Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

simo, te referi la puddingurile alea care se fac cu laptic, nu? pai scrie si pe ambalaj, dar e foarte simplu. din cate imi amintesc eu 250 ml d elapte la un plic. laptele rece se amesteca cu praful ala (poti pune si zahar in unele, altele au suficient) se pune pe foc si se amesteca pana se ingroasa. poti luya de mai multe feluri si pune straturi in pahar ca sa arate mai fain. se da la frigi si ...pofta buna

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

io i-am facut papanasi prajiti lui pupi si am pus si faina. v-am zis ca a mancat cu pofta, dar...doar jumate
voi i-ati fiert in apa sau in lapte?

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Andreea (amironeanu)..hmm, buna idee cu iaurtul ..eu am pus pesmet in loc de faina ...si deasupra putina dulceata !
Andreea(philip)..stai mai ..ca nu sunt chiar asa prapastie ..alea din comert stiu sa le prepar ..sunt chiar experta ...dar eu stiam ca se pot face si in casa ...da' nu stiu cum ..
..si , nu mai fi suparici !!pupic

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

papanasii i-am fiert in apa cu f putina sare


Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

pai tu ai zis:
"voi ati dat copiilor pudding ?din acela din comert ? daca as stii cum se fac , zau ca as incerca ..asa ca daca ma poate ajuta cineva ...multumiri anticipate !!!"
si am inteles ca vb de alea din comert...nu stiu cum se fac in casa...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Vreau si eu reteta de papansi...as incerca si eu..deci ii fierbeti in loc de prajit?
Andreea eu as lua la rind anunturile din ziar/internet si as tot aplica ..tot ai ceva timp liber..
Tu la magazin nu vrei sa lucrezi...sau Starbucks?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna seara

mama ce zi activa astazi....

Andreea, ne incuscrim....fi-mea era promisa lui Codrut(Adema)...da' mie imi place sa ma incuscresc
Tinem pumnii stransi pana maie, sa fie bine.

AndreeaB,hai ca mai este timp sa dai kg jos...pana pe 27 august...
Toata lumea pleaca peste tari, numai noi suntem disperati dupa ro....toate concediile le-am facut in tara...mi se pare un paradox.

Mitzura, io am observat sa stii.....chiar vroiam sa intreb de tine.Ma bucur ca Tudor mananca bine.

Mihaella, v-am vazut....sunteti 2 dulcele.Mariei ii sta foarte bine cu baticutzul rosu.

ma duc sa mai citesc ca somn nu prea am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

felicia, cred ca nu citisei din urma, din pacate n-am iesit invingatoare...
olivia, n-as fi vrut la magazin, dar si asta gasesti greu pe aici. plus ca aici era fain programul...seara si sambata. statea tati cu pupi.
eu papanasii ii fac din ochi. adica pun branza, galbenus de ou, zahar vanilat si putin zahar daca se mai cere si ceva faina. eu i-am prajit dupa care i-am presat intre servetele de hartie sa scot uleiul. am sa fac si fierti, dar ii voi fierbe in lapte. cred ca sunt mai gustosi

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

felicia, pai daca e promisa eu nu ma mai bag...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Andreea, am citit ...imi pare tare rau ca esti trista.Eu gandesc asa...n-a fost sa fie pt. mine, inseamna ca Dumnezeu mi-a rezervat ceva mai bun in viitor.
Te pup dulce

AndreeaB, am vazut hotelul....frumos...si preturile nu sunt deloc rele.Cred ca pe iulie si august sunt mai ridicate...ca de, e sezonul.
Olivia, da' ce putin doarme Uka peste zi....

tot n-am reusit sa citesc tot....

Mergi la inceput