Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Tomecica bine ai venit... imediat o sa te trec si in listuta... Sa-ti traiasca scorpiutele!

Naty totul e bine cand se termina cu bine... bine ca ati scapat... mai nasol e ca ati trecut prin toate astea... Cum se mai simte pitica acum?

Eu am fost si m-am tuns... Am mai fost tunsa asa... Si e foarte simplu de aranjat... E scurt in speli imediat, se usuca imediat... Dai cu spuma sau cu gel si gata. Cu ceara nu imi dau ca imbacseste parul, de zici ca nu te-ai mai spalat de cine stie cand...
Acum tb. sa ma vopsesc pt ca aveam suvite blonde inainte, iar acum au mai ramsa niste urme doar, asa ca il fac pe tot saten, culoarea lui naturala...


La mare... la soare...




Poze cu Elena – 23 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50849" target="_blank">Elena – iubita noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Na ca am patit-o si eu, exact cand sa schimb si eu primul mesaj, am vazut ca deja se rezolvase problema.

Naty, bine ca ati scapat cu bine de spitalul ala. Multa sanatate bebelinei si sa se faca repede bine.

Tomecica, bine ai venit printre noi. Sa-ti traiasca fetitele si sa fie sanatoase. Sa ne spui mai multe despre voi. Ce face Alexia, ce mananca si daca mananca? Si poate ne mai dai si noua niste retete sa mai diversificam si noi.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Eliana, sa-ti fie de bine frizura.
Tu ai modificat listuta, nu?

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica de sept-oct spune:

quote:
Originally posted by mcm

Eu m-am chinuit si n-am reusit sa pun lista cum trebuie. Fetele care se pricep ajutor...Vad ca nu sunteti in zona.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)




Ca sa pui lista cum trebuie nu dai copy si paste pur si siplu, ca se pierd si culorile si linkurile respective.
Te logezi cu userul de mamica de sept-oct, te duci la lista respectiva si ai un buton Editeaza Subiect, langa Reply with Quote.
Dai copy la toata chestia aia si apoi paste la subiectul nou.

Daca nu avea cineva salvata in calculator lista ca sa o puna din nou se pierdea pentru ca subiectul era deja inchis si nu se mai putea copia pentu ca nu mai ai posibilitatea de editare a subiectului dupa ce acesta a fost inchis.

Asta ca sa stii data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Of, Naty, stiu cum e acolo, ca doar am avut "placerea" de a fi cazata in paturi din alea. Am stat in prima parte in pat din ala mare, cu fata langa mine (de fapt, normal, ea doarmea in pat si eu stateam pe margine pe langa ea), iar la a doua internare....am stat in pat din ala de bebelusi, eu si fata, si mai era si rupt pe dedesubt de cadea salteaua......Gandaci nu erau ca era iarna, in schimb mi s-a parut inadmisibil faptul ca un copil racit, cu bronsiolita, sa fie pus sa doarma pe un pat de musama. Era transpirata in permanenta, era foarte cald in camere, tineam usa deschisa si dimineata femeile de serviciu deschideau geamurile. Asta se intampla exact in perioada aia cea mai geroasa din iarna asta.
Si bineinteles, am plecat dupa 2 zile din spital si ne-am intors dupa alte 2 zile pentru ca a facut o diaree, luata din spital bineinteles. Si faza cu halatul, chiar mi-am amintit-o de curand. Cand mi-au facut internarea, mi-au dat halat si papuci, dar eu trebuia sa ies din cladirea aia si sa merg in alta. Repet, era zapada, ger si ei vroiau sa ies in papuci. Le-am zis, mi-au replicat ca asa e regulamentul. Facut de oameni batuti in cap bineinteles, ca doar nu mai era nimic steril din moment ce eu ma plimbam prin curte in papucii lor....
Of, mi-am rascolit amintirile, sper sa nu mai trec prin asa ceva.
Sper ca e bine fata ta, sa nu mai aveti probleme si toti bebelasii sa treaca pe langa viroza asta, fara a face cunostinta cu ea.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

ana_a botezul l-am facut in Romania o luna in urma .Poze mai recente inca nu am pus .
Nu am timp sa scriu mai multe despre Deanna acum ca ma duc la coafor sa-mi fac suvite.
andora si naty sper ca bebelusii vostri sa se faca bine in curind .



Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ellen nu eu am modificat lista, ca nu o aveam... Eu doar am trecut-o pe Tomecica in listuta...

Mcm mesajul anterior de la mamica de sept-oct era scris de mine... am uitat sa intru cu userul meu.


La mare... la soare...




Poze cu Elena – 23 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50849" target="_blank">Elena – iubita noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Ma bucur ca m-ati lamurit.

Naty am trecut si eu prin asta, numai ca noi chiar am avut enterocolita. Bine ca nu ne-a internat.

Si la noi fontanela este aproape inchisa.

Fetele din strainatate - in ce limba vorbiti cu bebelusii vostri?

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Eliana, asta e, se pare ca altcineva a fost mai iute de mana si a schimbat listuta.
Bine ca o avem pe aia buna acum.

Si la noi fontanela este aproape inchisa.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

MInune la noi ca sta singura, se joaca si eu pot sa ma uit pe DC. Cand ma vede la calc. de obicei e langa scaunul meu, plangand sa o iau sus sa se apuce de mouse si de tastatura...

Cristina(Mcm) noi o sa vorbim cu ea romaneste intotdeauna, la gradi de peste luna o sa i se vorbeasca in franceza, la scoala fr. , romana este singura limba pe care trebuie sa incercam sa i-o transmitem. Stim multi copii de aici, veniti la varste la care vorbeau bine romaneste care se joaca in engl. sau fr. pentru ca le este mai usor:(

Salutari,


Timea si Mara 10 sept. 2004
http://community.webshots.com/user/timea2004

Mergi la inceput