta personala in cresterea bb-ilor si nu dorim decat sa ne impartasim sfaturi si idei. Poate ca nu avem rabdarea suficienta sa explicam un sfat, poate ca nu avem capacitatea sa acceptam o idee, poate ca suntem obosite si vedem cu alti ochi relatia de pe forum.

Eu personal sunt dezamagita cand vad ce intorsatura au luat lucrurile aici si recunosc ca sunt cateodata prea obosita ca sa mai citesc pe forum sau nu receptionez corect anumite mesaje. Dar prefer sa ma abtin....

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Mina am uitat sa-ti spun...in off-ul meu....

Alex papa piersici si banane. Cateodata ii mai dau si mar si pepene galben. Eu nu prea gasesc fructe, caisele de anul asta au fost mai mult verzi (am luat si erau acre) iar din cele aduse de peste granita nu ma inghesui sa cumpar ca nu prea au gust.

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

quote:
Originally posted by mcm

Mina am uitat sa-ti spun...in off-ul meu....

Alex papa piersici si banane. Cateodata ii mai dau si mar si pepene galben. Eu nu prea gasesc fructe, caisele de anul asta au fost mai mult verzi (am luat si erau acre) iar din cele aduse de peste granita nu ma inghesui sa cumpar ca nu prea au gust.

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)




Aha, uite pepene galben cred ca incerc... cat despre caise ciudatul meu cupil le mananca numa daca-s de alea mai crude. Roade la ele si se stramba da' nu se lasa. Insa daca i le pun in ceva combinatii nu binevoieste...



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Bey, a treia oara editez mesajul asta, ca in inteligenta mea, nu am citit tot ci m-am grabit sa scriu si pe urma am vazut altele mesaje, respectiv al meu devenind irelevant.

Dar stiti ceva? Ia nu va mai certati, tocmai azi de ziua mea....
Ca eu tot nu pot sta cuminte si mai trag cu coada ochiului pe aici....si daca pina in seara ma faceti sa pling....sa vedeti atunci de la mine


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MINA,eu ii dau lui Robert:mere,piersici,nectarine(care le adora),banane,pepene galben si rosu(ultimul nu prea la incantat),si suc de portocale....le combin cate doua,cum ma taie capul in ziua respectiva.
AISSA,pe nimeni nu cred ca deranjeaza prezenta fetelor noi,ca doar toate am fost noi la un moment dat,nu?...dar MCM,a pus punctul pe I,uneori unele persoane scriu aiurea....cred ca fiecare scriem aici pt ca vrem un sfat sau o parere,cel putin pe mine m-au ajutat enorm de mult, cand am fost gravida,parerea si ideile celorlalte fete.
Hai sa nu ne mai suparam aiurea si sa incercam sa fim deschise si prietenoase, si sa nu mai criticam,asta e cel mai important lucru ,cred eu,cel putin pe mine asta ma deranjeaza cel mai mult.

la toate mamicile si puiutii lor!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by mina

Hai sa ne intoarcem la scopul topicului, acela de a ne bea cafeaua impreuna (virtual) si a vorbi despre vrute si nevrute. Iaca eu cu exemplul personal vin si intreb: ce fructe dati, fratilor, la bebi? Ca al meu s-a intepenit pe piersici (vorba aia, uneori cu piersici, dar cel mai adesea doar piersici) si banane. Ce sa-i mai dau?

Va pup!



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu




ai incercat o banana foarte copata cu 2-3 felii de grephuit? binenteles doar miezul, fara pielitza.
Al meu savureaza cu placere combinatia asta , poate merge si la tine.Daca incerci sa imi spui ce efecte a avut, pentru ca e un gust dulce amarui, si al meu e innebunit...
pupici

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

fetelor, eu am cumparat un pepene galben din piatza, hotarata sa-i dau juniorului, i-am zis chiar vanzotorului ca il vreau pentru asta micu' si mi-a ales unul cica: dulce si bun pentru copil...haha...si pe cand am ajuns acasa cu el nu avea nici un gust!!!Eu nu stiu ce sau intamplat cu pepenii de alta data, de ce nu mai au gust?sau la voi au?si aici ajung doar aia fara gust? Mi se facuse si mie pofta de un pepene si am alergat acasa sa papam amandoi din bunatate...si cand colo...am fost foarte dezamagita!

oh...si cu cearta care acum am descoperit-o...ce sa zic? nu cred ca au rostul astfel de discutii, eu una de exemplu nu mi-am inscris copilul pentru ca nu am vrut, haha, habar nu am de ce, ca doar e frumos mancalar mama

Of si competitia ca ce face unul si nu face altul...pai ce am mai povestii noi fetelor daca nu am mai putea spune deschis si fara grija de a supara pe cineva despre progresele puilor nostrii??Gresesc? Nu vad de ce ar trebui sa ne suparam sau sa ne simtim complexate, jignite, pacalite, ca X copilas face aia si al meu nu face...of..unde sa ajuns???

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Corect, Ana, sunt batrana si senila... grefuri i-am mai dat dar numai sucul, tot asa in diverse combinatii pe baza de banana.

Sa vedeti patanie pe mine. Eu ii dau la pui branzica facuta cu lapte batut pe care-l fierb. In urma multiplelor incercari m-am axat pe lapte batut Natura. Iese branza catifelata asa cumva, nu mazarata, si in plus au pungi de juma de kil. Evident ca nu iau punga pe zi ci cu gramada din supermarket. Iar evident ca ma uit la termenu de garantie. Ei, ma duc sambata trecuta de fac cumparaturi si gasesc unele cu termen 5 august si unele cu termen 19 august. Am luat din alea cu termen pe 19. Din greseala insa s-au strecurat 2 cu 5 august. Pe care luni, 1 august, le-am gasit umflate ca baloanele. In frigider, ca evident ca acolo le tin. Am zis ca e intamplare nefericita.
Azi insa le-am gasit si pe restul in mod identic umflate. Deci azi pe 5 !!!! Sunt revoltata. Sa vina protectia consumatorului!

Nu mai zic ca nu mai am pic de lapte in casa sa fac branza la copil, vreau nu vreau tre sa mai ies azi o tura.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Hai ca tot ma maninca limba sa mai zic ceva
Eu nu o sa ma supar niciodata daca o mamica o sa-mi zica: vezi ca esti prea exagerata, sau vezi ca...ptr ca mie imi place sa le spun oamenilor sincer ce cred si asta astept si de la ceilalti. Asa ca incepeti cu rosiile daca le aveti si ptr mine( ac tot o sa ma musafiri saptamina asta si sunt cam scumpe [:P]
AISSA, sper ca nu te-ai simtit prost ca parca eu am zis ca ptr asta avem DC sa spunem si realizarile bebelusului, ptr ca eu am avut in vedere ca atunci cind Amelia a inceput sa spuna "ma-ma" cui puteam sa spun mai intii decit pe DC? ( e un exemplu, si daca eu am fost cea care te-a deranjat impusca-ma ptr ca nu am vrut nici intr-un caz.

oricum, sa nu uitam de scopul topicului....nu?

In alta ordine de idei:
MIHAELA mi-a placut felicitarea ta( eu cam colectionez texte de felicitari, dar pe asta nu o aveam si merci mult)

ANA_MITI, imi pare foarte foarte rau pentru ce are bebitul. Sper sa nu fie nimic grav( chestia cu pigmentarea ma sperie, ptr ca stiu un caz, cind aceasta pigmentare a fost miningita)

MINA, si eu ca si Mcm, mai mult babana cu piersica, dar ma batea gindul sa incerc si eu pepene galben si tot uitam sa va intreb daca voi le dati.


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput