Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (67)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ana, eu ii dau sa roada oasele pentru ca o ajuta si la dintisori. Mai ales acum cand se chinuie mititica pentru ca ii mai ies niste dintisori. Oricum nu are decat 2 dinti asa ca mai avem mult si bine de ros oase

Eu am cuburi din alea de la Fisher Price, au si melodie dar nu sunt colorate locurile unde trebuie sa intre cuburile. Tre sa mai caut poate gasesc din alea asa mai usoare pentru ea.

Andora, hehe ce draguta cocheta la ros oase am vazut. Scumpica foc micuta.

Geo, acu te-am vazut si pe tine ca nu ajunsesem asa departe cu cititul din revista.
Si acu ca te-am vazut, chiar vroiam sa te intreb…..Ce mai vrei sa mai slabesti ca esti destul de slaba?

Lorena, bine ai revenit si te asteptam mai des cu vesti.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Oh...si am uitat ce era mai important!!! de ieri avem 4 dintisori!A mai iesit unul! si dupa cum am vazut eu nu mai e mult si mai ies 2, ca se vad tare sub gingie!

Va rugam sa ne treceti si pe noi in listuta cu inca un dintisor!!!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Lorena bine ai revenit! Sper sa scapi de durere, oare nu poate fi de la statul aplecata cand duci tontonelul de manute? Pe mine ma doare cam de o luna zona coccisului, e ca o durere apasata dar cateodata e ca un cutit puternic de ma taie-n doua... n-am fost inca la doctor, ma gandesc ca am si o spina bifida oculta si poate de acolo e...
Lasa ca si Tontoniciul tau o sa fie dintos, noi ziceam ca tine acum 7 zile si acum avem deja 2 coltisori. Frumoase poze, frumos portul, superb la TombeauChateaubriand... Sanatate multa si sa nu aveti absolut nici o problema de la beta-talasemie.
Ana bravo Stefanutzului pt ros marul!!! Eu inca n-am lasat-o mult cu marul in mana, roade si maimuta mea cate putin dar mi-e frica sa nu se-nece... o sa mai incerc sa vad ce face!
Danyce dulce foc chestia cu iepurasul, tre' sa recunoastem ca Mr Veuger era mult prea sobru pt un tatic de ingeras
Frumoase titulaturi aveti toate!!! Eu stau si ma oftic ca nu-mi conteaza mesajele, raman mereu la aceeasi cifra, se numara doar daca creezi un subiect... dar nu asta conteaza
Mina, am trait sa aud si de un copil care mai si inchide usile dulapurilor, bravo lui!!!!! hehe ce super dulcica a fost faza cu certatul Elenutei si cu rasul la stranutat !!!! Cu telefonul si telecomanda asa face si Gogo, dar de imitat nu imita stranutul ci tusitul Cand stranuta ea, rade apoi.
Ellen multumim! Cu Geo ai dreptate ca arata f bine, eu am vazut-o in pozele ei si mai ales acum ca e super bronzata nu se vede nici urma de grasime !!!!!


www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

quote:
Originally posted by ana_a

Oh...si am uitat ce era mai important!!! de ieri avem 4 dintisori!A mai iesit unul! si dupa cum am vazut eu nu mai e mult si mai ies 2, ca se vad tare sub gingie!

Va rugam sa ne treceti si pe noi in listuta cu inca un dintisor!!!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos



FELICITARI!!!!

Lorena, m-a apucat strechea sa caut despre coccis si am citit ce zic fetele tot pe DC despre asta. www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=25934#347602" target="_blank">aici. Cica poate fi de la ridicat bebe din pozitii neindicate, de la grasime (asta la mine s-ar explica ), de la reumatism, de la o cazatura anterioara, chiar de la AC... bafta la dr (tot acolo e solutia) si sa ne spui ce ti-a zis ca sunt curioasa daca tre' sa fug la dr sau nu (nu ma doare chiar tot timpul)

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Lorena, vai cate de scumpic este mititelul. Asa mult mi-a placut poza aia de pe bicicleta in care este cu casca pe cap. Scumpic foc, iti vine sa-l papi, nu alta.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by aissa
...pentru titulatura, aseara mi-am tras si eu una....

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Nasterea e un act natural, adoptia e un act divin!





f.f. frumoasa; creieresc si eu una...da' mai dureaza...




Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

quote:
Originally posted by ana_a

Intrebare:Ii lasati pe gresie?fara sosete?in pantaloni scurti? ca eu nu mai stiu ce sa fac cu al meu.... nu am usa la bucatarie, si azi dimineatza am pus tarcul de-a latul usii...uf...atata sa zmiorcait langa el si sa chinuit sa se bage pe sub el...a si reusit pe jumatate, doar ca nu-i intra si funduletzul si dupa ce a plans cu lacrimi de crocodil am cedat, am luat tarcul de acolo si l-am lasat sa pleoscaie cu manutele pe gresie si sa butoneze aragazul si masina de spalat......

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos



Nu are voie pe gresie!!!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:



Noi ne topim in casa , avem 31 grade ! nu stiu ce sa mai facem ca plange mitzirica si nu ii mai comvine nimic!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

despre tantari am citit la "parintii intreaba" (era si un link catre un articol ingrijorator din Libertatea, despre pericolul unei epidemii de meningita); azi i-am luat Autan, pt. ca aseara am stat la terasa pana la 23,30 (sa mai uitam de caldura) si avea o piscatura langa ochi.




Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

aici am citit...http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53936&whichpage=1




Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput