Mamica de noiembrie -Decembrie 2005(23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

pischi, felicitari draga mea shi distractzie placuta diseara! shi la cat mai multzi ani!!!
tania, este super sa-tzi simtzi bebelul mishcand, nu-i asha?
sa vezi de-acum incolo... ce super va fi
va pup pe burtici
xandra, 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:


Multumesc tuturor de urari, si va doresc si voua ani multi si fericiti alaturi de sotiori si bb-i.

Mihaela 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Mihaela nu cred ca e cazul sa-ti faci probleme, la o varsta asa mica a lui bb e normal sa trebuiasca sa ne concentram bine ca sa-l simtim. Asta pana ii invatam program de acrobatii!


Tania & Punctuletz 17+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Asa e, Xandra, zambesc involuntar de fiecare data si mi-e tare drag!

Tania & Punctuletz 17+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Al meu dragutz baietel se face ghemotoc si se pune ba in stanga ba in dreapta, unde are el chef. Ma uit la burta si e intr-o parte de cum se strange el. E destul de nasol uneori cand se face ghemotoc ca se baga atat de tare in peretele uterului de parca ar vrea sa iasa prin el si inchpuiti-va ce senzatii tari imi da mie. De altfel da din picioruse ca un manzulache.
Eu baie fac fetelor ca si inainte. Apa habar nu am la ce temperatura e, dar oricum nu la 37 de grade sau 38 ci mai fierbinte. Cat imi e mie bine. Mie medicul nu mi-a spus asa ceva. Si fac baie din primul trimestru chiar ma calma uneori cand aveam greturile alea super nasoale.

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Stiti de e cel mai frumos pentru sarcina, sa vezi cum se misca bebelacul prin burtica, cum se strimba burtica in functie de miscarile lui sau cum se face o gilma pe o parte oarecare a burtici cind isi aduna genunchi sau bratele, ala e un spectacol unic la fiecare copil, mai am putin si o sa-l urmaresc si eu.
Deja burtica mea se misca cind da bebe din picior sau minuta.

In rest la fel legume si fructe, am mincat multe coacaze, si multa branza cu rosii, multa!!!!!!!

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana77 spune:

Salutare burtici!
Va urmaresc de multa vreme, va stiu pe toate deja si imi sunteti tare dragi. Nu prea apuc sa scriu pentru ca intru rar pe forum si atunci ma updatez cu problemele voastre din ultimele saptamani. Evident, cand le citesc eu probabil ca au si trecut.

Joy, sa stii ca avem acelasi DPN si acelasi doctor . Si eu iau Utrogestan (3/zi) si Nospa (recomandate 3 dar iau in general 2). Stiu multe gravidute care le-au luat pana la sfarsit si nu au avut probleme.

La eco, evident am fost tot la dr Chitescu care in saptamana 14+1 a vazut in burtica mea un baietel. Dar saptamana viitoare ma duc la 3D sa i-o mai studiem

Va pupa fata pe toate!

Ana, DPN 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Fetelor, va rog frumos, treceti-va si saptamanile la semnatura, ca sa pot si eu calcula cand se intampla minunile astea cu bb!!!
Aura, tu la cate saptamani ai vazut galma plimbandu-se prin burtica?

Tania & Punctuletz 17+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

pai de la 18 + acum am 19 si 5 zile.

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

buna, fetelor !

am venit si noi de la morfologica; bebe e bine, chiar foarte bine, si va rog sa ma treceti cu carucior albastru pentru ca e ... baietel.
sa treceti si numele luca, pentru ca deocamdata asa o sa-l cheme, iar al doilea nume il vom stabili in consiliul de familie probabil diseara.

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput