Sotiile celor mai ocupati barbati

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Asa e Cristina, dar de noi cine are grija oare?

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:


Al meu e propriul lui sef, si rad de el ca nu ii da sefu` concediu, pt ca inca mai e la lucru, si eu vreeeaaaau la mare!

POZICI:
Omuletul_meu_drag
Omuletul_meu_drag_2
Omuletul_meu_drag_3

BABY_LAND




Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag



„Dumnezeu să te tină în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui să te îndrume mereu.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Andreea, de noi trebuie sa avem grije tot noi, pt ca din cite mi-am dat seama barbatii sunt mai putin obisnuiti prin natura lor sa aiba grije de o persoana, uneori nu au grije nici de ei.
Si mai am ceva sa va spun, cel putin asa este al meu: daca le dai sa faca mai mult de doua lucruri deja i-ai incurcat; nu tin minte.Un exemplu: ii spun intr-o simbata dimineata (eu stau acasa simabata, el se duce pina pe la prinz la servici)sa plateasca cind trece de la servici cablul de internet, apoi sa ia apa plata si apoi daca poate si o revista de la un chiosc in drum. Deja l-am incurcat:"fa-mi lista" . Bravo nene, dar eu cum imi aduc aminte ca nu avem una alta , ca trebuie intretinerea, curentul sau telefonul platit...I-am facut lista cu pricina pt. ca bineinteles sa o rataceasca intr-un buzunar si m-a sunat de la servici "ce ziceai ca trebuie sa fac?"
Problema lui este ca numai de servici au loc in memeoria lui amanunte, probabil memeoria curenta a ocupat-o si pe aceea tot cu probleme de servici.

Zicea cineva de Craciun, Pasti,zile onomastice...Va spun eu : in toiul petrecerii suna telefonul, in zece minute nu stiu unde sa fie, sau la fiecare schimbarea de pret la produsele pe care le vinde compania noastra (ma rog , la care lucram)trebuie sa fie in teren, sa faca inventare sa schimbe pretul etc., iar in ultima perioada pretul se schimba cam de doua ori pe saptamina si cade fie marti, fie simbata.Intr-un timp eram si eu cu astfel de probleme impreuna cu el, dar de cind am copilul, m-au scutit de munca de teren.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony spune:

INTRU SI EU IN CLUB,DAR NOROCUL MEU E CA VLAD STA LA BUNICI IN TIMPUL SAPTAMANII.ORICUM 17 E CEA MAI REZONABILA ORA DAR SE FACE 19, 20, 21 ,CAND TREBUIE SA DISCUTE CU SEFU'(PRIETENUL LUI CEL MAI BUN)DESPRE SERVICI ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRENE11 spune:

ma inscriu si eu,gagici!!
sunt mamica de 2 copii,un baietel de 9 ani si o fetita de 6.
dulci amandoi...
au tatic de ...week-end...
e drept ca vine acasa in timpul saptamanii,dar mai mereu dupa ce ei sunt fie prea obositi,fie deja in pijamalutze si culcati.
noi abia am trecut un hop(primul si,sper,si ultimul)in casnicia noastra,perioada grea care a tinut niste luni bune si in care am simtit ca o iau razna...
dar l-am trecut(cele interesate pot lectura "cred ca l-a muscat ceva",in capitolul cu "in 1 sau in 2,mergem mai departe"),slava domnului,prilej cu care iar am asimilat niste lectii depre mine,despre noi,despre cum faci ca o relatie sa functioneze,cum sa rezisti ...
chiar si inainte sa avem acea perioada tulbure ,sotul meu venea tarziu,dar atata timp cat lucrurile intre noi mergeau bine(sau,ma rog,asa aveam eu ,noi...senzatia...),nu m-am plans.
am facut fata cu brio la tot ce inseamna o casa,la curte,cu 2 copii mici,cu caine,pisica,o mama ce-i drept extrem de indatoritoare,dar,stiti voi genul ala dupa care trebuie sa vii si sa strangi?sa faci tu de la capat?
eh,in fine...
vreau sa va spun ca dupa ce greul,cumpana noastra cea mare a trecut,am reusit incetul cu incetul sa-l fac sa se preocupe mai mult de noi.vine el tarziu,dar nu atat de des ca altadata...
vine el tarziu,dar nu-l mai menajez,lasa-l ca e obosit,fac eu...stiti voi...nu,fara scandal si cu un pic de manipulare,pentru sotul meu e un tip cu un ego mai urias decat everestul ,am reusit sa-l fac sa simta ca EL are mai mare nevoie de noi...
uite-i cum cresc,nu obosesc spunandu-i!
la fel,nu uit niciodata sa descriu in lux de amanunte pericolele care-i pasc pe toti puii de om care au nenorocul sa traiasca in momentul asta in ro!
mai vorbim,fetele!
chiar imi place subiectul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Cinci ani am lucrat cot la cot in fima noastra,de la 9 la 20.Fara sambete libere si cu duminici cu inventar...fara concedii (doar mici vacante de doua trei zile atunci cand se putea).Apoi a venit copilul,si-am stat acasa cu el,intai pentru cateva luni,dupa care am vandut afacerea.Si acum am trei ani de cand stau cu copilul.
El munceste la firma unui amic,acelasi program,putin mai scurt,de la 9 la 19,cu delegatii de cate trei zile aproape lunar.Il inteleg,am fost si eu ca el,si-apoi,doar munceste pentru noi...ne-am facut programul in functie de timpul lui liber(ca acum are sambata si duminica libere).Am grija ca programul meu si al copilului sa fie in asa fel incat sa fim acasa cand vine el de la job,sambata de obicei pleaca la pescuit(cu sau fara noi) sa se recreeze iar duminica avem program de plimbari in parc,gratare,iarba verde,vizite la prieteni etc.,impreuna.
Copilul s-a obisnuit si i se pare normal sa fie asa.La eventualele intrebari ii raspund ca tati merge la servici ca sa faca bani pentru noi.
Il iubeste foarte mult pe tati si rareori ii simte lipsa in timpul zilei...
Mai greu e ca o sa trebuiasca sa incep si eu servicuil,si atunci vom fi doi care vom pleca de dimineata pana seara...si de asta tot aman momentul...poate sa mai creasca copilul putin...

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Ocupati si un pic lenesi.... asa i-as numi. Dar de ce nu spuneti si de voi nimic, cat de greu va este si cu servici , casa, bb, copii, piata....si pe urma discutam si de ei. Sa nu uitati ca ei stiu mereu sa aiba grija de sufletul lor si daca mai ramane timp se gandesc si la noi, copii.
Eu sunt foarte obosita, ma gandesc cu groaza ce va fi cand incep lucru. Am sa trec si peste astea cum am trecut si pana acum. Daca vreti sa aveti timp si pt. voi va angajati o bona, o menajera si atunci e super.



Paula16+Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

ma inscriu si eu fetelor. Al meu sot lucreaza de zor de la 7 dimineatza pana la 9 sau10 seara..este firma noastra ..dar uneori imi vine sa o arunc in aer...cand ajunge acasa daca nu doarme bb il iubeste, se joaca cu el...pentru mine ca femeie nu prea mai are timp....(eventual o partida de 5 minute de...intelegeti voi ce)
Simt ca o iau razna in ritmul asta. Noroc ca ma mai ajuta si mama cu asta mic....
in rest nu ducem lipsa de nimic..dar nu pot spune ca sunt fericita...singura fericire mi-o aduce copilul..dar sunt momente cand ai nevoie si de un barbat in viatza....
dupa ce am nascut (si nu mai merg cu el la birou) ne-am racit imens...s-a pus chiar problema divortului.... nu stiu cat mai rezist in ritmul asta
Pupici
Mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Mia ca tine sunt N.N.N... femei si si pt. un trai mai bun, pt. copil....incearca sa treaca peste moment. Daca ai cu cine lasa bb , parerea mea, incepe lucru si ai sa te simti mai bine. Doamne ajuta si sa te pazeasca de cei mai rau ca sa va fie bine.





Paula16+Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Mia, nu cunosc situatia, dar eu nu as renunta...e usor sa strici ceva, dar merita? e mai greu sa cladesti din nou, si nu stii daca va tine. Doar pt o raceala intre soti, fireasca in unele situatii, dar peste care se poate trece cu timpul, nu se merita sa strici o casnicie. Si noi am avut momente cum spui tu, si mie mi-a trecut prin cap de cateva ori asa ceva, insa am pus in balanta si am ajuns la concluzia ca nu ar fi mai bine...

Mada si bebe Sofi,12/08/2004
http://http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput