Bebelusi de septembrie-octombrie 2004(64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Elyanne sanatate si felicitari pt dintoci! Si eu am "suferit" de chestia asta acum veo saptamana, nu ma puteam tine nici pe picioare, e urat....
Ionika exact asta ma intrebam si eu, eu cred ca e ok sa staoi vreo juma' de orta si apoi sa-l scoti, culmea coincidentei e c acum m-a sunat mama si a aflat ca nu i-m facut aseara baita pe cap (era super obosita si maraita si somnoroasa) si cica sa-i facem azi ziua cu tot cu cap si apoi sa doarma si apoi abia sa iesim afara... La care eu am sarit in sus ca nu si nu, dar pana diseara nu stiu ce sa fac. Vad ca nimeni nu mai raspunde la intrebarea asta.... eu as avea nevoie ca si tine de un raspuns... si pana la urma facem cum ne dicteaza instinctul de mamici... iar mie-mi spune sa stau macar 30-40 min in casa dupa baie pe corp si minim 1 ora jumate' dupa cap... dar oare nu e o greseala?!?

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani sarbatoritilor!

Pupici ptiticilor vorbareti pt. cuvintele noi!

Cali felicitari pt. bb2!

Herra eu ii pun unt in piure, ca asa il mananca... Cu samntana n-am incercat. Carnea eu o scot din congelator si o pun la fiert.

Babirusa eu i-am dat unde era oparita cu Nivea pt. fundulet, contine oxid de zinc... Cu bepanthen n-am reusit, am teminat un tub si nimic... I-am dat de cateva ori cu Nivea si i-a trecut.

Am vazut si pozele noi, cu pitici haiosi... Stefan (Ana) Uca (Andora) si Alexandra (Aissa).

Mihaela drum bun!

Anamari multa sanatate si sa nu mai aveti intamplari din astea!


La mare... la soare...




Poze cu Elena – 23 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50849" target="_blank">Elena – iubita noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Eliana, ofof nasola faza asta cu poftitul. Multa sanatate.
Felicitari Elenitei pentru dintisori.

Andora, Ionika, eu nu ii fac baie deloc ziua iar daca o sa fiu nevoita intr-o zi sa ii fac baie, nu as iesi cu ea afara in ziua respectiva.
Voi faceti cum credeti ca este mai bine pentru bb-lusii vosti, voi ii cunoasteti cel mai bine.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Andora eu nu ti-am raspuns pt. ca nu stiu ce sa-ti zic...
I-am mai facut baie Elenei dimineata, cand era f. obosita seara si nu ma mai intelegeam cu ea... Dar am iesit cu ea afara pe seara... nu pt. ca ii facusem baie, ci pt. ca asa iesim afara, seara, cand e mai racoare...
De ex. la mare am bagat-o in apa si s-a udat si la cap... am sters-o cu prosopul si pe urma a stat la soare... si era dupa-amiaza cand nu era f. cald... Nu stiu daca e acelasi lucru...
Dar eu as scoat-o dupa o ora... Elena e chelioasa si i se usuca si parul imediat.


La mare... la soare...




Poze cu Elena – 23 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50849" target="_blank">Elena – iubita noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Fetelor, hop si eu cu un raspuns la dilema voastra: eu zic ca daca parul bebelusului e uscat e Ok sa iesiti afara. In vacanta noastra in Ro mai tot timpul ii faceam baita ziua pt ca seara eram fie pe terase , fie in vizite si nu aveam cum sa-i facem baita acolo. Pt ca Alma are carlionti mari si par lung de pot sa-i fac codite, eu am aplicat tactica urmatoare: ii uscam parul cu uscatorul meu de par imediat dupa baita, dupa ce i-l stergeam bine cu prosopul. Si mie mi s-au adresat comentarii destule pt practica asta, dar asa am simtit eu atunci ca se poate si mi-am ascultat proprii pitici de pe creieras. Alma nu a patit absolut nimic. Chiar s-a bucurat de soare. Am incercat sa ii dau si palarioare (m-am dus si eu cu o droaie in geanta ca sa fie eleganta domnisoara), dar bineinteles ca ei nu ii trebuia asa ceva si mi le arunca pe unde putea, una dintre ele disparand imediat de la aruncare (probabil in geanta cuiva pt ca imediat de la disparitie am refacut traseul si nici urma de palarioara rosie de bebe).
Andora, super faine pozele cu Uca mica si bazucul neastamparat!!! Sunt tare dulci.
Elyanne, am vazut si pozele voastre de la mare. Tare haioasa e Elena cu paharul de bere in fata. Mi-am adus aminte de o faza cu Alma acum 2 saptamani. Eram in gradina la cineva si Fons primise bere fara alcool pt ca el nu bea bauturi alcoolice deloc cand conduce, iar Alma i-a apucat sticla din mana si a chiar gustat din licoare aceea , spre deliciul celor prezenti. Si inca mai voia, dar i-am sustras-o eu imediat , in ciuda protestelor ei de domnisoara incapatanata. A propos, si ai vostri sunt in perioada asta de impotrivire ? Alma protesteaza si spune "nee, nee, nee", adica "nu" pe olandeza (cat o tine gurita). Cand se intampla sa aprobe ceva, spune categoric "da", pe romaneste.
Astept sa se trezeasca Alma si plecam in oras. Pupici la mamici si bebici,

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu i-am mai facut si ziua dus (nu si la cap), dar cand veneam de afara, nu inainte de a iesi. Acum....sunt in revizie (apropo, fetele care ati avut deja revizie cat a tinut la voi?). In rest doar seara cand facem baie. Si tare rau e acum cu apa la incalzit pe caldurile astea.....
Elyanne, nasol cu entrocolita. Sper sa iti treaca repede si sa te pui pe picioare.

La multi ani bebeilor ce se serbeaza azi!!!!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Multumesc dinsuflet fetelor pt raspuns, stiu ca cele care nu raspund la o intrebare o fac pt ca nu stiu , eu de asemenea eram tentata sa nu ies afara daca o spal pe cap ... asa ca ma razboiesc cu mama sa vedem....
Va pup!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Aissa, la noi parca a tinut 2 saptamani revizia. Dar au fost altii la care a tinut doar 1 saptamana.

Danyce, si domnisoara mea este la capitolul incapatanare. Ea nu zice “nu”, dar in schimb daca nu o las unde vrea ea, e jale mare. Maraie incontinuu. Face si faze din alea de copil mofturos, din alea de dat cu fundul de pamanat si tot tacamul…


Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Andreea- Noi ne-am intors de la plimbare. Pana la urma mi-am facut curaj si am iesit dupa 30 min de la baie.
Cand i-am spus sotului meu ce dilema am a inceput sa rada de mine si mi-a spus ca sunt cam exagerata.
Oricum nu cred sa fie nici o problema pentru ca, daca am fi fost la mare, eram exact in aceeasi situatie.
va pup pentru raspunsuri!

Ioana&Andrei (14.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Aissa la mine a tinut revizia 7-10 zile... nu mai stiu exact. Oricum f. putin in comparatie cu alti ani, cand stateam 3 sapt. fara apa calda.

Danyce si Elena ar fi baut bere daca ii dadeam. I-am pus putin pe buze cu degetul si mai vroia... se intindea dupa halba de bere...

Acum ma simt muuult mai bine... Parca n-am avut nimic ieri... Si ma speriase mama ca si ea a patit la fel acu' juma' de an si ca a tinut-o cateva zile... Am scapat usor...


La mare... la soare...




Poze cu Elena – 23 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50849" target="_blank">Elena – iubita noastra

Mergi la inceput