Mamica de noiembrie -Decembrie 2005(23)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

salut burtici,

felicitari tuturor care ati aflat ce bebelaci aveti... sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi si sa nu aveti nici un fel de probleme su ei!
eu una nu ma pot lauda cu nimic. tot cu greata, nu prea pot sa mananc ... sunt si cu casa in renovare ! parca nu mai trece perioada asta ... daca o sa treaca !!
mergem si noi maine la ecografie; si abia asteptam sa-l vedem pe bebe, sa ne convingem ca totul e ok!
va pupicesc si sa auzim numai de bine

Camelia 15 s


Varsta bebelacului:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20723;29/st/20051228/dt/-5/k/de1e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

TREBUIA SA PUN SEMNUL INTREBARII , ca socrela ne tot batea la cap cu intrebarile : BUFACETI COPII???"????????????"
Eu una nu mai stiu ce sa mananc...acum am ciuda pe shefu' ca a adus 2 pungute cu inghetata si am mancat 2 deja....
AM luat pana acum 8 kg
Si am constatat ca nr 36 la imbracaminte care mi-era cam mare un pic, trebuie sa-l dau iutarii, ca nici 40 nu ma mai incape. Si toata lumea spune ca asa arat cel mai bine, ca dupa ce nasc, sa raman asa (bine fara burtica ...)

JOY 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Dienuta, chiar ca ai avut parte de aventuri pe ziua de azi! DAR BINE CA TOTUL S-A SFIRSIT CU BINE SI BB-LE CU PUTA MARE - HI HI HI , E BINE.

Lavi, imi pare rau pentru relatia ta nefericita cu soacra. De fapt, lipsa de relatie.Nasol, mie nu mi-ar placea sa patesc asa ceva. Eu am noroc ca ea e in Bistrita, dar ne intelegem OK, poate tocmai din acest motiv.

22+3


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hai sa continui sb. "soacre", ca mi-a mai dat si lavi apa la moara...
istoria zice ca ea ne-a batut 6 ani la cap sa ne casatorim si "cand vine bb?". si cand ne-am casatorit ne-a facut o faza nasoala (chiar in noaptea nuntii, noroc ca plecasera invitatii si n-am avut si "spectatori"). si acum si asta cu bb...
norocul meu ca nu sta in bucuresti. ca altfel eram si eu ca lavi. adica intrerupeam legaturile de tot.
C & bb andrei 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

VAI DIANA CE RAU IMI PARE.....
Pur si simplu nu-mi vine sa cred ce "aud". Adica te cred, dar e ireal. Dar cand ai sunat sa faci confirmarea nu ti-au spus si ca daca s-a modificat (vezi Doamne) ecograful nu se mai face pe caseta ci pe cd? si de fat eco este 2.300.000 fara nici o inregistrare?
Este cea mai mare prostie....
PArtea proasta ca acum nici eu nu m-as mai duce la ea, dar dr meu o sa insiste (cred ca are vreun comision) si o sa fac 3 eco....
vai de noi si vai de noi......


joy 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

ana77, bine ai venit printre noi!
hai ca luate cu soacre shi carucioare, postarea ta a trecut un pic neobservata!
fete, in legatura cu socrela, eu am mare noroc... a mea sta la 700 km, shi cand ne intalnim, ne intzelegem bin (adica de maxim 2 ori pe an)... in schimb, mama sta la 5 min, iar pe sotzul meu nu-l deranjeaza, din contra, pt ca mama e o superdulce...
dienutza... eu deshi voiam fetitza, la eco am fost convinsa ca o sa-mi zica baiat, shi prin urmare nu aveam pregatit nume decat pt baiat... mi-au dat lacrimile cand am auzit ca e fata...
xandra, 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bine ai venit, ana, si sa ne tii la curent, daca se modifica culoarea la carucior.
vezi ca primele 10 postri se vad mai tarziu, asa ca lumea le poate scapa din vedere, si s-ar putea sa nu primesti raspuns la intrebari. dup-aia intra imediat si le poate vedea toata lumea.
C & bb andrei 21s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

ANA 77 scuze ca nu am vazut mesajul tau decat acum....merge netu varza si dau la ultima pagina sa vad ce s-a mai scris si apoi vad din urma.
BINE AI VENIT printre noi...vei gasi numai fete de fete (ca sa zic asa)pe aici....
Deci si tu iei utrosgestan....Ai vazut acum cum este la dr CHITESCU tratamentul . Cu tine cum s-a purtat CHITESCU? Oare vede numai putzulici la eco ala? nici o fata?

Si Horho? Ai vb cu el cum nasti? Ca am auzit ca ar face numai cezariene. Adica aproape numai cezariene.

JOY 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

camelia daniela, mie mi-a fost rau pana la fix 15s... poate scapi curand
itzi tzin pumnii...
xandra, 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Dienutza ma bucur ca bb e bine si ca tu nu ti-ai pierdut simtul umorului. Nu putea sa stea si al meu, acum doua zile, cracanat, sa-i vedem si noi ceva, acolo? Asa... vom afla numai pe 15 august.

Corap chiar ma gandeam ce mai faci, ti se simtea lipsa pe forum.

si, fetelor, nu-mi dati apa la moara cu subiectul soacre, ca eu nu mai termin . Una recenta: ma intreaba "cum te simti, e bine bb?" si, inainte sa raspud imi zice "vai de mine, mie mi-e atat de rau, am bufeuri, ma doare spatele etc. etc. ... am lasat-o in curte si am plecat. De fapt cauta motiv sa se planga si m-a gasit pe mine.


Tania & Punctuletz 17+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput