Bebelusi de sept-oct 2004 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Ptiu sa n-o deochi pe fica mea!
A mancat in seara asta 100 g legume+340 g iaurt si mai voia.Nu i-am mai dat de frica sa nu verse.
Ce zice-ti de asta?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

loreema-felictari-uau, a mancat perfect..ptiu, sa nu o deochi nic eu...

andora-si a mea a tot cu tati aduce mai bine-s-a nascut leita tati...
lorena-condoleante.
Lia a avut cateter in manuta cand a fost operata la 5 saptamani (de hernie ombilicala), dar din fericire nu s-a spart nici o vena, nici vanataie nu a fost...aici sunt cu mare grija la bebei, si imi imaginez ca acolo tot la fel.sa fie usoara analiza...

anne-marie-sa-ti traiasca bebe.bine ai venit


Lia mi-a mancat foarte bine ieri, azi nu a vrut nimic de dimineata-nu a avut tati succes, ca eu dormeam...dar la pranz a mancat iarasi bine.

si a cazut din pat...tot cu tati. Ca i-am spus ca se misca rapid acum-dar n-a crezut pana n-a vazut.Parca mai ieri o lasam in mijlocul patului fara griji, cand ii schimbam bluzita... Dar acum, cat a fost tati intors cu spatele ne-am trezit pe jos...noroc ca e covorul gros.


anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-16+
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

Buna seara. Ne primiti si pe noi? Eu sunt Simona, si Tudor, bebe si s-a nascut pe data de 2 septembrie 2004, la ora 23.40 avand 3.390 kg si 54 cm. Eu sunt nascuta in 2 decembrie 1971. Si inca ceva, acum Tudor are 5 dintisori.

Binenteles ca si eu va citesc de mult. Cred ca toate mamicile fac asa, citesc foarte mult inainte si abia mai tarziu scriu si ele. De fapt eu v-am gasit cand am cautat ceva pentru bebe, si apoi am tot revenit, dar pentru ca aveam doar dial-up era mai greu. Acum am linie separata pentru net, si pot citit tot, nu numai cand am o problema.

Nici Tudor nu mananca bine de cateva zile, se pare ca este problema tuturor, caldura.

Imi pare tare rau de povestea lui Andrei si nici nu-mi gasesc cuvintele. Sa fereasca Dumnezeu pe toata lumea de asa durere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Dupa masa copioasa de care va spuneam mai devreme am facut baita si a mai si supt vreo 15 min.
Pai daca seamana si la mancare cu tati DAU FALIMENT!
Macar sa pape ea asa bine,ca ma uitam azi la ea si tare slabuta mai e,cu toate ca mananca bine in general,adica mai mult decat multi bebici de pe aici.

Anamari- ce numai de langa mine sa cada copilul din pat?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Nici Danny nu mananca mai deloc de cateva zile....dar nici nu-l fortez....dintisorii si caldura....nici eu nu am pofta de mancare(si tot nu dau jos) o sa-si revina el

Am auzit si eu despre legea care s-a dat spre aprobare ,cu cresterea copilului....sunt niste tampiti(ministrul munci-chiar asta seara spunea ca daca vrei bebe ...este individuala dorintza...asa ca...)Oricum ,sper,pe mine nu ma avantajeaza sau devantajeaza...acum sunt platita de MApN 85% din salariul meu +norma de hrana(adica in jur de 9 mil)....pana acum nu am luat banii aia multi(9 mil i-au de cateva luni ...ca in rest luam 3-4 mil)ca ma plateste armata....culmea ar fi ca acum sa intru si eu in legea noua "unde-i bine nu-i de mine ,unde-i rau hop si eu"......vom vedea...vesti bune vrem.

Bine a-ti venit Simona si Anne-Marie

Era o fata ...scuze ca nu-mi amintesc numele(angel..)care vroia sa mearga in Herastrau....unde esti?

Va rugam ,in listutza, sa ne trece-ti si noua 3 dintisori


Cristia da ..accidentul a fost duminica seara ,spre bucuresti,pe DN,ei aveau un cielo(este avariat 80%).Ai trecut pe acolo si i-ai vazut?

Acum va las ca sunt tare obosita ,de cateva seri nu prea am putut dormi asa ca va pupicesc dulce .




Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

http://community.webshots.com/user/b35noc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Lorena - Dumnezeu sa o ierte!

Si am uitat sa va spun ca si noi suntem prieteni din "98 si casatoriti din 2000.....am imbatranit ,nu gluma!

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

http://community.webshots.com/user/b35noc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Am primit steluta......

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

http://community.webshots.com/user/b35noc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Lorena dumnezeu sa o odihneasca in pace pe bunica ta.

Lorema multumim .

AnneMarie felicitari pt Lia cei din urma vor fi cei dintai asa ca cine stie poate maine ne spui ca a luat-o la fuga .

Anne-Marie si Simona bine ati venit si sa va traiasca bb asteptam pozici sa va cunoastem .

Astazi am sarbatorit adica pune mese sterge mese ca a foat ziua sotului si a piticei ca ii chiama Paul si Paula asa ca noroc sa ii sarbatoresc odata.

Deocamdata se vad mici ameliorari cu raceala insa e la inceput vad ca nu mai haraie asa de rau.

Mai cald rau azi mi-am pus o batista pe volan sa pot conduce voi cum va descurcati?

Cum dati ciresele?
Vreau niste retete de Budinci pt bb are cineva?

Ma duc acumn sa dormitez ca imi cad ochii in tastatura ......




Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica de sept-oct spune:

Daniver - gata 3 dintuci
Simona - sunteti si voi in listuta. DNP iti mai amintesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Ok... mesajul de mai jos trebuia trimis exact dupa cel care l-am postat pe cel cand eram logata cu mamica de sept-oct, DAR mi-a picat internetul pana acum :)... so:

Noi suntem bine... azi puiul meu face 9 luni multa sanatate dragostea mamii... te iubesc mult de tot!!!
si celor care isi sarbatoresc ziua de nume si celor care mai pun o lunisoara :) (aici intru si eu ca am 19 ani si 11 luni )
De 2 zile a facut febra, nici un alt simptom, mananca bine, se joaca...
aseara a plans foarte mult... nu am nici o idee de ce, poate stie vreo una din voi, credeti ca e de la dinti? ca ea tot nu are nici unu`.
Apropo de asta... poate punem si noi in listuta varsta la care a aparut primul dintisor... daca vreti, poate peste ani o sa fie o chestie faina, eu stiu... :)

Dumnezeu are caile Lui, noi nu suntem capabili sa judecam ceea ce face El, dar si eu sunt zguduita de tragediile care se intampla in zilele astea. Acum o saptamana au murit 2 cunoscuti de ai mei, din Botosani, cu 1 si 2 ani mai mici decat mine :( Accident de masina... parintii lor erau devastati, mai ales ca baiatul era singur la parinti, o familie foarte bogata din Bt. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace, ca erau copii...
La fel m-am cutremurat cand am citit ceea ce a scris Daniver. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe micut si sa le dea putere parintilor.
Iertati-ma ca va spun, e principiul pe care merg eu...Greselile parintilor le platesc copii. Orice ati face ganditi-va la micuti prima data.

Cam asta e ce am avut de zis... sa fiti sanatoase si atente si mereu cu incredere in Dumnezeu. El nu ne va dezamagi nicodata!

Intre timp am fost si la doctor, are un picutz de rosu in ureche... adica infectie, dar nu e nimic grav, de la asta si febra. Am cantarit-o si are 9 kg si 77 de cm, a zis ca arata foarte bine, sa nu fie de deochi. V-am pupat, multa sanatate si numai bucurii




Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra

Mergi la inceput