Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinah spune:


quote:
Fetele din strainatate - in ce limba vorbiti cu bebelusii vostri?



Mcm, eu vorbesc numai in romana cu bebicul meu. Mai scap cate un cuvant, doua in germana, alea de le folosesc fff des. Dar tinta e numai in romana sa-i vorbesc. Am inteles ca daca ii vorbesc in mai multe limbi mai tarziu nu o sa faca distinctia dintre romana si germana sau engleza.

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julya spune:

Davina, ca veni vorba de calatoria voastra, voiam sa te intreb cum s-a comportat Deanna, a fost cumintica in avion? vom calatori si noi in cateva saptamani si ma cam gandesc cu groaza cum il voi putea tine cumintel pe micut, un minut nu sta locului...

Mcm, tot in romana ii vorbim si noi puiului, nu mi-ar place sa le zapaceasca...

multa sanatate si o noapte linistita tuturor...noi ne cam chinuim sa dormim, au ajuns caldurile si pe aici, tare greu mai e...
rugam sa ne treceti si pe noi cu 3 dintisori in listuta...
numai bine!

Iulia si puiutul Adrian {o2.1o.2oo4}http://community.webshots.com/user/adrienut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

naty-prin ce a-ti trecut. bine ca nu au aparut alte minuni si e bebita bine...spitalele sunt in genere de evitat-chiar si aici, dar in Romania...eu la alex daca nu stiam ce are chemam salvarea.

davina-bine ai re-venit. sa-ti traiasca bebe Deanna.
uite ca sotul meu meu nu a stiut sa-mi dea o explicatie la chestia cu slipii...



anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-18+
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

mcm si eu vorbesc cu Deanna in romana ,ca engleza are de unde invata .

iulya noi am zburat spre Romania noaptea si a dormit tot drumul (10 ore ) .La intoarcere a fost mai greu ca vroia sa se tiriie pe jos ,cind a adormit mai era in spate alt bebelus care plingea si a trezit-o .Eu zic sa iei citeva jucarele cu tine sa i le dai pe rind sa nu se plictiseasca .

anamari ati hotarit ce nume sa puneti la bebe? Multa sanatate la amindoi.

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

davina- tai vrea William (si va ajunge deci Bill) iar eu vreau Liam....asa ca mai vedem...

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-18+
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multa sanatate bebelusei, Naty!

sa ni-i pazeasca Domnul pe toti de asemenea cosmaruri!

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Naty, si eu cred ca as fi procedat la fel... Ma refer la mersul in spital. Nu aveai cum sa-ti imaginezi ca pot exista asemenea orori acolo. Oricum, ce ai patit tu este o lectie si pentru noi.
Fetele, am o intrebare: la taiatul de mot se dau cadouri sau bani? Sunt invitata duminica la un asemenea eveniment si habar nu am ce sa fac.

Ioana&Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

MCM, Crismir, cum e vremea pe la voi? Nu stiu ce haine sa pun in bagaj!javascript:insertsmilie('')

Ioana&Andrei (14.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Pai, cand pleci?

Azi-noapte a plouat torential....dar nu e rece, e numai bine. Dar daca mergi prin statiunile de pe Valea Prahovei e rece, ia si haine groase.

In Bv acum e innorat.



Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:


LA MULTI ANI BEBEI SARBATORITI ZILELE ACESTEA!!!!Neata fetelor... afara ploua bacovian si maimutia mea doarme asa ca eu am ajuns pe DC...
Mihaela am vazut Atlanticul si e superb... si tu la fel si va doresc o vacanta minunata in continuare!!! Hehe, interesanti americanii astia si costumele lor de baie....
Elyanne bafta la tuns.... e super tunsoarea a la berry, eu cred ca-ti va sta super! Eu folosesc de curand ceara si se pare ca are efect super si nu-ti ia decat cateva secunde... sau mai bine cu spuma ca la ceara tb sa te speli des pe cap....
Luminita bine ai venit si sa-ti traoasca printesele!!!!
Naty Doamne ce-ati mai tras!!!!!!!!!!!!! Cred ca te-ai speriat groaznic... mai dar goala pe targa??? Astia-s dobitoci??? Mai e ingrozitor, gandaci? enterocolita? tara lui papura-voda Mai aceeasi viroza cred c-o are si fiica-mea doar ca la ea s-a prelungit gatul, raguseala, tusea... Bine ca ati scapat asa repede si sa nu se mai repete!
Davina multumim din suflet de urarile de sanatate... si bafta la suvite! eu tocmai m-am facut si incerc sa ma obisnuiesc cu ele
Julya felicitari lui Adrian pt cei 3 dintisori!
Anamari ce mai face LIAM?
Ionika noi am taiat un mot sapt trecuta si as zice ca daca esti invitat ar fi ok sa dai cadouri, dar mai bine sa intrebi si alti invitati! Eu am lansat un subiect cu tema asta si concluzia e ca fiecare familie face altfel, deci mai bine intrebi pur si simplu pe altcineva invitat.

Mai fetelor eu nu stiu ce sa-i mai dau maimutei.. am incercat in fel si chip dar singura "victorie" in lupta cu viroza asta a fost ca nu avut febra decat la inceput si ca mucii au ince[ut sa se rareasca, insa gatul la fel de "ragusit".. tusea s-a rarit si nu mai expectoreaza ca atunci cand se ineca... intr-o noapte ma disperase ca nu stiam ce sa-i mai fac sa nu tuseasca si sa doarma si eram gata sa-i bag niste miere pe gat, dar m-am abtinut. E ragusita saracuta si mi-e o mila de ea.... uffffff Naty sanatate!
pROBLEMA E CA TRE' SA PLECAM LA ARAD SAPT ASTA NEAPARAT, NASII NU NE-AU VAZUT DE 1 AN RESPECTIV 4! SI PE UCA NICIODATA! Pufy unde esti? Cum e in Arad? Lasa ca sunam noi azi acolo sa vedem ce mai e....
Asta e, sper sa ne facem bine si sa mergem sanatosi....
Mai cand am inceput sa scriu mesdajul Uca dormea in patul nostru si biberonul era la aproape 1m de ea, iar dpa 5 min m-am dus sa vad ce face si era cu bibi gol in mana in gurita.... s-a descurcat ea mancacioasa...
Hai ca va pup si ramanem pe pozitii, e o vreme afara.... dar cica de miercuri se reface...
Va pupacim si aveti grija sa va feriti de viroza!





www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput