Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor,

Eu nu mai stiu ce sa fac. L-am supat acum pe Dr., i-am spus ca miercuri (z30) ar trebui sa imi vina si a zis ca atunci este de garda. Ma duc sa vb cu el si fac niste stimulari cu Clomifen, z2-z6 cu monitorizarile de rigoare.
Acum sunt in z 28, temp mi-a scazut de la 36.9 la 36.65, deci e clar: imi vin rushii...
Traiesc in continuare insa cu multa speranta in suflet ca poate nu vin :))

Adriana mica si Catalona, cum va simtiti?
Catty, bine ai venit aici, fetele sunt mai optimiste si Mishulina are, intr-adevar mana buna, asa ca poate, cine stie??!!

Pupicei multi! Un ingeras care va iub!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Catty..Cata alta tiza de a mea..esti bine venita la endometru..si eu am scris mult si bine la subiectul asta pina s-a produs minunea..alta tiza Catalina e si e gravida si va trece peste problemele care le are..si iti va veni si tie rindul sa ramai iarasi graviduta..te-am citit pe unde ai mai scris si am suferita alturi de tine...te-am inteles si sustinut in gind...te pup si succes!


Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta

13+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Catty esti foarte bine venita la noi. Imi pare tare rau ca ai trecut prin ce ai trecut. Sunt sigura ca Dumnezeu ne are pe toate prinse in planul lui. Trebuie sa asteptam sa ne vina randul. Desi e tare greeeu.....
Barbye si eu am experimentat dureri foarte mari luna asta. Oare ce-o fi?
Ingerasa, eu zic sa nu-ti pierzi speranta inca. Simpla scadere a temperaturii mi se pare insuficienta pt asa un verdict.
Laura felicitari si pupici
Cata si tie pupicei pe burtica
Catalina cum mai esti? Intra doar sa ne spui ca esti bine.

Anina toate se rezolva. Ai sa vezi. Eu te pup si iti doresc tot binele din lume tie si familiei tale.
Mirelus ia da un zambet aici la fete. Nu te mai ascunde ca nu o sa stie bebe unde sa te caute.



Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Si eu astept vesti bune de la Catalina..Pupici si tie Iepurica

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta

13+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Catty, bine-ai venit printre noi. Imi pare bine ca la tine n-a fost extrauterina, dar in acelasi timp, imi pare tare rau ca ai pierdut sarcina!incearca sa vezi partea buna a lucrurilor,ai ramas, n-a fost sa fie, data viitoare o sa fie bine! o sa vezi!cu tratament facut din timp se rezolva !
Laura, stai cuminte in pat,cum ti-a zis nenea dr ! ma bucur foate mult ca e de bine!abia astept sa-ti vezi punctuletzul la echo!
Anina,nimic nu este imposibil! si sunt sigura ca daca se intampla minunea celui de-al2lea bebe, se va gasi repede o solutie!asa ca, nu mai fi trista,ca iese soarele si pe strada ta!!
Barbye,multa sanatate!of,nu stiu ce-avem toate luna asta, ca parca au innebunit burticile noastre,cu rushi cu tot,de ne chinuie asa !



http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Laura Ioana, nu am uitat, mi-a scapat...sa-ti spun felicitari!!! sa dea D-zeu sa fie intr-un ceas bun si stai cumintica acolo, pana vezi puntuletul mult asteptat de noi toate!
Fetelor, sa incerc un test? am ovulat in z 20, azi este z28 si in z30 ar trebui sa vina rushii ...
Iepurica, sa-ti fie gurita aurita si sa am si eu bb! dar asa, fara nici un simptom??!! sa dea Domnul...

Pupicei pt toate fetitele nostre scumpe!
Un ingeras care va iub si vrea si el bb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Fetelor,sunteti asa dragute ca fac ce fac si tot la calculator "ma trage ata" sa vad ce ati mai scris...Va multumesc din suflet la toate pentru vorbele bune si incurajari ca io ma "dau viteaza" dar una-doua ma apuca ...Azi am fost in piata si a trebuit sa trec prin parc care la ora aceea era plin de....ati ghicit:

Catrinel pe unde esti? Ai sunat la clinica? Ne-ai promis ca nu ne tii pe jar,sper ca nu esti necajita!
Lumit m-am gandit si eu la ce zici tu,ca daca sunt mai scurte poate sunt mai multe sanse dar sincer ma sperie ca au ajuns la 24 de zile,totusi e prea scurt!
Ilenya deci mana in mana luna asta si apoi tot de manuta la da? Ei uite asa patesc si eu,am cateodata niste semne care nu se confirma dar asa de clasice de ai zice ca sunt gravida....poate la cap!
Andicutule cum e prima zi de scarbici,obositoare si plicticoasa,nu? Si marea zici ca era calda? Doamne ce dor nebun imi e de ea.....Las' ca te faci tu bine de tot si faci si pentru mine o baie,da?
Anina nu te lasa,asa cum nu ma las nici eu desi ma doare rau ca nesuferita asta de barza ma ocoleste asa...
Laura esti o draguta dar eu cam asa fac:port noroc altora si mie nu...Dar daca tot ai "pile" la barza ,roag-o si pentru mine,ca mi-e din ce in ce mai greu sa astept...Si stai cumintica in pat,ca bebe are nevoie...Sigur ca a iesit b-Hcg-ul mare,doar ti-am spus ca daca iti tin eu pumnii...
Adriana mica multumesc ca mai esti cu noi,imi prinde bine sa-mi tina pumnii o mamica poate asa "se ia" cine stie....
Catty,bine ai venit la noi,iti doresc sedere scurta si placuta!!! Sigur ca te primim mai ales ca ne dam seama prin ce treci. Si eu am numai o trompa si un ovar,am suferit si sufar enorm de pe urma celor patru operatii pe care le am si sunt gata sa-mi dau viata (si nu e o metafora)fara sa clipesc ca sa-l aduc pe lume pe puiul meu iubit care tare se mai lasa asteptat!!! Si eu sper sa am "mana buna" (la Laura a functionat deja)ca am deschis capitolul cu tot dragul,pentru cat mai multe
Ingerasule,bine ca mai treci pe la noi,nu mai stiam nimic de tine...Si nu strica sa incerci: minunile se intampla cand te astepti mai putin,intreab-o pe Laura,ea stie...
Iepuricule,Alexia,Motzunica va pupic si abia astept vesti bune de la voi,indiferent cat dureaza pana mi le dati...


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Catty, ce bine ca ai venit aici! Sa vezi ca am avut dreptate!
Va multumesc, fetelor, ca ma sustineti. Inca nu am curaj sa ma declar cu acte-n regula, pana nu sunt sigura ca totul va merge mai departe cu bine.
Utocata, eu iau 2 Duphaston/zi, dar iau si utrogestan intravaginal 2 buc seara. Fac si injectii cu Gravibinon si pun in Scobutil pentru ca am un chist pe ovarul stang.
Mishu

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Mishulinule, iubita, toate ne dam curajoase si nestresate si avem sfaturi pt alte viitoare mamici...deci suntem cam la fel, pline de sperante chiar si atunci cand spunem ca nu mai speram...

Pupicei, un ingeras care va iub si vrea si el !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Laura,sa dea Dumnezeu sa fie totul bine de data asta,tu se pare ca faci tot ce e necesar,daca mai stai si in patut,e OK! Cand faci prima echografie? Vreau sa ma declar oficial matushica...

Ina

Mergi la inceput