Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

fetelor, care dintre voi luati scobutil si papaverina....mie mi-a recomandat doctorul si nu prea imi vine sa le iau citind prospectul.... ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

bumbita, eu personal nu am luat, dar shtiu shi alte gravidutze carora li s-a recomandat shi cred ca e ok. mie, de ex, cand am avut criza de rinki, mi s-a prescris piafen, deshi pe prospect scrie ca nu se recomanda in sarcina. am luat, pt ca asha mi-a zis medicul meu, dar am incercat cand durerea m-a lasat cat de cat sa o mai raresc. nu ai cui sa ceri o a doua opinie?
xandra, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

xandra, am avut doua variante...cea pe care v-am spus-o sau no-spa si utrogestan...citind si documentandu-ma mi s-a parut mai sigura a doua varianta....
ard de nerabdare sa-l vad si eu pe strumfi meu la a doua echo...prima am facut-o la 6 saptamani..nu prea am avut ce vedea...am mai fost la un control la 13 + si dr mi-a spus ca ce mare, dezvoltata...dar nu l-am vazut nu mergea echo...acum ma voi duce la 3d...credeti ca la 16+ e posibil sa vad ce este... eu imi doresc tare mult sa fie baiat....si cred ca este...
fetelor aseara am avut un vis tare ciudat...parca era real....am visat ca misca...misca si se vedea burta miscandu-se, pe cuvant...cred ca ma obsedeaza ....analizez orice senzatie ciudata pe care o simt...astept cu nerabdare sa-l simt....la voi cum a fost prima data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

bumbita, dar te doare chiar atat de rau sa iei papaverina?? eu asta n-am facut decat la o criza puternica de rinichi... e un calmant foarte tare... nu stiu...intreb si eu...

fetele, si inca ceva... ce parere aveti daca listutza ar arata asa?!

31 oct.(26.01) - Bic, , USA, Bay Area

1 nov.(00.01) - pumukli, +

1 nov.(25.01) - Mirela Anca(36 ani), Andrei Cristian, Bucuresti, dr.Branescu- Sp.Municipal - cezariana

2 nov.(26.01) - Monet(37 ani), Maya, USA, Pittsburgh,PA

2 nov.(27.01) - Andutzy (Atena)(26 ani), , Bucuresti, dr.Carmen Enache- Sp.Cantacuzino

5 nov.(29.01) - RaluD, , Bucuresti, dr.Vladareanu – Sp.Elias

5 nov.(29.01) - mandyksch(31 ani), , Cluj, dr.Mironiuc – Sp.Gine1, cezariana

6 nov.(30.01) - Noki Lara(26 ani), Sarah, Bucuresti, dr.Zorela Sgarbura – Sp. Filantropia , cezariana


Cristina 21+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Salut fetelor si bine ati venit cele noi!

Celor cu probleme, eu zic ca fiecare copil si fiecare organism au modul lor de a reactiona la stimuli diversi, si zile mai proaste avem fiecare, deci fruntea sus ca in final totul va fi bine!

Am sunat la nr. de tel pt sabina si s-a inregistrat donatia, sper din suflet sa se stranga o suma suficienta pentru ajutorul de care are nevoie familia aceea care intr-adevar are necazuri.

Eu am luat pana acuma 1 cutie de materna in total, cam de cate ori imi aminteam in cate o dimineata luam cate o pastila, nu am observat sa ma simt altfel dupa ea, nici mai energica, nici mai constipata... dar idem... reactiile sunt diferite.

Despre cumparaturi pt bebelica, de cand am inceput sa ma uit prin magazine, s-a dublat suma pt cumparaturi, pentru ca am decis sa iau ce este mai bun, fara exagerari, desigur. Muncim si eu si sotul destul incat sa nu ne zgarcim taman la bebelica.

Infectia urinara este des intalnita in sarcina, si eu acum am intrat la idei pt ca am niste intepaturi, merg sa-mi fac o analiza de urina de siguranta.

Picioare umflate... mai patesc din cauza statului mult pe scaun, si apoi mult in picioare, ma cert singura serile ca nu stau macar putin cu picioarele intinse in timpul zilei.

Un weekend fain va doresc!

Ripley 24 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

cristinamh, cred ca e faina listutza asha, shi daca tot o modifici tu, te rog modifica-mi shi mie caruciorul, pune-mi vladut andrei.
am sa sun shi eu la nr acela de teledon pt donatzie, promit, dar diseara cand ajung acasa.
pupici
xandra, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

AOLEO...XANDRA, sigur se vad?
Sa fie sanatos, sanatoasa...bine ca este saltaret si ca este bine.
BUMBITA, cu concediu mai naspa ca eu care spuneam in stanga si in dreapta ca vreau sa vin cat mai mult, am inceput sa numai rezist . Fizic dar si psihic. Casa este inca in haos total, cred ca ma mai tine o luna...seara cand ajung si vreau sa ma odihnesc canta muzica, se ciocane se bocane...dureaza pana pe la 21.30- 22.30 si numai vreau!!!!!
Plus ca numai pot sta pe scaun la servici, incee sa ma arda coloana, simt parca as avea o minge de foc, plus ca muschii de sustinere incep sa se contracte si ajung sa stau intr-o pozitie de cocosat sau parca as avea scolioza, pt ca nu-,i permit sa stau drept...Ma mai plimb eu dar cam sunt legata de scaunul asta.
piciorul drept mi se umfla si ma doare cu secul piciorului , cu degetele,se umfla sub glezna si deasupra pana spre genunchi, care si asta ma doare rau ....
Sa va mai spunce am patit cu al meu? I-am schimbat pansamentul si cand le-am scos pe alea vechi am vazut ca i-a lasat acolo odrena, dar am vrut sa o sun pe soramea pt confirmare (este asistenta) si cum el vroia sa traga de aia acolo i-am zis sa o lase ca are un scop...
E na! cat m-am intors eu sa iau telefonul el tragea de aia de nu avea aer ; si ca atare aproape cred ca o scos-o cu totul si in loc sa traga afara infectia o sa-i ramana acolo...SPER SA NU SE INTAMPLE ASTA ca rebuie sa mergem iara, sa-i scoata ferele alea, sa-l curete...si deja ma doare capu'

JOY + 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

si cu serviciul cum ramane...pana la cate saptamani va duceti? eu, de pilda, sunt avocat si nu cred ca voi mai presta in conditii optime incepand cu 28 +....ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Cristinamhimi place listutza cum ai postat-o in ultimul mesaj, e bine aranjata si are toate informatiile!
Azi la 17:40 merg si eu la eco,dupa cum va scriam si zilele trecute n-am rabdare sa astept pana la sf lui august asa ca m-am programat in alta parte pentru o eco morfologica.Am mari emotii,sper sa fie totul ok cu bebe,sa-mi spuna ca-i bine.
O sa va dau amanunte despre cum a fost abia luni ca acasa n-am internet.
Va pup.

Varsta bebelica[url=http://lilypie.com/days/051129/3/25/1/+2"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

joy, sunt asha de ametzita ca nici eu nu mai shtiu ce i se vedea shi ce nu... oricum nu conteaza, iar sigura banuiesc ca o sa fiu la nashtere
dau shi eu aici conturile in care se pot vira banutzi pt fetitza bolnava de cancer
Lei cod IBAN RO87RNCB5064000103030002
Euro cod IBAN RO33RNCB5064000103030004
banca, deshi nu au trecut-o, este bcr
Un numar de contact din Romania va fi al sorei sotiei domnului:0723305762 Cosmina Neagoe.

Mergi la inceput