Bebelusi de septembrie-octombrie 2004(59)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Ellen pai asteptam pozicile...
Ana, omoram paparudele sa se termine odata cu ploaia asta sa se usuce ce-i de uscat ca e groaznic sa stai inghesuit...
Mai eu m-am prostit si nu stiu sa inserez pagina text in site... si netul schiopateaza... va las acum....

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

andora si mie si sotului ne place muntele!Dar de cand ne-am casatorit toate concediile ni le-am facut acasa in santier dar am promis solemn ca anul viitor nu vom mai face nimic in casa, nu ne vom mai cheltuii concediul in acest fel ci vom pleca la munte! Noi nu am fost decat pe Inau si aici in zona, Bistricior, si Rarau dar aici nu pana in varf...adica sa ne itzepe varful in cum zice sotul meu

anamari of...sa de-a Dumnezeu sa ajungem si noi pe acolo...chestia nasoala este ca noua ne trebuie DOAR viza ca drumul il platesc cei de acolo...si dus si intors si banii de cheltuiala si TOT!!! Numa sa ne de-a astia viza ....

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Mai sunt copilasi care nu vor sa paseasca sustinuti de manute sau de subsuori???
Al meu merge singur in patutz, in tzarc, de-a lungul patului, face singuri catva pasi tinanduse de o margine, DAR daca vreau sa-l ajut eu sa mearga, sa-l tin NU VREA!! Se pune jos si o ia singur de-a busilea! Am incercat sa-l pun cu picioarele peste ale mele sa pasim deodata dar nu vrea nici in ruptu capului!Nu-i curios!!!
Cred ca va fi un copil anti-sport ca si tati de altfel care nu se uita la fotbal sau alte sporturi...in schimb deja la prins febra butoanelor, imi stinge calculatorul, imprimanta, butoneaza telefoanele...tot ce are buton ii trebuie!E clar tati in persoana!Mai lipseste sa-l vad agatzat de vreo antena radio sau ceva de genul asta

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Copilul tocmai mi-a adormit , profit de acest lucru si va bombardez cu mesaje, parca vad ca dupa ce se trezeste nu voi mai putea face nimic de el...chiar daca vasele de dimineatza mi-s tot pe masa...nu-s curioasa!!!Azi ploua din nou...e tare urat, nu putem iesi nici in curte...al dracu' de tot vremea asta!

Cum dati ciresele?Ieri am primit si eu niste cirese si-s tare dulci si gustoase, i-as da si eu la Stefan, dar nu stiu cum sa le fac...le-ati decojit??

Sa va mai spun ca eu cand am gatit pentru Stefan supica dulce de conopida a fost foarte iritat si plangacios cele doua noapti, nu mi-a dormit deloc, mi-a urlat non stop, cu si fara gel de dinti si am pus pe seama conopidei, de atunci nu i-am mai dat.Sa imi spune-ti daca si ai vostri(care le-ati dat deja) au avut astfel de probleme, sa stiu si eu...a fost de la conopida sau nu.....



Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Offffff tocmai am trimis un mesaj.....a picat netul...si s-a pierdut..

So....Andora reteta de la supa de cascaval am postat-o la subiectul anterior pe la pagina 6(cred).

Conopida la cuptor: Se desface conopida in buchetele mici si se fierbe. Se prepara sosul din ou(oua)+smantana+faina+sare(sosul sa fie ca o smantana, deci putin faina).Se pune un rand de conopida intr-o cratita unsa cu putin unt, apoi un rand de sos.Ultimul strat sa fie sos.Se rade branza deasupra si se da la cuptor.

Ramona si eu votez pentru linkuri daca ai tu chef , nervi si timp sa le faci.

Azi am facut file de cod la cuptor...sunt curioasa daca ii place lui Alesio ca-i dau si lui(e prima data cand ii dau peste).

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

ana_a eu inca nu i-am dat conopida Alexiei. Nu stiu de ce, cred ca nu ma incanta conopida pe mine. Cred ca voi incerca reteta de mai sus a lui pufymic dar cu brocoli. Si nici paine prajita nu i-am dat.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Iar ciresele i le rup in bucatele mici si i le bag in guritza. le molfaie putin si le inghite. Dar nu prea ii plac. Nu le curatz de coaja.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

in sfarsit am reusit sa pun poze intr-un album nou, il puteti vizualiza aici

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:


Multumim pt urari!!!

andora - ce nivel de dificultate are traseul propus de tine? Si cam cat dureaza drumul de la o cabana la alta ?

He he Eu am bebelina pupacioasa.Cand are ea chef nu te lasa in pace 10-15 min.Te pupu intruna.Ce dragalasa e!!!!

ana - sper ca se indreapta vremea sa terminati si voi cu santierul!
Ciresele le-am decojit si i-am dat bucatele.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Gata fetele! Am pus subiectele de la 33 pana acum. Eu mai am subiectele de la 1 la 6, dar le am pe CD si le pun diseara cand am timp.
Restul subiectelor nu le gasesc, am pus un subiect la Probleme poate ma auta un moderator sa le gasesc.

Sofiabebe - am facut modificarile in listuta!

V-a pupic si mai vb diseara ca trebuie sa plec la cumparaturi!


Pozici noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput