Mamica de noiembrie -Decembrie 2005(23)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Dienuta , soacra mare sa-ti traiasca baietelul si sa va bucurati de el, hai ca-i bine! sanatos asta e singura chestie !!
te si de bucuram de Luca

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

brava dienutza, bine ca e totul ok, ce mai conteaza sexul!
felicitari!
xandra, 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:



DIANA.....SUPER FELICITARI...
SUNT SIGURA CA IL IUBESTI LE FEL DE MULT....
DAR LUCA VROIAM SI EU....
LUCA ANDREI DE FAPT....
DAR ESTE DAT LA CINEVA...(O PRIETENA) SI MA MAI GANDEAM LA ALTCEVA PE LANGA LUCA...
ORICUM SA FITI FERICITI.
Cum a fost la ecco? Ai inregistrat? cum este dr? ai apucat sa stai mai mnult de vb cu ea?
te pup dulce....

joy 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

gata. prima predictie gresita... si tocmai la dienuta...
eu va tot citesc, da' n-am mai scris nimic pen'ca am fost LENESA. si acum sunt, dar mi-am luat inima-n dinti.
imi pare rau pentru fetele care nu se simt bine. eu nu pot sa ma plang de nimic, nici arsuri nu mai am, m-am apucat si de exercitii pentru gravidute.
mi-am rezolvat si problema cu statul pe scaun: mi-a adus husbandu' un fotoliu la servici, sa stau comod, si acu doar capul mi se vede peste birou ;) mai am si monitorul in fata, sunt camuflata total. doar ca tre sa tin tastatura in brate, ca alltfel nu pot sa scriu.
pe mine m-a enervat socrela-acrela, imi venea s-o bat, noroc ca vb. cu ea la telefon si nu face-to-face. ii dau tel. sa-i spun ca am fost la ecomorfo, ca-i bb sanatos, voinic, voios, baietel si ea imi raspunde TEXTUAL :"bine, bine, da' voi ce faceti?" pai ce naiba sa facem, venim de la ecograf... atata entuziasm in legatura cu bb mic m-a demolat. pai, nici sa nu-l bage in seama, sa nu se bucure ca-i copilul sanatos? (am vaga banuiala ca-mi trecuse in plan o fetita si nu i-a iesit cum a vrut ea... of, da' asa suflet de piatra, sa nu se bucure si ea ca-i sanatos si grasan si de toate???)
in afara de fructe si branza, voi ce mai bagati la ghiozdan?

C & bb 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Of, Dienuta, imi pare rau ca nu este ceea ce ti-ai dorit, dar pe de alta parte, FELICITARI!!!!!!!!! o sa ai un baietel frumusel si sanatos, ceea ce este cel mai important pe lumea asta.
Sunt convinsa ca o sa-l iubesti la fel de mult. Sotiorul tau ce a zis? E happy, pun pariu, ca deh, barbatii parca intotdeauna isi doresc in adincul sufletului un urmas...

pentru tine!

22+3

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

CORAP... asa am patit si eu cu socrela...Nu faceti copii, nu faceti copii!! si cand am anuntat-o, parca ii spuneam unei vecine...si mai ales ca vroia o fetitza....dar e baietel. EEE ASTA ESTE.

JOY 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:


Felicitari Dienuta pentru baietel. E o mare minune, indiferent de ce sex este, sanatos sa fie!

Mihaela 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

la mine a fost cel mai misto, cind i-a dat Vic tel a spus"credeam ca ai sa imi spui ceva important"!
noi 2 nu vorbim , pe Eva a vazut-o la 2 ani si 3 luni, asa ca? in rest numai de bine

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

fetelor,
acum ca socul initial a trecut, hai sa va spun cum a fost; ne-am dus noi ca doua floricele la ecografie; cand am ajuns, doctora chitescu era cu fundul in sus, caseta pe care o adusesem sa inregistram nu a fost buna, ca au schimbat intre timp ecograful si acum trebuie cd; norocul nostru a fost ca avea cineva un cd, si ni l-a dat cu placere.
cat timp a adus nenea acela cd-ul, doctorita a inceput sa fumeze o tigara in cabinet cu noi, chestie care nu mi s-a parut in regula, dar nu am zis nimic, ci o mai intrebam diverse chestii, la care ea era destul de gretoasa si tacuta;
in fine, nu apuc sa ma asez bine pe masa si sa puna sonda pe mine, ca zice "ia uite ce puta mare, e baiat!" - e stiti cat imi doream eu fetita, de aici incolo, mie mi s-a rupt filmul ca sa fiu sincera; doctorita a continuat vreo 10 minute sa masoare pe acolo osisoarele si ce se mai vedea, dar misca asa de repede sonda, ca noi nu intelegeam nimic din ce se vedea pe ecran;
ma asteptam sa se inregistreze pe cd tot ce facea, dar ea a zis ca nu se poate, si la sfarsit abea a dat in 4d, pt ca toata ecografia a fost in 2d, si ne-a inregistrat vreo 20 de secunde; vreau sa zic ca bebele cu greu se intelege ca e pe acolo, si se vede ca misca foarte repede imaginile - ce sa mai discutam, nu se vede nimic, sau se vede, dar nu se intelege.
parerea mea e ca au fost 2 milioane date degeaba, asta daca ar fi mers morfologia si la un ecograf normal; restul e, cum a zis si doctorita mea ginecolog "din punct de vedere medical, o prostie";
binenteles ca atunci cand am iesit am bocit in masina o gramada, pentru ca din ce scria pe foile pe care ni le-au dat, nici macar nu am inteles daca e bine bebe.
noroc ca am fost la doctorita noastra, si ea ne-a explicat tot ce a vazut scris pe foi, si ne-a zis ca e foarte bine bebele, si sa stam linistiti; dupa care mi-a facut si un control la colul uterin, care era si asta bine mersi.
singura chestie nasoala ar fi faptul ca bebe statea cu picioarele departate si puta mare la inaintare, asa ca nu prea au putut sa analizeze toracele cum trebuie, nu au vazut decat ca e diafragma ok, si ca inima are 4 camere, drept pentru care ne-au chemat din nou la 22 de saptamani, poate isi schimba pozitia - alti bani, alta distractie, dar cred eu una ca nu ne mai ducem in nici un caz, sa ne faca in spital, ca n-o fi foc.
tati e bucuros, si acum mi-a mai trecut si mie, si intentionam sa ne bucuram si de baietel, asa cum ne-am fi bucurat de fetita.


dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ai dreptate, joy. daca ma gandesc bine, cred ca am vazut si vecine mai entuziaste de veste...
dienuto, sa-ti traiasca baietelul si sa va bucurati de el. pai.. ne vedem in parc cu carucioare bleu.
c & bb andrei 21s

Mergi la inceput