Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

De vreo ora tot incerc sa postez ceva si nu reusesc, sper sa mearga acum!

Mai fetelor, ce-i cu voi? Toate triste si melancolice? Ia aruncati o privire la puiutii vostri, uitati-va cat de frumosi sunt si de destepti si reveniti-va!!!

Andreea, esti mai bine? Ce face Philip? Ati ridicat tortul? A fost bun?

Simona, te inteleg ca ti-e greu...Si eu vreau sa ma intorc la servici din toamna si desi n-o sa merg in fiecare zi (depinde cum am orele puse) si n-o sa stau mai mult de 6 ore probabil, tot mi-e greu! Dar o sa vezi ca dupa ce incepem si ne intram in ritm, o sa fie altfel. Eu cel putin asa ma incurajez.

La Multi Ani pentru Sabrina Maria, Frederick, Lucas Stefan si Anne Marie, la implinirea primului lor anisor!!!!! Sa fiti sanatosi puiuti, si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

am impresia ca a inceput sa functioneze telepatia pe aici ...
Daria , stai linistita cu evolutia ..am citit in carte ca mai exista perioade din- astea ..cat priveste mancatul cred ca este caldura de vina ...
cat despre faptul ca esti ingrijorata ca stai prea putin cu micutza ...sa ma vezi pe mine cand voi incepe munca ..daca de acum eu sunt asa , nu stiu ce voi face atunci ...sau cand s-o insura ..mamaaaa si ce pica aveam pe mamele de baieti cam posesive (sa ma exprim elegant )

pupi

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Buna dimineata si La multi ani Lucas si Sabrina!!! Sa fiti sanatosi si cuminti.
Hop si io sa ma inscriu in trend. Melancolie, depresie, paranoia pe alocuri. Sper sa-mi revin dupa concediu ca daca nu e kiar grav...
Ieri am fost la vaccin, a fost ok, fara febra, dar n-am facut ROR-ul din motiv de lipsa in stoc. Cica ne anunta cand primesc vaccinul.
Pentru fetele care trebuie sa se intoarca la munci -am mai spus-o si repet: doare rau la inceput dar trece.
Ce mai stiti de Ema, ca n-am mai "vazut-o" de mult?

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
Raducu la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

quote:
Originally posted by BLUE ANGEL

mamaaaa si ce pica aveam pe mamele de baieti cam posesive (sa ma exprim elegant )

pupi

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu


si io aveam niste pareri fooooarte bine "definite" despre mamele de baieti si acu' am inceput s-o las mai moale

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
Raducu la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Neata!

...se pare ca a fost buba generala,cu DC-ul,credeam ca doar la mine...

...eu am avut chiar stari depresive grave,combinate cu nervizitate excesiva...am fost la dr. si mi-a recomandat magneziu si somn...din fericire le-am rezolvat pe amandoua,de doua saptamani,dorm noaptea toata(dupa 1 an si opt luni cred ca aveam nevoie),mai exact de cand s-a intarcat piticania,iar magneziul mi-a ameliorat mult,mult starile rele...nu v-am mai spus pana acum,fiindca si asa le aveti voi pe ale voastre...
Daria,,.

cu ocazia implinirii primului an de viata:Frederick,Lucas Stefan,Anne-Marie,Sabrina Maria.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Hehehe, ce ma distreaza! S-a adunat clubul soacrelor...

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna ziua!

Off...nu va mai faceti griji ca va judeca cineva cand va plangeti ca eu sunt sigura ca nu-i asa!Tocmai pt.ca toate suntem la fel!

Eu ma stresez atat de des ca aproape nici nu mai am timp sa ma bucur de el!

Cine zicea?O fi de la caldura scaderea reducerea poftei de mancare?Sper!

Aaa..cred ca o sa incerc si eu metoda cu infometarea pt. ca nu vrea si nu vrea sa manance ceva care nu se inghite usor.Nu pot sa cred ca biscuitii cu lapte nu sunt buni la gust...si vorba aia se inmuiasera deja.dar nu erau pasta....

Peritol i-am dat si eu pe la 5 luni dar pt. somnul lui agitat,sau mai bine zis..nesomnul.....Dar nu dormea nici cu Peritol asa ca dupa vreo 2 zile am renuntat ca si asa era prea devreme pt acest sirop si nu m-am mai riscat.Degeaba imi zicea doctora ca face indata 6 luni(se da de la sase luni) ca eu nu am vrut sa-i mai dau.

Stiti ca eu nu am deloc incredere in medici?Mi se pare ca si-ar da interesul doar daca ar fi copilul lor!
Si in plus de asta ...e foarte rau sa mai stii cate ceva(putin..putin) ...ca daca nu ai stii nimic...asculti ce zice dr.si executi..dar altfel...iti pui multe intrebari!



http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Intrebare:

cum trebuie sa arate programul unui copil de 1 an: papica si somn ?

Va rog sariti cu raspunsurileee

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Simo , eu am pus pe seama caldurii lipsa poftei de mancare ..D-l Pufulescu nu refuza nik atunci cand e vorba de mancare ..nu-i dau absolut nimic intre mese ..si totusi la pranz papa putin piure , transpira tot si apoi doar cu cantec mai papa ceva .....

si multumesc pentru incurajari ...
pupic


Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

Uite ca reusesc si eu sa dau un semn de viata..dupa o lunga tacere. sper ca nu ne-ati uitat de tot:)

planuisem ca sapt asta sa dau o strigare la mamicile de bucuresti, ca am si eu puiul cu mine...si sa facem o intalneala...dar planurile mi s-au dat peste cap.
asa ca dupa o zi si-o noapte de chin, cu sunat la dok si tot tacamul zic sa intru si sa va spun de problema noastra. sunt ff ingrijorata:(
de ieri are febra. 38,3. nici un alt simptom. de mancat mananca...dar nu asa bine. bea apa la greu si transpira. ce ma ingrijoreaza e ca ii scade febra la nurofen, dar numai pt 2-3 ore. apoi de la capat:(. intuiesc o problema de dintisori...dar asa de mult sa dureze? ce sa fac??? aseara am incercat sa-i pun un supozitor cu novocalmin, dar n-a fost chip. asa ca i-am dat 0,5 g de algocalmin..si a avut efect...pana dimineata.
ce sa fie?? nu tuseste, nu are mucisori, e vioi...dar cu febra...

pupici multi la bebei si la mamici


Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput