Copilasi Balante

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Am gasit pe undeva horoscopul banilor si iata ce scrie la Balantuci...
-------------------------------------------------

Balanta - profilul banilor*
>> Nu trebuie sa fie o surpriza ca cei nascuti in aceasta zodie iubesc
>> sa-si tina totul in balanta - viata, carnetul de cecuri. Balanta se
>> delecteaza de obicei cu frumusetea si bunastarea si este mereu in
>> cautare de perfectiune, dornica sa fie pe placul celor din jur si uraste
>> sa ia decizii gresite.
>> Se simt bine cu un partener alaturi, de preferinta cineva care sa le
>> ajute sa-si atinga scopurile. Apreciaza intr-adevar banii si ceea ce
>> acestia pot cumpara: tot ce are viata mai bun de oferit. Din fericire
>> Balanta are mereu in jur destui bani incat sa-si permita sa traiasca in
>> stilul dorit. Tanjeste dupa confort si lux si chiar crede ca ii este
>> menit sa traiasca asa! Nu este nevoie sa mananci hamburger cand poti
>> foarte bine sa iei un file mignon, nu? Ii place romantisul, asa ca
>> potentialii parteneri sunt avertizati sa-si tina cartile de credit la
>> indemana.
>> Ar prefera sa nu ia decizii financiare deoarece pare un pic cam
>> plictisitor. Cele nascute sub acest semn sunt atractive si carismatice,
>> asa ca sunt obisnuite sa obtina usor tot ce isi doresc. Isi vor plati
>> facturile la timp doar in doua situatii: daca au noroc sau daca
>> beneficiaza de ajutorul unui prieten.
>> Insuficienti bani? Balanta isi va fermeca un prieten pentru a acapata un
>> imprumut. Nu vor ezita sa se imprumute, chiar daca risca sa nu aiba de
>> unde sa-i inapoieze. Nu este neobisniut sa-si goleasca contul din banca
>> pentru o cauza "nobila": fie o opera de arta sau un bilet de avion.
---------------------------------------------------

Oare chiar asa sa fie? Vorba sotului meu, o sa ajungem sa-i platim noi imprumuturile


Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ellen cu placere de idee, eu ma gandeam ca e suficient de mare ca sa faca singur invitatiile doar cand era bebe invitam noi , plus ca ii place sa comunice cu adultii nu are probleme

Prietena lui poate nu are sa vina deoarece e pedepsita si e tare tare suparat

Nu prea mai scrieti, v-ati speriat de mine ????????????????????????????????????????????????????????????

va pupa pe toate ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

v

quote:
Originally posted by Daisy
In weekendul asta, cand am pus-o la masa si-a impreunat manutele si a zis "thank you, God, for food". Am intrebat-o ce zice acolo si a zis ca ii multumeste lui God pentru mancare dar ca nu stie cine e God, probabil ca "teacher care face papa", va dati seama ca am ras de n-am mai putut.
Noi nu stim decat de Doamne Doamne si de Ingeras, dar acum a mai aparut si God in schema si ne-a cam bulversat...




ce dragut! ce ti-e si cu copiii astia poligloti!

cat despre day-care, mi-ar place si mie sa avem conditiile de acolo, sa am incredere in ce le da sa manance...
insa presupun ca il va lua bona de la gradinita la pranz, si asta peste vreo trei ani, ca acum e prea mic sa inceapa sa testeze toate bolile din colectivitate!


Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Andanii, vaaaaai are si prietena. M-ai dat gata deja. Imi inchipui ce necajit tre sa fie daca nu vine. sa-i treaca necajeala

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumim pentru urari!

uram si noi LA MULTI ANI pentru Emi, Nicoleta-Cristina, Alexandra!

eu sunt putin dezamagita de petrecere: Vlad a simtit agitatie si nu a dormit dupa-amiaza, cum face de obicei; drep urmare a fost obosit si cam smiorcait; i-am prezentat tava in timp ce el sugea de zor din suzeta...
si nici n-am putut sa ma ocup personal de aranjarea obiectelor pe tava, pentru ca am incercat pana in ultima clipa sa-l adorm!
drept urmare nici eu nu eram prea buna de petrecere, eram cam "cu nervii in batista"...

a atins prima oara un stetoscop de jucarie; apoi o foarfeca, un ciocan parca; a luat apoi in manuta si i le-a dat lui taica-sau: un card si un inel de aur...

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Herra si Alexuta mea a simtit agitatia si a adormit foarte greu (cam dupa 2 ore fata de cum dormea deobicei). Iar cand s-a trezit a intrat direct in agitatie deja si era terminata micuta ca nu stia ce se intampla cu ea. Oricum pana la urma totul a fost ok.

Eu zic sa nu fii dezamagita pentru ca este normal sa simta agitatia foarte mult, mai ales daca pana acum nu a stat decat cu mai putine persoane pe langa el.

Poate ar trebui sa dam si noi petreceri mai des ca sa se obisnuiasca si micutii nostri

Felicitari micutului doctoras pentru alegerea de pe tava. Nu are gusturi rele dar parca e umpicut cam ciudata combinatia stetoscop cu ciocan....just kiding...sa nu te superi.

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

e colega de clasa cu el, au fost si la gradinita impreuna, problema cea mare este ca mai fac si nazbatii impreuna si ii tinem la distanta in afata orelor de clasa cat putem de mult ....

va pupa pe toate ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Aoleu, nazbatii!!!!??? De pe acum???
Vai de mine ce ne asteapta...

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

BUNA ZIUA,LA TOATA LUMEA!Am intrat la repezeala sa va intreb ce mai faceti si sa-i urez ANDREI MARIA,LA MULTI ANI!Sa creasca mare si sa aiba parte in viata de absolut tot ce-si doreste! Va pup,si va mai scriu cu alta ocazie,cand o sa am mai mult timp. Lory_kluiALIN CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

La Multi Ani! Andra Maria
Sa cresti mare, frumoasa si sanatoasa.

Liliac1, te asteptam sa ne povestesti cum s-a comportat micuta la cea de-a 2-a aniversare.

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput