Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

quote:
Originally posted by ingeras26a

Mishulinule, iubita, toate ne dam curajoase si nestresate si avem sfaturi pt alte viitoare mamici...deci suntem cam la fel, pline de sperante chiar si atunci cand spunem ca nu mai speram...

Pupicei, un ingeras care va iub si vrea si el !


Ingerasule mie nu-mi mai vine sa ma dau curajoasa,am avut odata nevoie de tot curajul din mine si s-a cam dus....Iar "nestresata" nu ma declar ca io-s cam nervozata din fire si i-am zapacit pe toti in jurul meu,parerea mea!"Sfatoasa" sunt,recunosc ,bine as face sa aplic si la mine ce le zic altora....
Dar asta e,curajoase sau nu,mergem mai departe pana cand om putea...avem incotro?

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Laura o sa fie bine, ai sa vezi!

Cafeluta draguta13+
Simburica mititica

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Fetili mele dulci,
Vineri fac histeroscopia. Din nou. Ma internez dimineata si sper ca seara sa stau cu voi pe net sa povestim.

Catrineeeeeeeeeeeeeeeeeeel!!!

va pup cu toata dragostea pe toate.



Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mishulici,a fost nashpa azi la munca,ptr ca am descoperit ca nu s-a facut nimic in lipsa mea si am depasit o data limita ptr inceperea unui contract (bine ca nu au fost cereri de la client si nu s-a suparat nimeni!);ca sa nu mai zic ca ma asteptau vreo 20 de mailuri care cereau raspuns ptr tot felul de probleme; dar pe la 3.30pm am cedat nervos si-am plecat(caci dupa cum am mai spus, sunt sefa si ai mari nu prea imi cer socoteala );marea era calda, si era plaja plina ,da las' ca ma "defrisez" eu pe unde trebuie si sambata ma prezint la nisip,daca nu ploua,ca pe-aici cam asa e, cand isi face si constanteanul planuri de plaja,se innoreaza sau mai rau, da cu ploaie !
Ingerash, eu zic sa mai stai 2 zile,e cam devreme ptr test!fa-l in ziua cu rushii,daca nu apar!
Cata roscatica frumusica cu bebica, tu ce mai faci? mananci bine,te simti bine?simptome mai nashpa ai?inteleg c-ai scapat de infectia urinara,nu?
Pup toate fetele ce urmeaza : Catty, Barbye, Lumit, Anina, Mishulici, Iepurici, Motzunici, Ingerash, Cata1, Cata2, LauraIoana, Catrinel, Ilenya, Adriana, Alexia, Mirela, Jane-mamicuta,si dac-am uitat pe cineva ...!!

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Andicu, hai ca bine zici . Un pentru fata cocheta.
Mishulina si Ilenya, pe mine m-ati uitat ? si eu sunt tot in z.3 a
Iepurila, sa fie cu noroc ziua de vineri!
Mirela, ti-ai mai revenit draguta ?, unde este fata optimista de ieri-alaltaieri?
Catty, bine ai venit!
Eu: azi mi-am luat sange pentru FSH, estradiol, TSH, T3, T4 si miercuri primesc rezultatul. Prolactina n-am facut-o deoarece mancasem .Mai fetele m-au topit astia de la Bioclinica cu banii 1.440.000 si ma mai costa inca pe atat prolactina, LH, progesteron. Credeam ca doar la Medsana sunt preturile piperate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Fetelor, va rog nu mai deschideti pagini din astea chilometrice ca ma doare gatul pana citesc o fraza, sunt ca tipa din reclama la detergent .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Motzule asa e, am uitat fata pe-afara si tu esti din -ul celor care numara impreuna luna asta....Scuze, "mea culpa" !
Da' chiar ca te-au costat o gramada analizele alea,valeeeu,ca si io trebe sa le fac odata si odata....
Andicule ca bine zici cu "defrisatu' " si io trebuie sa fac acelasi lucru,nu ma duc eu la plaja dar vine-acu' cea de-a 5-a aniversare si se sperie bietul sot de ce a luat de nevasta....Tu profita de vreme si fugi la
Iepuricule ,vineri sunt in Iasi si nu-ti face griji ca nu am unde sa dorm ca vin numai cu sufletul ca sa fiu cu tine si sa te rin de manuta! De data asta trebuie sa fie bine!
Oare ce-o fi cu Catrinel de nu da nici un semn?


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

Andicu ,Mishu, Iepurila,Megbeng... ma bucur ca v-am fost de folos cu rugaciunea, se invata f.repede si daca o spui din suflet si cu credinta Cel de sus sigur ne aude ,este singurul in care trebuie sa avem incredere ca bb va veni...
MirelaV, fi vesela, nu lasa tristetea sa te raneasca, viata e frumoasa si trebuie sa ne bucuram de ea...si nu uita....atata timp cat mai avem o speranta trebuie sa mergem inainte oirce-ar fi...
Laura Ioana, bucura-te de bb-ita, fi cat mai linistita si totul va fi bine...
Catty , imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva, bine ai nimerit aici, fetele sunt f.primitoare si f.dragute mai ales ca toate avem acelasi scop....bb
Catalinele cu burticei , pupici pentru bebici...
Eu dupa eco de azi,avem dezlegare la toata saptamana...ziua 10 stau asa : endo 9,7mm... foliculi pe partea dreapta doi – unul de 18mm si unul de 14mm, sigur voi ovula maime sau miercuri dar nu stiu cand sa fac pregnylul....

fete calde si frumoase...

Dumnezeu sa ne ajute pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Utocata daca seara pun utrogestan intravaginal, a doua zi ma spal inauntru, nu?
Mishulici eu i-am zis doctoritei ca as merge miercuri seara la echo (sunt 5 sapt de la prima zi a ultimului CM), da' eu stiu daca se vede ceva atunci? N-o fi prea devreme? Ea imi sugera sa merg vineri. Dar nu cred ca am rabdare. Daca e de ceva a duc si, si (e prietena de familie cu socrii mei si nu imi ia bani si ma baga si peste rand)
Iepurica tinem pumnii pt vineri sa iasa bine si sa nu doara.
Catrinel, ce se intampla?
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Fetele ce rusine pentru mineeee, am scris pagini chilometrice in loc de kilometrice. Dar tot va rog sa deschideti pagini in format normal ca mi-am rupt gatul citind .

Mergi la inceput