Mamici de iulie-august 2005 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Kulta- Eu tot zic macar sa suni sa vezi ce zice! Oricum sper sa nu fie nici o problema! Sa fii sanatoasa si tu si Bebeb! Iti multumesc mult de tot pt urare! Insa nu imi doresc sa nasc de ziua mea! As vrea sa aiba si el ziua lui de nastere separat! Plus ca eu sunt nascuta pe 19 iulie si e marti si nenea dr are program de cabinet marti! Ce ma fac daca el e acolo si nu poate veni? Dar am vazut ca au alte fete pe aici DPN pe 19 iule!
Si mai tin eu minte ca era cineva nascuta pe 12 iulie dar nu mai tin minte cine!!! Cred ca Nicoleta(Nem) Gresesc? Cine este ca e ziua ei maine si nu vreau sa raman pe dinafara!

Simona si Mario 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Simona..hai ca mi-ai placut "inteleptele"
Eu de la cirese , chiar am o digestie f buna..


AniS si bebelina mea dulce 35+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Emaaimee, e scumpa rau Bibi, sa va traiasca, ce frumos e prinsa in poza!
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Cred ca am facut o gafa si cu numele! Scuze dar sunt ametita rau de cap!

Andre-ea - Sa-i transmiti pupici si din partea noastra lui Nicoll_Mada te rugam si asteptam vesti despre ea!

Mamini, Anis si Katink - succes la control miercuri! (v-ati strns toate in aceeasi zi!) Noi mergem joi sa vedem cat mai stam la caldurica!

Mamini - eu am o prietena care in mom cezarienei avea tensiune 20/16 si a zis ca pt ea cea mai buna e anestezia rahi. Eu personal vreau generala ca la rahi stiu ca nu ai voie sa ridici capul nu stiu cate ore plus ca nu stiu daca as rezista sa stiu cand ma taie! (cu toate ca mi-as dori si eu sa-i aud primul tipat al lui bebe si sa stiu ca e ok dar...) Succes oricum la analize si sa dea Dumnezeeu sa-ti aleaga anestezia care sa fie perfecta pt tine si sa nu ai nici o problema!

Laura - Cred ca e cel mai bine asa cum te-ai gandit! Oricum e super sa ai deja pereche! Fetita si baiat! Ce frumos! Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi! Dar cred ca va e f greu voua cu 2 Bebelusi deodata! Si eu ma tot gandesc la 17Lory ca ea e singura mamica de gemeni care nu a nascut inca!

Cati - Mult succes cu sarcina si felicitari! Niciodata nu e prea tarziu pt ceva ce va doriti! Mai ales pt un bebe care va umple viata de fericire! Esti de adimirat!

Emaaimee - Chiar ca faci urm bebe acasa daca acum ai ajuns in ultimul moment! Sa traiasca Bibi, sa fie sanatoasa si papacioasa si fara colici! Si tu sa fii bine! Dar pt ce e ceaiul ala pe care l-ai baut de era sa faci mastita?

Simona si Mario 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Oana - ma bucur ca v-a ocolit uraganul! Am inteles ca in zona aia cam asa se intampla! Chiar daca e exact in drumul lor se razgandesc in ultimul mom si fac un ocol! Cand am fost acolo zicea cineva ca e o zona binecuvantata si aparata! Imi pare rau de Eva printesica roz ca nu s-a simtit bine! Sa stii ca si eu cred in energii negative si rautati! Imi pare rau ca aveti prieteni din aceasta categorie! Si eu am patit sa-mi puna o tipa f rea de felul ei mana pe burta si nu a mai miscat bebe 3 zile de am simtit ca innebunesc si am plans, dar mi-a zis o tipa de deochi si imediat a inceput sa dea din picioruse! Sanatate multa va doresc si sa nu mai aveti probleme!

Eu mi-am terminat complet geanta de spital, mai am de pus numai periuta si pasta de dinti si sa-mi iau telef mobil si portofelul. In rest am pus si banii in plic si am facut si copie de pe buletin, ca mi-e frica rau sa nu ma apuce dintr-odata!

Va pup acum ca iar mi s-au umflat rau picioarele si ma duc sa mai stau un pic in pat! Vorbim mai tarziu daca nu are tati treaba la calculator!

Simona si Mario 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Buna fetele,

abia pot sa intru pe DC, Aidan nu ma lasa deloc, cum il pun jos, cum incepe sa se fataie.
Mi dor sa vb cu voi in fiecare zi :(

Oana imi pare rau pt Eva, sper sa ii treaca in curand sa va puteti odihni si voi.

Emaaimee este super frumusica Oana.Sa va traiasca.

Si eu sunt super obosita,as dormi ca valiza in gara...
Aidan are acum niste bubite pe fata, se numesc baby acne, m-am uitat pe babycenter.com si spune acolo ca trec destul de repede, maxim 2 sapt.
Sper din tot sufletul sa nu faca colici, macar cu asta sa nu avem probleme.
Deja isi tine caputul singur, nu mult, vreo 5-10secunde.Miercuri avem programare la doctor sa ii faca controlul de 2 sapt si vaccinurile.

Adriana si bebe Aidan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nasha Albinutzzei spune:

nu a iesit din spital.
sambata seara a fost agitatie mare la bebelusi, multi copii nascuti prematur, toti plangeau... bondarelul nostru s-a invinetit cand a papat...s-a speriat, copilul l-au bagat la incubator.cica s-a nascut obosit, are cianoza !!!
azi dimineatza i-au facut analizele, plamanii... mai trebuia si ecografie la inimioara.....dar a plecat doctorita
in seara asta o sa aflam rezultatul analizelor.
iar maine dimineatza speram sa aflam cum stam cu inimioara de bondarel
suntem cam stresati. mamica a plans mult si nu a mai scos destul lapte!!! acum nu mai poate sa-l hraneasca la san, oboseste piticu', nu mai respira si iar se invineteste...asa ca se mulge si-i da cu siringa

Speram sa fie totu' bine si sa iasa sanatosi din spital
nasha trista dar cu speranta in suflet!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Nu mai ii nimeni pe aici?
Cand intru eu toata lumea iese? :(

Adriana si bebe Aidan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Abia astept sa fiti toate mamici sa ne impartasim iar toate problemele cum facem acum ca sunteti gravidutze.



Adriana si bebe Aidan
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Adriana - uite am venit eu! Nu stiu daca mai esti tu acum!

Simona si Mario 37+

Mergi la inceput