Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

danyce din cate stiu eu varianta on line nu au dar scanez pagina respectiva si ti-o trimit pe e-mail, e ok?

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Fetelor care ati cumparat revista, vedeti ca la art. de la pag. 62-63 apare si mama lui Damian (adica subsemnata), ce eu sa nu ma laud?!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Georgiana, felicitari pentru aparitia in revista!De 2 luni nu am mai fost sa imi ridic revistele de la ghioscul de ziare...ar cam fi cazul sa ma duc ca o sa mi le vanda tanti...uf...si vreau sa vad si eu revista in care apareti voi!

aissa, da, pai si eu ii pun sosete la \Stefan...da crezi ca rezista mai mult de 10 minute cu ele?nu stiu cum face dar si le scoate si le arunca dupa mine oricum, daca mai e cineva care lasa copilul pe gresie m-am mai linistit si eu ca eram tare stresata sa nu raceasca...e totusi rece pe gresie!Eu nu pot sta fara papuci de casa ca mi frig!

Si chiar si cu caldurile astea, la noi in casa sunt cam 20-21 de grade la amiaza, si in jur de 20 noaptea.E tare bine ca e racoare, mai ales ca afara e cumplit de cald...ne-am tot plans noi ca e frig...na...acu a venit caldura!Azi am fost sa cumpar pampers in oras si pe la 10 eram in drum spre casa ... am crezut ca nu mai ajung de cald ce era...am zis ca cel tarziu la 9.30 sa fim in casa...e prea cald!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Geo, te-am vazut de prima oara! Tu esti cea cu mini, nu?

Ioana&Andrei (14.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetelor!
Noi ne-am plimbarit , am papat si afara piure de fructe cu biscuiti (reusind performanta sa nu ne facem varza pe hainute, dar ne-am facut pe urma la nisip) si apoi laptic, nani, pus mancarurile la foc si DC!
Ellen multimim si sa stii ca si cu oasele suntem la fel ca Alexandra ta hahaha am vazut poza are o privire asa nevinovata cu oasele in manute ), radeam de fiica-mea ca si la mot la finut era eleganta nevoie mare dar avea in mana un os si se mozolea toata... uite aici dovada mai amre rusinea M-ai facut sa rad, ai dreptate, cu hamul chiar arata a catei
Aissa BAFTA maine dimineata, o sa fie bine, sunt sigura! La asa un ingeras nu are cum sa fie altfel!
Danyce smechera Alma ta, ii plac doar mezelurile fine [purple]Cat despre sotiorul infometat, "hongering" mai gbhiceam , dar "iepuras" niciodata Stie ca stim cum ii spui?
Ana, eu am mai lasat-o si pe gresie dar are niste papucei din panza, un fel de espadrile, si cu alea mai sta prin casa.... Se inchis in fata, sosetele si le-ar scoate imediat... cunoasteti voi
Geo pai scaneaza paginile respective si pune-le in album sa le vedem toate, eu de ex n-am gasit azi revista la piata ca vroiam sa va vad Felicitari inca o data!
Va pupic si mai vorbim...


www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pupici fetelor.

A trecut ceva vreme de cand nu v-am mai scris si voi scrieti romane ca nici nu ma tin cu cititul... mai am cateva capitole si ma pun la curent.

Noi suntem bine. Tontonel nu are nici un dinte la activ, a ramas singurul stirb???

Inca mai suge, dimineata si seara. Se mai trezeste noaptea . Sa nu ma certati dar chiar nu am inima sa-l intarc...

De papat papa bine. Ii dau de toate, mai putin peste.

Si el se ridica pe pat, dar nu reuseste sa stea mult. Ma stresez ca nu are frica si se poate lovi si aia ne mai trebuie... Altfel, in premergator e deja maestru. Mai nou imi goleste toate sertarele... sunt numai dupa el sa adun.

Eu sunt zombi ca se trezeste de tot dimineata la 6-7 si el mai trage un pui de somn, dar eu nu mai adorm... si uite-asa, ne chinuim zi de zi.

Am reusit sa facem analiza de sange si initial i-a iesit lipsa de Fe, dar la electroforeza i-a iesit si lui beta-talasemie, ca si mie... Este forma minora, dar totusi... o sa trebuiasca sa ne obisnuim si cu asta...

De ceva vreme am o durere la coccis (asa s-o scrie?) ca sa nu-i zic altfel si am fost sa-mi fac radiografie sa vedem ce si cum. Nu stiu cum s-o trata si asta...

Cam astea despre noi.

Am pus niste poze in albumul din semnatura si cateva de la mare aici.

Asteptam sa-l revedem pe Marc ca s-a intors din Ro (Andreea_si_Doru parca tu intrebasei de Cristina; am scris asa, ca sunteti mai multe) si sa-l pupacim pe obrajori. De data asta am invatat si noi sa scoatem ochii cu degetul... asa ca ne revansam Cristina, cum s-a mutat, nu are inca internetul instalat, ca sa-ti raspund si tie, Andreea...

Pupici si sper sa fiu mai activa.

P.S. Am uitat sa va spun ca din toamna imi reiau scoala... asa ca o sa apar si mai rar...

si Miron Radu (06 oct. 2004)
Miron Radu

Frantzujii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

pe voi v-am 'auzit' povestind pe aici de ros oasele de pui...si i-am dat si eu piciului meu sa roada cate unul...si tare-i mai place!De parca cine stie ce bunatate ar manca!haha...dar a venit intr-o zi tati acasa si mi-a zis ca nu-s normala...ca dau asa ceva la copil...ca doar nu e catel

roandre uf...despre copii batausi...ce sa zic...eu am vazut deja ca asa sunt ei, care-i mai tare Nepoata mea de 5 ani l-a muscat pe nepotelul de 2 ani jumate de mana de ia facut rana...a ramas vanataie muuulta vreme bietul de el...si el la randul lui il imbranceste pe Stefan de cum se atinge de vreo jucarie...care de fapt sunt jucariile lui Stefan...
Nu cred ca scapam nici noi de perioada asta...mai bine sa fie mai batausa decat sa o loveasca altii zic si eu...poate gresesc.

anamari, felicitari pentru performanta Liei de a potrivi piesa la locul ei!
Ceea ce am eu sunt cam grele pentru Stefan, nu cred ca va reusi decat dupa un an jumate, dar am vazut ca incearca sa ma imite, ia catre o piesa si vrea sa o bage printr-o gaura, doar ca nu stie unde, e si dificil, pentru ca, nu are nimic asemanator cum ai zis tu, culoare, forma, sau un animalut, sunt chiar foarte haotic aranjate....
Am sa caut si eu pe cea de la fisher price mai ales daca ai zis ca si canta

tantarii...uf...si noua ne fac probleme...si eu pun o pastila in fiecare seara in aparat, eu nu am simit sa ma bazaie vreu tantar...nu prea avem, in schimb Stefan are mereu cate 2-3 muscaturi pe obrajori, urechi, gat....sper numai sa nu fie de la furnici...ca dastea avem mai multe si nu am reusit sa ma scap de ele....

si ca sa ma laud si eu un pic...ieri Stefan a papat dintr-un mar!!singurel!Mi-am luat de la piata niste mere de vara, acredar mie imi plac, si mancam in curte, Stefan se tot uita la mine si a inceput sa se agite, ca vrea si el, i-am curatat unul de coaja, i-am taiat asa cam 3 sfert din el si i l-am dat in mana...a inceput sa muste atat de haios din el...si molfaia cu gingia si cu dintisorii si daca rupea bucati mai mari le scuipa jos Se si stramba pentru ca erau cam acre la gust...dar a rontait ceva din el...



Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Geo, pai mai intrebi?Ar fi super. Merci
Andora, nu se supara domnul sot ca-i stie lumea numele de alint. In plus, daca il strig pe nume in public, nu raspunde intotdeauna, dar daca aude "iepuras", stie sigur ca despre el este vorba.Asa ca mai toata lumea de pe aici stie cine e iepurasul.
Lorena Andreianu, bine ai revenit! Te asteptam vu vesti mai des! Foarte frumoase pozele voastre.
Ana, si Alma isi scoate sosetelele daca nu e incaltata, asa ca eu o incalt si in casa, mai ales cand are chef de plimbari pe gresie. Ca tocmai de aia i-am luat eu incaltarile alea scumpe: ea vrea sa se plimbe toata ziua si vreau sa o faca bine (sa nu-si suceasca gleznele, par exemple, dar si sa nu raceasca, daca tot defileaza atata pe gresie si parchet). Dar oricum raceste ea si cu incaltari, de fapt, ca daca e vreun virus pe la orizont, tot nu am ce face (asa a fost zilele trecute).

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Hop si eu somnoroasa. Am fost dimineata cu fetele in parc, dupa aia am lalait-o pe la cumparaturi la piata si uite asa am ajuns acasa pe la 2. Cand Matei a mancat si a avut bunatatea sa adoarma. Insa m-a molesit caldura de nu mai pot.


Ana, si Matei sta pe gresie. Turbat de caldura cum e, parca numai pe gresie ar sta. Si la mine nici nu e asa rece, eu nu simt nevoia sa imi pun papuci. Il mai incalt eu cu sosete si ghetute, insa le scoate pana la urma. Il tin imbracat in pantaloni scurti sau doar in body.

Inca nu i-am dat oase de pui sa roada, caci pana mai saptamana trecuta era blegut si reusea sa se inece cu orice manca singur. Acum, dupa antrenamente intense cu covrigi si biscuiti s-a re-adaptat. Ieri a mancat chiar si babana ne-pasata. Iar cum a mancat ieri biscuiti in parc, Eliana si Mihaela va pot da detalii, imi venea sa il iau ca in desene animate si sa-l scutur de picioare, porcusoru mamii drag.

Ce progrese a mai facut....daca se crede singur in casa si nu ma gaseste se duce in fata usii de la intrare si plange. Am inceput sa-l pun seara direct in patut fara sesiunea de boncaluit in pat la noi si nu se lasa cu drame. E un copil f "ordonat": cum vede o usa deschisa la dulap o inchide, de regula peste degetele mele. Daca gaseste vreun servetel sau vreo carpa se pune in cur pe gresie si o sterge f concentrat. Sau isi sterge masuta de la carut. Indreapta telecomanda spre televizor, duce telefonul la ureche. Se ia de mana cu fetitele in parc, mai ales cu Elena, pe care intr-o zi o certa ca ea plangea. Mortali au fost. Face paaaa cu manuta si imita stranutul. Il distreaza foarte tare daca stranuta cineva langa el si dupa aia minute in sir il imita si rade. A, si e disperat dupa catei, azi era in stare sa se arunce din carut dupa un caine care, nesimtitu, statea si dormea si nu-l auzea cum "vorbeste" cu el.
In rest e f vesel, rade cu toata lumea si gaseste prilej de distractie din orice.

Lorena, chiar ma gandeam ca nu ai mai aparut demult.

Georgiana,maine cumpar revista sa te vaz.

Suntem taaaare mandre de noi ca de luni incoace am iesit zilnic dimineata in parc.Mai nasol e la pranz cand ne prelingem spre casa, dar tot e bine.

Va pup!





Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

danyce, incaltari cu glezna inalta vreau sa-i cumpar si eu la Stefan, dar nu am gasit inca numarul potrivit pentru el, si ce am gasit de fapt, erau prea scumpe...
In schimb are ceva papucei cu care il mai scot afara, dar am vazut ca il deranjeaza la mers, adica se calca pe picioare si mi frica sa nu se impiedice...poate e nevoie si de obijnuinta, pana acum nu a umblat deloc cu papuci.Doar ceva expadrile de panza, cu talpa antiderapanta dar care s-au distrus si inca nu am gasit alceva... sunt in cautare

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput