Bebelusi de septembrie-octombrie 2004(59)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Pai daca ai uitat sa ii spui,fata ti-a adus aminte!

Asa face fata mea daca nu ii spun Buna dimineata cand se trezeste. Daca uit imi face BUNA,adica ridica o manuta in stil Hi Hitler!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Sara buna fetelor, e 1 noaptea si eu ma tin de scris… mi s-a dat complet programul peste cap de cand e mama in concediu, ziua intorc casa cu fundu-n sus si seara tarziu termin, dupa care ma “razbun” noaptea pe treaba si intru si eu nitel pe DC…. Profit ca Uca a inceput sa doarma dimineata si ea mai tarziu si fac si eu nani….
Mai intai va multumesc de re-primire si ma bucur sa va regasesc sanatosi si mancaciosi.
Aissa multam din suflet pt pozele cu Tefalu’ si nasucu’ somnoros de la nr 10, sunt cunoscatoare, ce mai …hehe… eu sunt super incantata ca e EXACT fierul de care ma indragostisem ca nu era nici cel mai scump si l-am tinut minte dupa « butonul » din mijloc (ca nu e buton ala de reglaj) si dupa culoare si talpa…Si abia astept sa-l iau…. Deocamdata ne-am luat aragaz, joi ne vine acasa, ma apuc de mancaruri , gata…..
Aissa am auzit ceva de un vis? Hihihi, si eu vreau sa o vad pe Alexuta cum face pe dadaca cu bebe mic...
Mihaela73 bine ai venit si sper sa te simti bine printre noi !
Iulyp eu cand folosesc laptic fol tot Bebelac... iar supica i-am dat-o doar la inceput separat dupa care nu i-am mai vazut rostul si am pus zeama cu legumele si i le-am dat cu lingurita....
Andreea felicitari pt permisul lui Doru! Aveti o blondina minunata!!!!! Sa stii ca si noi suntem stirbe!!! Roadem tot ce se poate si asteptam, ce sa facem...
Anamari pupici lenesului din burtica!!!!! hehe ce bine e acolo la caldurica....
Mcm sanatate si sa nu se mai repete!!! Ce iaurt cu fructe i-ai dat? Pupici!!!!!
Pufy venim ! Am vb la tel azi cu nasa care tocmai a sosit in Arad si zice ca daca nu venim miercurea viitoare se supara pe noi... asa ca eu cu Gogo si cu mama cred ca venim miercuri-joi si Miti sambata iar duminica plecam... Pai ma dau peste cap si vad ce fac sa vad bazucu' cel muscacios, noi suntem stirbe dar poate-i iese lu' Gogo vreun dinte sa vada si el cum e sa fie muscat!
Ramona bebe Cati (Catalin) a luat
1 cheile de masina
2 bancnota de 1 milion a luat-o si a aruncat-o jos, pe tava ramanand doar cea de 10.000 - si la fel a facut si cu ceasul+bratara de aur
3 a luat carticica de povesti colorata....
Nu stiu sa traduc daca banii+aurul au fost luati/aruncati...
S_simona, si noi am avut cojite si appoi au disparut de la sine dar de cand au venit caldurile au reaparut cateva, nu stiu daca o fi de la transpiratie cumva... oricum trec ele...
Fetelor am pus si noi pozele de sambata, sunt multe si sunt aici
LA MULTI ANI BEBEI!
HAHA RAMONA eu te-am luat, stau maimmult ca tine noaptea pe net, sic! Pofta buna la tortuletul de 10 luni! Mama ce mari sunteti... moi duminica facem abia 9 luni....
DIANA, Doamnme ce poveste superba!!! Ai trait atatea emotii de toate felurile... multe felicitari pentru modul in care ati trecut peste ele si mai ales felicitari micului luptator!!! Uf nu puteam sa inchei fara sa citesc ... va pup pe amantrei !!!
Hai ca inchei aici... va pupacesc si noapte buna!!!!!!!!




www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

andora - mai ce volanase are Uca! Cred ca intr-o poza am papat-o.

Gata , NOAPTE BUNA ca imi cad ochii pe tastatura si maine am treaba.
Chiar , stie cineva cum se folosesc punctele de la Conex? Ca sa aflu mai multe trebuie sa merg pe Mosilor sau gasesc informatii exacte la orice dealer?
Maine trebuie sa caut si tinute pt botezul la care trebuie sa mergem sambata si nu am nici cea mai mica idee ce sa cumpar!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

RAMONA SOMNICUTZ USOR CA SI EU FUG LA NANI ACUM.. Tinem pumnii la cumparat tinute de botez maine!!! Imi luai si eu o rochie vinerea trecuta ca era singura care se preta si la ocazie si la zi de zi, si m-am mirat ca vanzatoarea mi-a zis ca imi vine desi parea micutza initial... ca tot vorbiram noi odata de vanzatoare "amabile".. ei eu am gasit vanzatoarea ideala... mi-a si pastrat-o o ora ca nu aveam bani la mine si mi-a si zambit... si culmea ca nu era nici o poanta, nu e rochia defecta, totul e ciudat...
va pup ca am luat-o rau pe aratura... noapte buna!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

andora-supeba printesa in rochite...si merge...noapte buna

noapte buna loreema

ma duc si eu sa vad ce-mi face cina...

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-17
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Multumim Anamari... Gogo a mea nu merge inc bine, tre' s-o tii de maini, cu hamul se apleaca in fata si nu isi tine f bine echilibrul si mi-e teama sa nu fie din cauz premergatorului.... Partea buna e ca acum incepe distractia mi se pare, Gogo tipa cand vrea jos din carut si face asta la 3-4 minute... eu cred ca se simt cele 2 zile cat a fost la plimbare cu bunicii si te' sa iau masuri urgent anti-alint, asa ca maine las treaba si ies cu ea afara doar eu.. sa vada ea.. hm.... e ultimul mesaj , gata, am dat refresh si am avut revelatia ca in America mai sunt cateva ore pana la nani....Va pup dulce cu ultimele forte si pofta bunala cina!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofiabebe spune:

Multumim ca l-ati bagat si pe Filip grasu in seama. DNP cred ca era 5 octombrie - da' el tot a fost imensel. Iar la dinti v-am intrecut: avem 8!!!! Eu m-am nascut pe 3 martie 1978, daca era important.

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor zilei.
Multumesc celor care mi-au raspuns. Eu nu ii mai dau supa de multa vreme, fierb legumele pana scade bine apa si apoi blenderuiesc totul sau strivesc cu furculita daca e o cantitate mai mica. Are ceva ca nu-i dau supa? Credeti ca ar trebui sa-i dau, adica sa o invat cu 2 feluri de mancare? Eu uneori ii mai dau ca desrt dupa pireu un mar ras sau o piersica strivita si nelipsitul suc de portocale.

Anamari si fetitaq mea cd era in burtica era foarte lenesa, misca foarte rar si foarte finut. Toata sarcina m-am stresat din cauza asta si cd ma uit acum la ea ca nu sta locului decat cd sunt reclame la TV imi vine sa o pap. de la noi pt samburelul din burtica si pt Lia si Alex.


AURASI NICOLETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Bine ai venit printre noi Mihaela.

Dianarus m-am apucat si eu sa citesc povestea si sper sa ma lase fi-mea sa o termin ca de cand am inceput-ooo



AURASI NICOLETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna mamici!

La multi ani bebicilor nascuti pe 6!!!!

Diana impresionanta povestea voastra! Sa fiti fericiti!

Iuly eu ii dau supica de cand am inceput diversificarea( de la 5 luni). Pai si noi mancam supa si felul doi....el de ce n-ar manca?Plus ca-l ajuta lichidele si la tranzitul intestinal(nu se constipa). Iar desert cand vrea ii dau un fruct(sa muste din el).

Andora va asteptam!Las' ca ti-l dau pe Alesio sa te muste un pic daca ti-e dor de dinti de bb!

Pupici!


Ioana& Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput