Sa-mi arunc copilul sau nu?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Va multumesc atat de mult pentru ajutor..din pacate sunt tare amarata, caci azi am vorbit cu d-na doctor Toganel, care mi-a spus, ca in afara de acceptul mamei care este necesar, mai avem de asteptat ceva vreme pana va fi operata caci nu este chiar atat de grav..Nu pot spune pe forum detalii pe care deja le banuiti cu totii, dar cum de este ok sa mai astepte putin, si sa ii mai sun din cand in cand, cand ei cu gura lor, respectiv, chirurg Suciu si D-na doctor Gosar, au zis ca trebuie facuta repede operatia de banding, caci altfel face hipertensiune pulmonara si aleluia!!!! Am primit mesajul, iar saptamana viitoare , Rodica se va duce la Tg Muresh, pentru a "grabi " lucrurile...
de aceea va multumesc mult de tot pentru hainutze, lapte, dulapior si ce mai puteti, si mai ales de contributia financiara, care putin cate putin aduna o suma salvatoare..
Aurelia, iti multumesc mult de CADOU, va fi perfect pentru camera fetitzelor, eu maine ma duc sa le pregatesc camera cu tot ce am eu, promit sa fac poze si sa vi le pun pe net..sa vedeti ce camera le pregatesc..
anky, sarut mana de hainutze, Rozi, acum , la spital i se da Bebelac, Motanik, draga de tine, mersi mult de tot, atat tie cat si mamei tale.
Doamnei irina Reisler, ii multumesc mult de tot pentru oferta, dar sa stiti stimata doamna, ca va fi mare nevoie de interventia dumneavoastra un pic mai incolo, am sa va si anunt eu cand este momentul oportun.
oricum, eu nu mai contenesc cu multumirile, Rodica chiar a ramas muta..Mi a spus sa va multumesc tuturor si fiecareia\fiecaruia. Va spun cinstit, eu am un sentiment ca de acum o sa inceapa greul...Doctorul a confirmat ca singura sansa a Bellei este adoptia de o familie care sa se ocupe de ea..a mai zis clar, ca daca o ia inapoi mama ei care nu o suporta sa planga, nu o tine nici 5 minute in brate si e clar ca nu poate avea grija de ea, si mai ales financiar caci are certif de handicapat, BELA MOARE..deci eu ma rog ca mama ei sa nu se razgandeasca..Hai ca iar devin sentimentala si ma apuca plansul...
contul in lei este deschis la sucursala din
CALEA VICTORIEI NR:32-34
bucuresti

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

LUCIA_CS
ti am trimis 3 pm-uri si de asemenea e mail..nu inteleg cum de nu le ai primit. Iti voi trimite din nou si pm si mesaj pe yahoo, dar chiar nu inteleg cum de nu le primesti..te sarut si chiar nu stiu ce sa iti spun...da mi tu un pm cu nr tau de tel si te voi suna, sa iti zic la telefon, alta varianta eu nu am..
pupici

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

De data aceasta am primit PM-ul. :)

Gabi, tu mai sti ceva de mama? Te mai suna pentru ajutor?
Sper sa nu faca cauzeze nici o problema.

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53434" target="_blank">
Teledon Sabina - 5 Euro pentru a salva viata unui copilas de 6 luni



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Pashosha insist cu un mod de a lua legatura cu tine. Incerc acum sa rezolv cu "cazarea" lui Rodica si a sotului ei la Targu Mures. Daca merge totul bine atunci sigur va fi bine si pentru micuta ca va avea cine merge la ea mai des sa verifice cum e ingrijita.

http://community.webshots.com/user/cameliac
``````````` Just hope ```````````

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Buna, vreau sa stiti ca am vorbit cu Gabi, si ma bucur, caci s-ar putea sa ne ajute cu cazarea, ceea ce ar fi super . Mai salvam niste bani pentru alte cheltuieli binestiute.
Ma bucur Lucia, ca deja incepusem sa ma isterizez si eu cu acest mesaj. De mama, nu stiu nimic de o saptamana, caci ma feresc sa o sun ca imi cere mereu bani, pusa de cumnatul ei. Trebuie doar sa o sune Rodica saptamana viitoare si sa o aduca sa dea semnatura de operatie si de plasament.
Cam atat pentru moment..
Azi, sunt entuziasmata la maxim, caci ma duc la Rodica, la noua ei casa(cea inchiriata), sa o aranjam pentru piticutze...sunt fericita, caci sunt prima care vad viitoarea casa a doi ingerashi, si am certitudinea ca au o familie de acum incolo..o mama si un tata
Voi face poze. va multumesc

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

gabi25

Gabiela, sa o saluti pe mamica a doua printese din partea noastra.

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53434" target="_blank">
Teledon Sabina - 5 Euro pentru a salva viata unui copilas de 6 luni



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

buna,

Azi amfost la Rodica, lanoua casa a Bellei si Larei. Este foarte spatioasa, are 3 camere, caci asha cere DPC, ca sa le acorde ttelacelor doua mici printese, dar e goala rau. in afara de canapea in sufragerie si un dulapsi aragaz, nu au nimic. Vor sa mai aducauna alta de pe la bunicii lor dela tara, pana isi fac si ei un rost.Oricum,e foarte spatioasa,si chiar pe langa mine(Trafic Greu) in bucuesti.
Maine le duc perdelutelesi patul si ma duc sa desenez fluturashi pe peretzi, asha macar mai inviorez camera...Sper sa iasa frumos. Mi sun pe la spital din 2 in 2 zile, ca sa nu leisterizez pe asistente, desi Rodica ar suna de 5 ori pe zi. Bella este relativ bine, si au inceput sa ii dea 10-20 ml sa suga cu bieronul, ca sa nu se dezobisnuiasca numai cu gavaj si sa uite sa suga la biberon.
Va pun maine seara poze cu camera inainte si dupa...sper sava placa..va puc

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Pashosha, ti-am trimis ieri un e-mail, pentru ca nu ai mesagerie privata (nici eu, de altfel, nu stiu cum s-o activez) si nu stiu daca a ajuns.
As fi dorit mai multe detalii despre locul unde trebuie adus dulapul: adresa, etajul (functioneaza liftul?), cand este cineva acasa. Sotul Rodicai ar putea ajuta la carat bucatile de sifonier de la masina in apartament? Este cat de cat indemanatic pentru a putea monta singur dulapul? Este vorba de batut niste cuisoare, de pus niste holtzshuruburi, nu-s lucruri complicate dar multeeeeeee (le aduc pe cele pe care le-am scos la demontare, nu-i trebuie altele, doar un ciocan si o surubelnita sa aiba).
Te rog sa-mi raspunzi la: aurelia1278@yahoo.com


Aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pandi spune:

Am si eu o intrebare care se potriveste foarte bine aici...
Niste oameni de bine din Olanda au trimis haine pt copii mici printr-un coleg de birou care abia a ajuns in tara.
Daca stiti unde e nevoie de asa ceva inainte de a le trimite catre locurile unde se colecteza haine pt sinistrati va rog sa imi spuneti.

Multumesc Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna seara,

Sunt din ce in ce mai impresionata si recunosc ca ma bucur din suflet sa spun ca oameni cu suflet m-au contactat, atat aici pe forum, si ma refer la voi toate care ma ajutati, cat si telefonic...
am reushit sa strang deja 200 USD, bani care vor acoperi cheltuieli bine determinate, si am fost indemnata sa recunosc cu incredere si in public ca avem nevie de ajutor financiar, si nu ma refer la minePashosha, ci la Bela si la ceea ce i se intampla ei. Deja eu sunt la fundul sacului cu toate economiile mele si incep sa am probleme cu sotul, caci eu nu pot sa ii explic lui de ce facem noi si nu statul... Bela are nevoie de bani, dar din pacate sunt pentru acelgen de cheltuieli de unde nu prea obtinem chitante...Am reushit sa imprumut bani de la un MARE OM, insa vor trebui platiti inapoi...si uitecum Adrian, datorita sfatului si incurajarilor tale, recunosc pe forum ca Bela are nevoie de ajutor financiar...
Maine plec la munte cu familiapana duminica, va rog sa nu lasatisubiectul sa se duca pe alta pagina, ricum sper sa gasesc un net pe acolo...revin duminica seara ...
Am vorbit cu Rodica, si o sa plece luni dimineatza ca nu avem cum sa ne vedem inainte...
Aurelia, sotul Rodicai poae ajuta la carat , la montat la orice..este foarte priceput , chiar a facut o masutza tare frumoasa pentru sufragerie..ca de, se mai carpesc si ei..
Panda, mersi de oferta, dar depinde de varsta, caci mici, sunt atat Diana Maria, cat si copiii de pe subiectul cu avem nevoie de hainutze, Bela, a tot primit, deci asha cum am mai zis, ea nu are de 2-9 luni si mai ales grosutze... Mersi mult oricum
Duminica voi lista donatiile primite, sper sa acopar macar o particica...
Gaby, ai vesti cu cazarea cumva,a vorbit mama ta cumva, ne mai poti ajuta?
Anky, iti voi trimite adresa, mersi mult
va pup si va multumesc din suflet tuturor


pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput