Bebelusi de septembrie-octombrie 2004(59)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

La Multi Ani! tuturor sarbatoritilor de astazi. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

Iulyp, nu cred sa fie vro problema ca nu ii dai supa. Eu nu am inceput sa ii dau de mult timp ci doar acum de cand cu caldurile astea pentru ca baga prea mult ceai in ea, asa ca am ajuns la concluzia ca mai bine ii dau supa decat asa de mult ceai.

Ramona, eu zic ca e o idee buna aia cu link-urile.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

iulyp, eu nu i-am dat paine deloc in supa, nu prea ii dau supa... nu are rabdare sa pape zeama chioara. doar piure lungit cu supa, cu lingurita.
simona, din poze as fi putut sa jur ca baietelul tau e ana-maria, fetita unor prieteni. sunt absolut identici!!! sa-ti traiasca! paine prajita nu i-am dat, nu e in stare sa roada decat piscoturi moi cu cei 2 dintisori amarati...
bun venit, mihaela73!
ramona, iarta-ma ca te-am facut sa plangi! n-am vrut... mie asa mi-a venit sa scriu... multi!
mcm, pastravul e cam periculos, are f.multe oase mici. orice peste alb, file fara os ar fi bun, cred.
lilia, ati fost sa va schimbe ghipsul? ce-a mai zis dr?

La multi ani!!! tuturor sarbatoritilor de azi

andora, multumim de urarile de la "poveste". am transmis pupicii si lui tati (ca ai zis tu ca pe amantrei ne pupi...)!

si multumim si lui pufy si lui ellen ca au citit si ele!

pufy, cum ai gatit conopida la cuptor pt alesio? parca acum vreo 2 zile i-ai dat, sau nu mai tin bine minte? vreau si eu reteta, te rog...


Ianis, Mom's sunshine (14.09.04) si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Andora, vai de mine ce bebelina frumoasa am vazut. Este superba printesa voastra. Sa va traiasca si sa fie sanatoasa ca de fumoasa este frumoasa foc.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

[quote
Intrebare: mai mananca vreun bb paine prajita? al meu, daca ii dau numai paine prajita ar manca, si nu stiu are ceva ca papa paine prajita?

http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK
[/quote]

si eu i-am prajit ieri o felie de graham si a rontait la ea, a papat toata cojita si nu a patit nimic, nu cred sa fie vreo problema painea prajita...

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by ellen

Andora, vai de mine ce bebelina frumoasa am vazut. Este superba printesa voastra. Sa va traiasca si sa fie sanatoasa ca de fumoasa este frumoasa foc.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei




chiar asa, andora !!! subscriu si eu!!! ce mai dj-ita scoateti voi din ea! foarte frumos site-ul vostru! si ce misto sunt pozele alea de la munte, sunteti pasionati de drumetii??? vaaai ce mi-ar place sa ma tina si pe mine shuncile pe niste poteci de munte... ca in studentie cand eram slaba n-am avut prieteni pasionati de de-astea...

Ianis, Mom's sunshine (14.09.04) si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Fetelor neata si reiterez urarea de sanatate, cumintenie si noroc deplin bebeilor nascuti intr-o zi de 6 !
Sofiabebe, pupici grasunului de Filip si felicitari pt atatia dintzoci!!!
Iulyp, nici eu nu-i dau zeama separat dar nici n-o arunc si o bag la piure chiar daca iese mai lichid nitel.. ii mai pun painica daca e asa... desi Pufy zice bine ca e lichid si ajuta la digestie... cum insa noi nu am avut probl in sensu' asta ramanem la amestec
Pufy nu vreau muscaturi ca abia am scapat de dintzocii lui bebe caruia i-am taiat motzu'... vreau bazuc iubaret si pupacios! Sa stii ca m-am gandit sambata la el ca si bebe cu motzu' facea ca indienii ca voi.... ca Alesio adik A, da, si noi vrem sa stim cum e cu cascavalul si conopida!
Diana da va pup pe amandoi ca aveti asa mamndrete de bebe si ca ati fost asa curajosi !!!Multumim si voua, acum vazui ultimul mesaj.... Pai de drumetii suntem noi pasionati, mai ales de Fagaras, nu ma intreba ca ma apuca povestitul si nu vreti asta.. si cu suncile nu e o problema ca eu nici inainte nu eram slaba... si vara asta vreau iar sa fug cu sotu' v-s-d ;a NMegoiu si la cabana noastra preferata... uffffff.... CHIAR CINE VREA SA VINA CU NOI? Va expun drumul daca vreti... ca singuri ne-am saturat
Ellen sarumana de complimente, dar pe cat e de draguta pe atat de capoasa si ambitioasa... si are o moaca de copil rau cand urla sau cand "coace" ceva ca-ti dai seama imediat ce pune la cale N-ai mai pus de mult poze cu Alexuta, pai ce faceti?
Va pup si inchei aici ca m-a apucat nostalgia din cauza Dianei... daca dispar de pe forum sa stiti ca ea e de vina si sunt prin munti.. ehehe ce vis..as vrea eu

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Andora,

VREM NOI !!! VENIM NOI !!! DA, DA, DE 1000 ORI DA !!!

Poate mi se implineste si mie visul sa urc cu piciorul prin Fagaras inainte de a implini 30 de primaveri

Andora, pe bune si foarte serios acuma. Daca vara asta mergeti, te rog anunta-ma si pe mine, please. Luati-ne si pe noi ca n-am mai fost niciodata in drumetie si mi-e teama sa ne ducem asa de capul nostru, eu si al meu sotzior Alin. .

Na, mi-ai dat nas, las' sa vezi cum stau io pe capul tau acuma...

Ianis, Mom's sunshine (14.09.04) si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Andora, hehe de capoasa si a mea este capoasa si neastamparata de nu mai stiu ce sa mai fac....dar pana la urma ne descurcam noi.
Avem o gramada de poze mai noi, dar nu am mai apucat sa le fac upload. Poate in una din zilele astea o sa reusesc.
Pana un weekend ca atunci o sa fiu plecata din Bucuresti.
O sa mergem pentru o zi pe undeva la tara, dar fara bebelina. Ufff, nu stiu cum o sa ma descurc. O sa-mi fie asa un dor de ea. Cred ca o sa sun acasa din 10 in 10 min.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Diana mersi ca mi-ai dat motiv sa-mi agasez sotul , nu-l mai las pana nus-i ia liber macar o vineri.... Pana atunci clateste-ti ochisorii pe www.hiker.home.ro/creastafagarasului.html" target="_blank">aici (mai ales pag urmatoare, a doua parte) si in special www.barcaciu.ro/" target="_blank">aici si www.barcaciu.ro/foto/index.php" target="_blank">aici - cabana cu scena cererii-n casatorie si nea Petre-cabanierul poznas... Pe bune sunt locuri superbe si nu e greu... in Fagaras dezavantajul e ca muntii sunt departe (14-22km) de gari dar promit ca fac rost de masina pt distantele astea... si am vrea cam Porumbacu-Negoiu-Barcaciu-Avrig sau invers, cu o noapte cab Negoiu si una cab Barcaciu plus o zi urcat Vf Negoiu (daca e zapada se duce planul, dar ne interesam inainte). Ca sa nu plictisesc cititorii inchei aici... cu pupici cu lipici pt bebici si mamici

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salut fetelor!
Cu greu mare ajung si eu aici, am citit din urma, nu am apucat sa vad nasucu lui Alexandra, nici fieru de calcat, nici reteta lui Ioana cu cascaval(sa o salvez) dar voi mai reveni in spate.
Chestia nasoala este ca Stefan imi stinge calculatorul asa sec...Ieri m-am chinuit sa pun poze noi pe site si pe cand sa le salvez mi-a oprint calculatorul Nasol este ca noi suntem tot in santier, ingramaditi intr-o camera, Stefan e ingrozit ca nu are destul spatiu...si pe aici e plin de fire...am ajuns sa insir pe jos o plapuma, 3 perne...in jurul biroului sa acopar firele si butoanele da e mare jmecher ca tot isi face loc printre ele... Nu mai rezit cu santierul asta si nu se mai usca betoanele astea odata sa putem sa terminam...si nici vremea nu tine cu noi ca tot ploua...uf...ma plang si eu voua ca sotul e deja satul si la fel de stresat ca si mine....

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput