Bebelusi de septembrie-octombrie 2004(64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by ionika

DACA I-AM FACUT BAIE PE CORP POT IESI CU EL AFARA? SAU E MAI BINE SA ASTEPT MACAR O ORA?

Ioana&Andrei



eu intr-o seara dupa baita, pe la ora 21 am iesit afara cu Stefan, proaspat spalat, nu imi aduc aminte daca era si spalat pe cap sau nu, dar oricum el se uda si pe cap un pic la spate cum sta in vanitza, putin culcat.
Nu a patit nimic.
Nu stiu...cred ca fiecare trebuie sa-si asculte instinctul!In seara aceea aveam niste musafiri si Stefan nu vroia sa doarma...era rost de petrecere si a simtit si el...nu a vrut sa piarda cheful de pe terasa, eu m-am enervat ca maraia la usa si l-am imbracat (peste pijama) si l-am scos afara, pana pe la ora 22 dormea dus in carutz
Nu stiu daca am facut bine sau nu...dar el nu a patit nimic, ba mai mult...a dormit satisfacut ca i-am facut pe plac si l-am scos la galagie

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

danyce, si Stefan e supeeer incapatanat, daca vede ceva...uneori nici nu-mi dau seama ce vede se apuca pe urlat si se impinge din brate mai sa-mi cada!Nu se linisteste pana nu obtine obiectul respectiv, macar un pic sa-l atinga Uneori mi se pare ca incapatanarea asta si vointa de a pune mana pe toate cele e cam exagerata dar apoi imi trece imediat gandindu-ma ca el nu stie de fapt decat ca e ceva nou si e musai sa-l vada

Stefan plange dupa tati, dimineatza cand merge la munca, sau cel mai rau este daca cumva vine acasa pe la amiaza si se intoarce inapoi la munca....e jale!Urla si nu vrea sa se dezlipeasca din bratele lui...nici nu vrea sa auda de mine!E tare dragalas!Si la tati mai ca ii dau lacrimile de necaz ca il lasa plangand.....

elyanne, bine ca ai scapat si te simti mai bine!Eu am trait un astfel de cosmar la 2 saptamani dupa ce l-am nascut pe Stefan...de am stat 3 zile in spital...mancasem spanac cu ochiuri si galbenusul era un pic moale.Am crezut ca innebunesc in spital si Stefan era acasa numai cu tati.

azi puiul meu face 11 luni!!!! mai avem o luna si suflam in lumanare!!! hihi...mai da ce trece timpul asta...acu vine anisorul!

NinaB of...da ce m-am mai ofticat ca nu ai bagat de seama la mesajul meu...hihi...am vrut sa fac si eu o gluma proasta da vad ca nu-s buna la asa ceva...
Da bine ca ne-ai lamurit cum e cu tati lu bebe, sa fiti sanatosi si sa-l cresteti ca la carte!!!



Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

La multi ani si celorlalti puiutzi care isi serbeaza azi cate o lunisoara!!!

andora acu ma uit la pozicile voastre, frumusica foc Uca si mai jmecher si neastamparat Alesio

Ramona, bine ca ati scapat si nu e vreo viroza, lasa ca ies si dintisorii astia...si pe noi ne chinuie de cateva zile, cred ca se pregateste al 4-lea sa iasa

anamari, vai ce WE ati mai avut si voi!Bine ca a trecut cu bine si tu te simti mai bine si copilasii la fel!Pupici la puiul din burtica!!

eu astept sa se trezeasca Stefan sa mergem la sora mea la spital, de la Beclean au venit aici, ca Vladut a facut un icter foarte pronuntat, Mihaela e tare necajita, l-au pus la lampa cu ultraviolete, a zis ca i-au facut ceva analiza la ficat si a iesit "mare" eu nu stiu ce inseamna, cred ca nu e ceva grav...desi sora mea e cam speriata, fetita mai mare care o are a avut o malformatie urata la rinichi si acu ii este frica sa nu fie ceva rau si cu Vladut, ofof, dar eu sunt convinsa ca totul e ok, mai sunt copilasi care fac asa icter mai pronuntat si le trece....scuzati-ma daca am fost of topic cu mesajul asta dar sunt tare necajita si tot la ea ma gandesc

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Eu dupa baie la cap am tinut-o in casa 1 ora , iad dupa dus doar 30 min. Si apoi afaraaaaaaa.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Offfffffff ce ne mai chinuie dintocul asta care nu mai iese o data! I-am dat si cu Calgel si Nurofen si tot degeaba.

Fetele voi ce mai gatiti pentru bebei?
Bebelina e in continuare topita dupa pure-ul de fructe, dar legumele nu-i mai plac si pace. In ultimele zile i-a pus multa rosie in pure si a mancat cam 3/4 din canuta, dar altfel ia doar cateva lingurite si gata.

Parca zicea cineva ca face spaghete la copil? Imi dati si mie reteta, please?
Perisoare da cineva?

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ana, multa sanatate lui Vladut. Va tinem pumnii sa nu fie nimic grav.

Naty, eu ii fac mai mult mancare asa ca pentru noi si ii place. De ex. azi are in meniu: borsulet cu loboda iar la felul 2, mancarica de cartofi cu carne de pui.
Toate sunt facute ca pentru noi doar ca nu au mirodenii, sare sau prajeli.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

andora – nu tin tigarile la casa in Carrefour, ci au raion special in mag unde la platesti pe loc.Si binenteles ca nu aveam bon la iesire pt ca nu erau luate de acolo.De acum sigilez totul la intrare daca se mai intampla sa ma duc fara masina.

Crismir – spor la invatat si bafta la examen!

Elyanne – vai de tine, asta iti trebuia.Bine ca te simti mai bine.
Felicitari pt dintuci.Sta bine pitica.




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Am uitat sa zic. I-am dat saptamana trecuta un dovlecel umplut cu carne de pui la cuptor. L-a mancat dar nu a fost chiar asa de incantata.
Umplutura este identica cu cea pe care o facem pentru sarmalute, numai ca are doar piept de pui si rosii proaspete.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Danyce – si fata mea ar aruna tot ce are pe cap.dar ne chinuim sa invatam ca trebuie tinute pe cap palarioarele.
Da si lori stie sa zica nu(da din cap) si da (asta chiar spune).Si cred ca le spune cu adresa ca prea le nimereste.

Ana – lori plange daca vine tati acasa si nu o ia in brate imediat.Si daca ne intalnim undeva in oras e acelasi lucru.cand il vede vrea in bratele lui macar 1 min.Dupa aceea se linisteste.
Sanatate lui Vladut si speram ca va fi bine fffff repede.








www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Bai sunteti groaznice, cand puteti acrie atat de mult?

La Multi Ani celor sarbatoriti azi!

Cali felicitari si sarcina usoara!

Aissa exact asa face si Dami doar ca el se sprijina si in cap. Sunt mortali piticii astia!

Nina B multam fain de PM, ti-am raspuns tot prin PM

Eu aseara am sarbatorit cu tati 8 ani de cand suntem impreuna, am fost la chinezesc (tot la chinezesc m-a dus si prima data) iar copii i-am lasat la mama pana azi dimineata, fain nu?

Ramona bine ca bebe e mai bine si nu-s alte probleme. Doamne ce norocoasa am fost eu cu amandoi copii, nici Ioana si nici Damian nu au avut nici o reactie la iesirea dintilor.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput