Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Pufy am ras cu mare pofta adineauri, intrai pe site-ul vostru si-mi vazura ochii un bazuc dur de tot... poza asta n-o stiam

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Am pus niste poze de la mare in albumul "MARE", sper sa va placa.

Naty sanatate bebelinei! Prin ce cosmar ai trecut!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

la toate si multumesc pentru urarile de sanatate!
Am vrut sa va povestesc prin ce am trecut si ca sa ma descarc, dar si ca sa stiti ce va poate astepta si sa evitati pe cat posibil sa ajungeti acolo!

Aissa, Mcmstiti ce zic ...

Aissa deci ai experimentat dormitul in patul de bebei cu musama!

Andora da, era goala pe targa si, da, erau gandaci din aia mari negri!
S-ar putea sa aiba si Uca viroza, cica e epidemie in toata tara. Sanatate multa si la tiza mea sa-i treaca cat mai repede!

Nina era 12 noaptea, ca altfel sunam doctorita! Daca (Doamne fereste!) mai e cazul, data viitoare te sun, sa sti!

Acum bebelina e sanatoasa, a inceput sa pape iar laptic de ieri (fara lactoza). N-a mai facut nici un pic de febra, are scaune normale, doarme bine, dar ii e foame! Mancacioasa cum e cred ca a suferit cu regimul asta !
Dimineata a alergat cu premergatorul 2 ore si punea in continuu muzicuta, de am ajuns la serviciu cu capul sunand!
Era foarte suparata ca nu o lasam sa inhate tot felul de lucruri. Intr-un final a cucerit un tricou uitat pe scaun si a fost foarte mandra.
Sa vedeti ce striga la noi cand ii luam cate ceva "ata .. ata ...ata".


Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

La Multi Ani! tuturor bbilor sarbatoriti astazi. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

Andora, Naty, multa sanatate bebelinelor. Sa se faca repede bine.

Mai eu am fost cat pe ce sa imi scap bebelina din pat ieri noapte, cand sa adoarma , cu mine alaturi acolo. Am crezut ca mor de ciuda. Tremuram toata dupa aia. Noroc ca am fost pe faza si am pins-o din cadere libera iar ea nu s-a speriat deloc. Era in patul nostru aproape adormita si ma intind spre partea cealalta a patului sa dau veioza mai incet. O tineam pe ea cu un picior de-al meu de picioarele ei (nu stiu exact cum sa explic, dar noroc ca o tineam asa), si de-o data s-a rostogolit si s-a dus cu capul in jos. Noroc ca am prins-o la timp, ca nu mai avea mult si se ducea direct in cap. A fost putin mirata dar apoi cand am lasat-o jos a inchis imediat ochii si a adormit. Offf, ce babaloaica mai sunt, imi este si acum o ciuda de numai pot.

Am uitat sa ma laud in schimb ca de cateva zile bebelina mea se da jos singurica din pat. Cand ajunge la marginea patului se intoarce cu picioarele si apoi impinge de manute pana cand ajunge cu picioarele jos. Cand ajunge jos asteapta sa fie laudata. Din cand in cand se mai duce si intr-o parte, dar de cele mai multe ori ii iese. De fapt cand incearca sa coboare din patul nostru care este mai inalt nu prea ii iese, dar de pe canapelele din sufragerie, ii iese figura de fiecare data.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Geo inca de la poza cu rasaritul mi s-a facut un dooor de mareeeee.... si ce tanga are domnisoarica ta.... Si Dami se vede ca s-a distrat tare in apa, ii place mult dupa zambetul de pe fata De fapt doar zambind l-am vazut, cred si eu , intr-i asemenea vacanta...

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Geo, superbe pozele de la mare si vorba Andorei ce tanga are Ioana... Dami cred ca a fost tare incantat de mare, nu?

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Ca bine ziceti! Tot familionul a fost super incantat de mare iar Dami cand ajungea la plaja si vedea marea arata cu mana spre ea si zicea " u -u" , se uita la Cristi si zicea tata, tatata ca stia ca tati il duce la apa iar cand ajungea la apa radea cu gura pana la urechi. Abia astept anul care vine ca o sa fie mai mare si o sa se balaceasca mai bine.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Georgiana, am vazut pozele, se vede ca Damian sa simtit bine, sa si bronzat pe nasuc

Fetelor, puiul meu mi-a refuzat papica la ora 11 cum papa deobicei, in schimb a "insfacat" 3 biscuiti pe care ia rontait pana la ultima firmitura....
Am inceput de ceva vreme sa adopt oarecum metoda de hranire a BB mofturos data de cineva pe aici, pacat ca nu am apucat sa o salvez, trebuie sa o mai caut inca o data.Daca nu mananca ce i-am pregatit eu alceva nu-i mai pun in farfurie, treaba lui, o sa manance la masa de la ora 16 mai bine...in schimb i-am pus la indemana niste biscuiti pe care ia gasit destul de repede si ia rontait fara sa zica nimik Nu stiu daca fac bine, dar azi dimineatza am vazut ca se vede tot mai bine dintisorul din dreapta sus si ieri mi-a fost cam la fel de mofturos....o sa iasa si dintele si vom papa mai bine din nou....

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ana, pai mai lasa si un mar sau orice alte fructe mai la indemana, poate le agata si pe alea. Zic si eu. Felicitari pentru dintoc.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Geo super pozele de la mare! Mi-au placut tare cele cu Dami in apa? Ce-a zis cand s-a vazut acolo?

Am uitat sa va zic, vineri dupa masa am fost si eu la ginecolog, sunt foarte bine, sangerarile erau de la pilule. De altfel, chiar in ziua aia s-au oprit.


Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput