Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata fetelor!
Eu v-am citit in ultimele zile, dar nu am reusit sa postez nimic, din lipsa de timp!
Fetele dragi cu probleme in sarcina, multe incurajari entru voi! Fiti optimiste si sa ne rugam sa finalizam proiectl BB cu bine!
Xandra, poate ca ar trebui, intr-adevar sa ceri parerea si unui al doilea medic, daca crezi ca nu cedeaza la medicamente. Cu chestiile astea nu e de glumit!
Dienuta bronzata, bine ai revenit! Cit mai esti in CO? Ma bucur pentru gasca ta ca pina la urma ati invins vremea si ati prins sejur frumos! Aia cu 38 de milioane, mai bine ne dadea noua banii sa luam cele necesare pentru BB! Proasta!
Joy, tare grea perioada pe capul tau! Dupa ce ca ai tu problemute, hop si barbatusul cu indeminarea lui. Asa face si al meu. N-am vazut persoana mai neindeminatica!!! Sa ti se repare repede de tot!

Fetel cu sfaturile de achizitionare a lucrurilor pentru BB - multumim din suflet! V-am mai zis io ca sunteti o comoara la site-ul omului!

Eu sunt happy, din acest punct de vedere, ca s-a intors mama mea din Germania, dupa 3 saptamini, de la nasii mei, si mi-a adus strive de lurusoare pentru ingerasul mic, desi eu la inceput, din superstitie, i-am zis sa nu cumpere nimik. Intre timp mi-am revizuit atitudinea si m-am dus chiat eu la cumparaturi pentru BB. Luni, cind implinim 1 an de casatrie cu sotul meu, vreau sa cumpar patutul. Am vazut unul tare frumos la Mini Blu. Din ala albastru, travel, deci nu cu zabrele. Stiu ca este mai scump ca in alte parti, ca am fost marti in Niro + Dragonul Rosu, la recomandare cuiva de pe site, dar nu mi-au placut alea de acolo. Desi sunt o gramada. Aviz amatorilor!
Insa am gasit stive de magazine cu produse turcesti, ambalate la seturi de 5, 11 sau 20 de hainute, cu preturi decente, in interiorul Dragonului Rosu. Cred ca sunt vreo 30 de magazine. Doar ca e deprimant + cocalar + bilci si eu urasc locurile astea!

Gata! Ca v-am facut capul calendar!
Va pupacesc pe toate!



Poze cu mine
Varsta Sarah - http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

UAU.....Ce de fete noi pe aici..Bine ai venit MIHAELUTAT. Ai aceeasi UM ca si mine. doar ca mie la eco mi-a zis DPN 04.12.2005..
Dienutza ma gandeam la tine zilele astea ca eu care spuneam ca o sa merg cat de mult la servici, acum abia astept sa scap. Numai pot sa stau e scaun de durere de coloana nici in picioare mult nu pot sta...sunt nervoasa, agitata....
Mai are cineva umflaturi la picioare? Ieri data m-am plimbat cu al meu la spital, apoi la dr de familie, fuga la servici..seara cand am venit acasa am stat numai in picioare vreo 1 ora cat am facut pe drum(ca doar nu am 80 ani sa mi se dea locul in masina) apoi la piata...cand m-am intins si eu in pat, aveam o durere in glezna cu secul piciorului , cu degete cu tot si era umflat....Darr stangul mai mult decat dreptul si ma doare de parca as avea rupta glezna... O fi de la reumatismul meu?

joy + 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

In legatura cu cumpararea de lucruri pentru si legate de bebe, am mai auzit o idee, sau superstitie, sau cum sa-i zic. Si anume ca poti sa incepi sa achizitionezi astfel de produse din momentul in care misca bebe. Asa ca suna foarte bine? In curand aproape toate vom fi in categoria asta.
Eu ieri am si inceput, o sa iau cate putin pe rand, ma interesez de preturi intai si apoi o sa iau in ordine produse de igiena, apoi cosmetice, si las spre final hainutele si lucruile mari.
A, si mi-a mai zis mama ca sora-mea a adus lucrusoare de bebe si le-a pus intr-o camera-bazar in secret. Acum o saptamana si ceva cand a fost sora-mea acasa bebe nu misca, ca altfel mi le-ar fi dat direct. Inca ma abtin sa ma duc sa le vad dar sunt un pic curioasa.

Ieri am fost la doctora de familie si mi-a scris reteta de Materna si Ca lactic si stau serios in dubii sa iau ori ba dupa ceea ce a scris Ina. Mai are cineva probleme mai mici sau mai mari cu Materna?

Bun venit Cristina si Mihaela si sarcini minunae sa avem!

Cristinamh, mie mi-au placut mult si pozele pe care le-ai dat la subiectul cu Vama Veche, zau ca te topesti vazandu-le...

Xandra, sper sa-ti cedeze infectia definitiv cat de curand. In legatura cu listuta ta, eu deja mi-am printat lista de la subiectul sticky si completez pe ea din ce povestiti voi.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

mai fetelor nu stiu ce se intampla....mie nu mi-au aparut trei mesaje, acum nu va mai gaseam, parca eram la pagina 11....detalii tehnice, probabil...
oricum ma bucur ca cum sunt cu voi, sper...
eu ma bucur ca a mai trecut o saptamana si eu si strumfi meu intram in 17 +
inca suntem lenesi si nu am inceput sa miscam...sau ma rog, sa ne facem simtiti...
care dintre voi are colul intredeschis? este atat de grav? ce faceti? sau ce nu faceti?
voi pana la cate saptamani intentionati sa va duceti la serviciu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

bumbita, daca zici ca ai mai scris trebuie sa dau ceva pagini inapoi sa caut postarile cu pricina pentru ca la membri noi apar cu intarziere. E o chestiune destul de deranjanta.
Nu stiu nimic despre col intredeschis, nici nu cunosc cazuri.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

fetele, hai ca tocmai am fost sa-mi fac eco la rinichi, ca nu mai puteam de durere, dar mai ales de stres, si mi-au zis ca nu am nimic la riniki, in principiu ramane primul diagnostic in picioare de infectie urinara, si daca tot eram la eco, a zis: hai sa ne uitam si la bebe... si s-a uitam, si mi-a zis: ia uite ce saltaretz e, ce frumos se joaca, cum isi duce manutzele la guritza... shi... ia uite, cred ca i-am vazut coitzele!!!
cred ca putetzi sa-mi schimbatzi totushi caruciorul, shi sa scrietzi vlad andrei...
sper sa nu-l mai schimb inca o data... hehe
xandra, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Revin cu o completare. Va rog sa imi treceti un carucior albastru pentru ca se pare ca asteptam un baietel, numele Alex Mihai.
Multumesc!
Xandra sper ca te simti mai bine. Eu am scris si la subiectul deschis de tine, ca si eu m-am chinuit cu o infectie urinara de pomina dar eu am avut sau mai am, ca nu sunt siguri ca a iesit, si piatra la rinichi. Dar dupa tratementele pe care le-am urmat sunt foarte bine si la fel iti doresc si tie.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

gata, mi-am facut datoria, am trecut-o pe Mihaelutat pe lista.
Mihaelutat, asadar, bine ai venit. se pare ca facem club la elias la inceputul lui decembrie... daca nu reusim un simultan, parca vad ca una vine alta pleaca...

eu sunt tare suparata pe maternitatea astea, tocmai a nascut acolo o cunostinta (acum vreo 2 luni) si a scos copilul cu streptococ de nu stiu care din spital, si nu era singura... iar acum ii da antibiotice... sper ca renovarea asta sa insemne si o sectie mult mai sterila! ca si asa lasa de dorit la capitolul doctori!

iar ceva ce nu-mi place... bebe in salon cu mama. of, si as insira 10.000 de motive... pe langa faptul ca e exact ce-ti lipseste cand mai ai doua zile in care te poti odihni... eu una vreau sa puna program strict la vizite, air in salon sa nu intre decat tatal sau o perosana de ajutor, si aia cu halat! ma ia groaza cand vad debandada de la municipal... 3 mamici, 3 bebei... plus carca de vizitatori seara. pai cu cate vin copiii aia in contact la o zi doua?!
nu stiu cum va fi la elias dupa renovare, si cine va nimeri cu mine in salon... dar daca vrei vizitatori, mi se pare frumos sa-i primesti pe hol. sper sa faca o sala de asteptare unde sa se poata sta civilizat.
e adevarat ca vor sa vada copilul... da' se gandesc la ce expun copilul atat de mic, nici macar vaccinat?! acasa e timp berechet de vizite...
chiar am inceput instructajul cu cativa prieteni care se autoinvitau la spital, si le-am zis ca nu vreau sa vina. tati e de ajuns.

voi ce parere aveti despre asta?? exagerez eu??

Cristina 21+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

mihaelutat, bine ai venit printre noi!
am citit postarea ta shi la mesajul meu shi itzi multzumesc mult
intr-adevar, ma simt mai bine shi sper ca pana luni sa-mi treaca de tot
pupici
xandra, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

ce se intampla? iar nu mi s-a publicat mesajul....? de ce ultimul mesaj postat este de la ora 12, acum este ceasul 14, nu-i asa fetelor? ce se intampla?

Mergi la inceput