Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor, am facut dimineata bhcg si am primit acum rezultatul: 5000, deci corespunzator pentru varsta sacinii. La sarcinile trecute cel mai mult am avut 800, asa ca asta e cea mai mare valoare de pana acum. Doamne ajuta sa fie bine pana la capat! V-am spus ca sunt consemnata la pat?
A auzit cineva de Duphaston (ca asta iau, pe langa multe altele)?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

bravo Laura Ioana! Sa dea Doamne-Doamne sa fie bine pina la capat!
Duphastonul e un progesteron sintetic , nu natural asa cum e Utrogestanul.
burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

Anina_n..nush cum e la voi..dar uite noi de ex..stam intr-un apartament cu 3 camere din care un dormitor e al cumnata-mii care nu sta acolo (stam singuri) dar il are mobilat..si nu prea intentioneaza sa isi mute lucrurile. asa k..nici noi nu avem dormitor de bb. va sta la inceput cu noi..apoi vedem cum ne reorganizam..ca parca nu-mi vine sa stam in sufragerie..vom vedea
priveste lucrurile altfel..of..hai..capul sus..

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46967&whichpage=6" target="_blank">Racusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Laura felicitari pentru B-HCG!Duphaston este progesteron artificial...utrogestanul e progesteron natural(eu din asta iau)...cit timp esti consemnata la pat si de ce? Ce pastile mai iei?

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta

13+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Mirela esti o scumpa !
Sa-ti spun cum stam noi, acum ! La 3 camere, una este a mamei mele, una este a noastra si una a ocupat-o recent sora mea si cele 2 fetite ale ei, care si-a parasit sotul. Trebuia sa-l paraseasca de multa vreme, dar nu in conditiile astea. Ma bucur pt. ea si pt. fetite, ca a avut curajul asta, dar plang pt. mine si micuta mea care-si doreste tare mult un bb fratior, tati...nu era prea incantat de idee, oricum.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52612" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42199" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

ai dreptate..nu puteti sta 4 intr-o camera..mai ales cu un omulet mic mic. si eu imi faceam probleme...dar o sa ii scot mobila sora-sii pana la urma..k alta varianta n-am
gandeste pozitiv si va fi bine. nu renunta. sotul tau de ce nu e incantat???? ce nu te omoara te face mai puternic..

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46967&whichpage=6" target="_blank">Racusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Felicitari, Laura, inseamna ca esti in saptamana 5-6 de sarcina (asa scrie pe buletinul meu de analiza, pentru intervalul in care te incadrezi). Ai grija de tine. Peste cateva luni, cand ne linistim amandoua, iti spun unde am vazut in Piatra Neamt patuturi si carucioare foarte avantajoase la raportul pret - calitate(fata de Bucuresti.

Urez bafta celor ce se apropie de testare (Catrinel) si optimism cat cuprinde celor dce incep o noua numaratoare(mai ales, Mishu, le rog pe celelalte fete sa nu se supere pe mine).

Adriana 5sapt+2zile


http://photos.yahoo.com/apreutu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:


Buna fetelor,
Ma primiti si pe mine?
Daca nu, nici o probmele, ma intorc la subiectul meu. LAURAIOANA, desi sunt ffffffffff suparata si cu moralul la pamant, imi pare fffffffffffff bine pt tine. De ce nu mi-ai spus?
Sunt o aspiranta mai noua si speram ca luna asta sa fie bine, dar nu a fost sa fie. Probabil pt ca m-am incapatanat asa de mult sa merg la doctori din saptamana a treia si sa fac controale si ecografe si iarasi controale, embrionul nu s-a prins cum trebuie si a fost deranjat, asa ca, mai mult ca sigur a fost un avort spontan, desi ginecologul meu spune ca nu a fost decat o alarma falsa, iar medicul de la eco mi-a arata micuta minune cu doar cateva minute inainte sa inceapa hemoragia.
Scuze ca va intreb, dar voi ce tratamente luati, si care este cauza "infertilitatii" la voi?
La mine problema a inceput acum 2 ami cand in luna martie am pierdut o sarcina, nu am fost curatata cum trebuie si la 3 luni dupa aceea am facut septicemie. Rezultatul? Trompa si ovarul stang scoase, o durere cumplita si speranta din fiecare luna ca va fi bine.
Pana acum am avut parte numai de durere si lacrimi, dar sper ca pana la urma Dumnezeu sa ma includa ai pe mine in planurile lui de a avea un bebe, lucru pe care vi-l doresc si voua.
Daca vreti sa ma acceptati si pe mine in clubul vostru si sa ma invatati ce trebuie sa fac, v-as fi foarte recunoscatoare, daca nu, asta este, merg mai departe si astept ca intr-o zi sa se intample si minunea mea
catalina

PS Mishulina, sper ca LAURAIOANA sa aiba dreptate si sa ai mana buna.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

salutare fetelor.Ieri mi-a venit si imi vine Am niste dureri de burta, de nu puteam sa ma indrept.Ieri am stat toata ziua in pat , am luat nurofen pentru durere si mi-am pus sare calda pe burta.L-am speriat si pe sotul meu,,de fel nu pre i-au pastile..dar ieri cand m-a vazut cate am luat era

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

catty,bun venit!Pacat ca nu a fost bine de data asta,sa dea D-zeu sa fi fost ultima luna in care sa treci prin momente triste!Pe aici toate fetele sunt dragute,stiu o gramada de lucruri din ce au trait/citit/auzit,asa ca nu ezita sa intrebi.

poze cu noi

Mergi la inceput