Sa-mi arunc copilul sau nu?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ceea ce am spus despre carucior si despre ceva pentru fetita mare , ramane valabil .I-am dat Rodicai numarul meu de celular si i-am spus ca ma poate suna oricand .
Azi,din pacate , Sandra mi-a busit incarcatorul la celular si mi l-a facut praf asa ca pana gasesc altul o sa am telefonul inchis .E Siemens A50 si nu am gasit decat pentru 55 sau altele . Caruciorul e pregatit . Lucrusoarele pentru cea mare trebuie sa le mai spal odata ca au prins un miros ciudat pentru ca au fost inchise . Papusile sunt gata de joaca .

mami,tati si cu printesele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Dupacum ai vorbit chiar tu cu Rodica, sunt convinsa ca te va suna, ea este rupta de oboseala caci abea a venit de la Muresh, si iti multumesceu in numele ei pentru carutz si hainele pentru cea mare...asta o va ajuta sa stranga bani sa plateasca, cazarile de acolo, cea mai ieftina este 650 mii lei ...si trenurile sau benzina...
Multumesc frumos Laura

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Stati linistite ca nu-i bai . Alea nu cer de mancare asa ca le puteti lua oricand veti putea . Cu cine sta Ana Maria acum ? E la Rodica sau la cea care a avut grija de ea inainte ? Daca este la Rodica , ori de cate ori aceasta are treaba sau trebuie sa alerge pentru Bella , o poate lasa la mine .Si o pot ajuta si la lectii deoarece am o mare rabdare cu cei mici si experienta in cadrul invatamantului asa ca stiu cum s-o iau . O fac gratuit pentru ea , nu am nevoie de nimic . Cezar , sotul meu , este de acord atat cu adusul fetei la noi cat si cu ajutorul ei la lectii , de fapt la pregatirea pentru scoala .

mami,tati si cu printesele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna ziua,
Laura, iti mulumesc mult de intentie, dar cred ca este mult prea devreme sa vorbim de Lara(Ana Maria), intru cat ei acum i se pronunta sentintza de abandon, deci mai dureaza pana vine la Rodica, si apoi incepe gradinitza..iti multumesc oricum foarte mult. Va incepe scoala la 7 ani , caci ea acum, la 5ani jumate, are un nivel intelectual cam de 3 ani si ceva..deci este de munca cu logoped si psiholog, plus cadru familial.
BELA, astazi, chirurgul a vazut o dimineatza, spre a decide cand este cazul interventiei chirurgicale..( nu stim ce a decis ca nu l am prins la telefon inca..incerc).Este adevarat ca Rodica a venit foarte demoralizata, caci e lasata sa planga, si alte mici chestii care o mama nu le-ar face...am impresia ca nu o schimba acolo, decat de pampershi, nu imi dau seama, sau sa fie o mare coincidenta..noi can am plecat am lasat o in ostumas roz...iar Rodica azi a gasit o tot in costumashul roz...eu stiu?
Vesti buna..am vorbit la Protectia Copilului, si saptamana viitoare Rodica o aduce pe Georgiana la Bucuresti sa semneze plasamentul pentru inceput, si inceperea procedurii de adoptie...lucru imbucurator..o sa dureze cam o luna aceasta procedura, dar sper din suflet , cand iese Bela din spital, sa poata veni ACASA LA EA, unde o asteapta cu bratele deschise o MAMI si un TATI..ltfel e grav..
Oricum, intretimp, eu ma duc sa o ajut pe Rodica, caci sambata se muta in apartamentul care l-au inchiriat, si cred ca in maxim 2 saptamani vine ancheta sociala, la ei ..
Ca sa fiu cinstita ei cam au neoie de un dulapior pentru Bela si Lara...eu nu am sa le dau. Eu le dau patutzul de bebe si ce jucarii mai am de la fiica mea cand avea 1 an..le am cumparat eu perdelutze de voal cu desene pe ele, si voal sa le fac camera frumoasa, de printese. au mocheta pe jos, restul casei este oarecum mobilata, isi vor strange bani sa isi cumpere un pat. Dar daca se intampla sa aiba cineva de dat un dulapior cat de mic pentru fete, sau macar sa il vanda la un pret mai modest, eu i-l cumpar pentru ele. Recunosc cinstit ca nu prea mai am nici eu cine stie ce posibilitati de una singura...Ma doare, dar de la inceput, de cand am postat acest subiect am facut o stiind ca pot conta pe voi. Chiar nu mai pot singura.imi pare rau...iar ei, saracii au zis ca data viitoare dorm in cort, numai sa nu mai cheltuiasca atat de mult..ce sa va mai zic.. Ne chinuim sa strangem bani pentru interventia chirurgicala...Banding
Eu, asha cum am promis, am deschis un cont in lei, de fapt este cont deschis de Rodica, pentru ca si pe celelalte doua ii voi face ei imputernicire...deja apele s-au limpezit. Vor sa o adopte cu orice pret...depinde de noi daca si cat ii ajutam..
Va multumesc mult de tot
Rodica Ionescu
Cont lei BRD
RO34BRDE410SV49321694100]

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Gabriela, ce lapte praf mananca fata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Stai linistita , Pasho , si incurajeaz-o pe Rodica .Spune-i ca ne gandim toate la ea si ca ii tinem pumnii .

mami,tati si cu printesele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Maine pune si mama 500mii in cont si cand mai poate mai pune. In cel in lei.
Dar scrie si adresa bancii.

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Pashosha,as putea sa iti trimit si eu niste hainute pentru fetita.Deci hainute pentru virsta de 2-9 luni?.Daca imi dai adresa am sa ti le trimit prin posta.

Anca Cristian Lucian 12.05.05 si Bianca Melissa 02.02.03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Pashosha, te rog daca poti sa iei legatura cu mine pe adresa de e-mail: primavara2001@yahoo.com eventual cu o adresa de e-mail sau numar de telefon de al tau.

http://community.webshots.com/user/cameliac
``````````` Just hope ```````````

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

As avea eu un dulap de haine format din doua piese: sifonier cu doua usi (din pacate are numai bara pentru umerase, ar fi fost utile niste rafturi) si un dulapior deasupra tot cu doua usi. E deschis la culoare, de lemn natur.
Mai trebuie sa studiez daca se poate demonta pentru a fi mai usor transportabil.

Aura

Mergi la inceput