FIV 37

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

lachione... si sar'mana de urare...si sa dea Dumnzeu sa fie cu ochisori la tine...sa iti dam stafeta ca sa zic asa..


AniS si bebelina mea dulce 35+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Am revenit si eu din concediu. Inca nu am citit tot ce ati mai scris in ultime vreme, asa ca am de lucru zilele acestea.
Delia felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor,
Da Luli, a.m.r. 7 zile....abia astept... si stiam draga ca i-a cazut buricul...doar nu crezi ca un flacau care vorbeste cu mine la telefon nu are buricul cazut! nu prea am inteles io ce-mi zicea dar data viitoare o sa fiu mai atenta.

Delia, dupa valoarea BhCG si eu cred ca-i unul singur. Sa fie sanatos, sa-l duci cu bine la termen si sa te faca fericita!

Fetelor m-au bagat in ceata cu analiza asta de estradiol...mai bine nu-mi trimeteau mie rezultatul, mi-a iesit valoarea 11 dar acum pe bune, nu inteleg nimic din buletinul de analiza si oricum, cred ca nu ma mai intereseaza pe mine ci pe dr. sa stie cate menogon/zi imi da pentru inceput.

Danezo , sa stii ca mare diferenta nu mai este intre giulesti si medsana, in sensul ca acum nu mai sunt preturile la giulesti in dolari ci tot in euro. Deci eu cred ca la procedura in sine fiv economisesti vreo 3-4 sute de euro, in rest toate costurile sunt la fel sa stii cu analizele si medicatia. Eu iti doresc acum sa te linistesti in primul rand si sa se intample minunea bineinteles, iar daca va fi cazul de fiv, sa reusesti din prima oriunde l-ai face. Dar io tot nu inteleg de ce nu ti-au desfundat trompa la laparo pe care ai facut-o??? Sanatate multa si pupici.
Moni, Lauion, Luli, Tia, Cecilia, Anis...si restul fetelor aveti cate !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Am revenit si eu din concediu. Inca nu am citit tot ce ati mai scris in ultime vreme, asa ca am de lucru zilele acestea.
Delia felicitari!
Zilele acestea trebuie sa incep si eu sa vad cum fac cu analizele. La mine e putin mai incurcat.
Lachi succes cu tratamentul!
Cecilia ce mai faci?
Va pup pe toate,
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

fetelor astept cu nerabdarea sa fac analiza marti BHCG,sper sa reusesc de data asta cum vrea dumnezeu. va pup si felicitari celor care au reusit va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Lachi ,nici eu nu inteleg de ce nu a desfundat-o. Cred totusi din cauza ca substanta de contrast a intrat prima data si a iesit iar a doua oara a intrat si nu am mai iesit asta la facut sa creada ca trompa este infundata la capatul dinspre uter sau ca a fost un spasm. De fapt asta mi-a si spus cand m-am dus la el saptamana trecuta cu rezultatul de la histeroscopie.
Am intrat pe site-ul lu' Medsana si am vazut ca acum preturile sunt in lei si sunt : ET-40.000.000 lei (vechi), FIV 69.000.000 lei si ICSI 87.000.000 lei .
Acum intrebare daca fac FIV cu ICSI ma costa 87.000.000 lei+ 40.000.000 ET sau 87.000.000FIV.+69.000.000ICSI lei +40.000.000 ET??????

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Dana tot incerc sa te sun si nu reusesc... nu! pretul icsi este 87 de milioane. cand spune pretul icsi, asta presupune fiv si icsi si et. ei dau si pretul et separat pentru cele care fac cu embrioni congelati si pretul fiv pt cele care nu au nevoie de icsi. te-am lamurit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Laura, multa, multa, multa bafta marti la analiza!!! Iti tin pumnii sa reusesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Lachi, e bine estradiolul 11, trebuie sa fie sub 50.
Bafta multa in continuare !

Anemona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Lachi, saru'mana , am priceput.Deja imi ieseau niste cifre la calcule de ma lua ameteala.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput