Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ramona, mersi mult de tot. O sa incerc si eu la un HelpNet sa vad poate gasesc.
Hehe, la ros oase te referi? Uite ca avem si poze cu ea in actiune aici


Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

are mama un "catel", Ellen. Scuze de apelativ, dar m-a facut sa rad copios Alexuta ta si sa-mi amintesc ce face Alma, tot ca un catel: saliveaza dupa mezeluri. Cum vede o bucatica de mezel, face cu limbuta ca un catel pofticios si ii curg balutele si nu scap de ea pana nu ii dau cate o bucatica si ei. Normal ca ei nu ii dau decat sunca slaba sau file de pui.
Andora, o pupacim si noi pe papusica darnica. Si Almei ii place sa ma serveasca cu ce papa si daca ii cer cate ceva parca papa si ea mai cu pofta.
Geo, felicitari pt aparitia in revista!!! Nu exista si o varianta online sa va vad si eu?
Aissa, iti uram sa aveti parte de rezultate super si sa nu mai ai tu de lucrat pe nicaieri. De fapt, eu cred ca Alexandra se descurca super pt varsta ei. Imi place mult titulatura ta. Pe a mea sigur nu o intelegi
Eu am treaba, dar am intrat in fuga sa va salut si sa urez La multi anisori Dariei si lui Mennan.Pupici ,

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

danyce - eu nu stiu exact ce inseamna titulatura ta dar e ceva legat de pisicuta , nu?
Ce de "cateluse"pe aici.
Binenteles ca am si eu una! Loreemei ii place sa bage cate o jucarie in gura si apoi sa ia mainile de pe ea si sa scture din cap ca un catel.




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ellen, am vazut si eu micul catelus, ce haioasa e...
Danyce, nu, nu inteleg nimic din ce scrie la tine...
Ramona, la semnatura m-am inspirat din filmul de aseara de pe Pro TV. Replica in engleza era mai ca lumea (Child birth is an act of nature, adoption is an act of God), dar am pus traducerea in romana (cea data de TV, ca mot-a-mot suna aiurea).

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Nasterea e un act natural, adoptia e un act divin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Hehe, ce de cateluse pe aici. Danyce, asa e, am un "catelus" veritabil. Mai ales ca ii pun hamul si ea se aseaza in patru labe....e exact ca un catel.

Am luat revista si l-am vazut pe Dami bronzat cu suzeta. Dulce foc.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

quote:
Originally posted by loreema24

Ce legatura are caldura cu intarcatu?[/b][/purple]




Pai, nu stiu, de aia te-am si intrebat!



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Loreema, Aissa, titulatura mea inseamna "iepuras infometat" , numele de alint cu care mi-am botezat sotul. Inainte sa stiu eu olandeza, adica pe cand eram eu studenta, ii ziceam "hungry bunny".

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salut fetelor!!!

Greu ajung si eu aici! Cu Stefan care nu mai vrea sa stea doar in dormitor...acu vrea in toata casa si eu umblu dupa el ca dupa un catelus...haha...
Cel mai nasol este ca vrea numai in bucatarie pe gresie!!Si mie imi este frica sa nu raceasca!Intrebare:Ii lasati pe gresie?fara sosete?in pantaloni scurti? ca eu nu mai stiu ce sa fac cu al meu.... nu am usa la bucatarie, si azi dimineatza am pus tarcul de-a latul usii...uf...atata sa zmiorcait langa el si sa chinuit sa se bage pe sub el...a si reusit pe jumatate, doar ca nu-i intra si funduletzul si dupa ce a plans cu lacrimi de crocodil am cedat, am luat tarcul de acolo si l-am lasat sa pleoscaie cu manutele pe gresie si sa butoneze aragazul si masina de spalat......

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

aissa, imi place titulatura ta!foarte frumoasa!

nu am apucat sa citesc tot capitolul anterior...am lipsit o vreme buna si s-au strans ceva pagini!Dar dupa ce citesc revin cu completari!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ana, eu o las pe gresie (de parca ar mai face ce vreau eu....) dar cu sosete. Oricum eu in premergator cu sosete o tin ca nu am covoare...
Danyce, e draguta si titulatura ta.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Nasterea e un act natural, adoptia e un act divin!

Mergi la inceput