Mamici de iulie-august 2005 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Nu am familie aici si voi imi sunteti tare apropiate...imi cer scuze daca par nebuna, sunt cam trista la ora asta, sunt singura cu Aidan, sotul lucreaza 24 de ore.

Adriana si bebe Aidan
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

mai sunt eu, Adriana, dar tot ma chinui sa citesc capitolele cu care am ramas restanta, sa-mi fac si diverse treburi la servici si sa dobor si o sete imensa ... parca as alapta...

Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 36 + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Imi pare rau ca are bubitze Aidan dar daca nu il supara nu e asa grav nu? Mai ales ca zici ca te-ai uitat si e ceva normal! Ati facut baita 2? Sunt tare curioasa cum reactioneaza! Asteptam vesti!

Si noi suntem nerabdatoare sa ne tinem puii in brate dar vrem sa mai stea putin la caldurica sa se nasca mai aproape de termen! Iar de vorbit si eu sper sa pastram leg in continuare! Este minunat sa te poti consulta cu persoane care trec prin acelasi stari si probleme cu tine!

Simona si Mario 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Daca ma lasi sa-ti dau un sfat...cel mai bine ar fio sa dormi si tu cand doarme Aidan...asha simti mai putin oboseala. Macar gaseset-ti timp sa stai in pat un sfert de ora-jumate intre doua alaptaturi, altfel vei vedea ca peste 2 saptamani vei ajunge la capatul puterilor.
Te pupicim si noi si sa stii ca si noua ne esti tare draga, si am apreciat mult ca ai tot intrat sa ne povestetsi cum e si in noua postura de mamica

Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 36 + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Adriana si Andrei face din alea pe fata dar ii trec apar altele oricum s-a curatat bien acum arata altfel si se mai irita mai ii apara niste bubite ca o iritatie sau ca niste blande si dispar apar in alte locuri nu stiu de la ce...
Mamini da am eu un feeling bun acum si o sa vezi tu ca o sa fie bine!!!

Ioana si bebe Andrei 27 iunie

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Adriana-Nu mai fii suparata! Noi vom fi mereu aici, chiar daca nu vom mai avea la fel de mult timp, vom face macar cu schimbul! Dar vom fi mereu alaturi de tine! Sper sa ramanem in continuare la fel de unite si sa ne ajutam una pe alta ca acum!

Sotul meu care pana acum monopoliza calculatorul nici nu mai indrazneste sa zica ceva ca stie ca sar in sus. Si e si fericit ca de fiecare data cand am cate o problema va intreb si ma linisteste cineva si ii spun ce mi s-a spus si zice "ai vazut?" Asa ca e bucuros ca nu trebuie sa mai incerce el sa ma calmeze, mai ales ca am mai mare incredere in voi care treceti prin aceleasi stari!

Boga - pai tu si cand te duci in vizita la servici tot treaba faci? Eu credeam ca vei sta doar pe forum! Chiar nu exista nici o posib sa-ti pui si tu net acasa? Ne lipsesti tare mult! Si multumim mult pentru listuta cu numele! Esti f ocupata si erai si mai ocupata atunci si tot ti-ai facut timp sa o faci!

Simona si Mario 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Simona, nu sunt grave bubitele, am vazut ca este ceva normal la bebei.Nu il deranjeaza cu nimic.

Ioana, la fel ii si la Aidan, ii trec unele si apar altele.

Boga dorm si ziua cand el papa, il pun langa mine.Altfel nu se poate ca in patut nu ii place sa doarma inca.Cred ca din cauza ca este inca prea mic + ca adora sa simta caldura corpului.Asa a dormit inca de la inceput.Numai asa pot dormi si eu.


Adriana si bebe Aidan
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Adriana...sigur suntem langa tine...si o sa ajungem toate sa ne tinem puii in brate si dupa ce ne reglam si cu timpul...o sa fim ca in perioada asta cand am fost gravidutze.
Am vb cu nasa mea..care a nascut acum 1 luna si un pic, bubite are si bebele ei, de la caldura...asa i s-a zis ei.


AniS si bebelina mea dulce 35+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

anis, eu mi-am notat numarul Mirelei, azi m-a intrebat si o alta mamica de pe Dc daca vreau sa anunte ea, am vorbit si cu sotul, am alte cateva numere in telefon plus lista la mine. MirelaV, multumim pentru preocauparea pentru grupul nostru!

Simona pai cu bebeii vezi si tu ca nu e numai cum vrei tu, in plus eu fiind la a doua cezariana e greu de crezut ca doctorita va mai astepta chiar pana la termen, cum a fost la Miruna...asha, teoretic, as vrea si eu pe 26, ar fi si Leu, si a doua zi dupa aniversarea sotului... om vedea, pana una alta tineti-mi pumnii sa nu ma opreasca maine...

kulta am citit ca dupa cazatura ai si sangerat!!! Ai mare grija de tine, ca beeb Sebastian trebe sa mai stea pana la sfarsitul lunii

Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 36 + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Cu dormitul noaptea merge putin mai bine acum.Sunt inca obosita dar azinoapte am dormit mai mult ca de obicei, sper ca isi va face un program.

Vad ca pana acum singurul loc unde ii place sa stea in timpul zilei este bouncer-ul ca are vibratii,puteti vedea si in poze ca doarme bustean cand ii in el. Cred ca o sa il mut in dormitor .Si acum ii in el si doarme de 3 ore.

Adriana si bebe Aidan
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput