Inseminare artificiala

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Rocado!Bine ai venit si, sa speram ca peste doua saptamani vei pleca in fuga la gravidutze! Pe mine m-a durut in partea in care am avut foliculul, la doua zile de la inseminare si, nici eu nu stiu de la ce, ca durerea a durat trei zilishoare! Sa fi intarziat ovulatia atat de mult/ sa fi racit/ safi fost trompa care era solicitata...nu stiu! Dar avem timp sa ne gandim la asta pana se pozitiveaza testu!

Inca o data... bine ai venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

quote:
Originally posted by rocado

Fetelor, ma alatur si eu grupului, am facut azi IA la CFR2 cu doc. Matei si Mihalache, dar vreau sa va zic ca m-a durut cumplit. Iar acum am o tensiune in ovare. Oare e normal sa ma mai doara ovarele si dupa atatea ore?



Nu e normal sa te doara cumplit procedura. De ce oare la dr.Mihalache doare? Sunt curioasa, este cineva care a facut inseminare cu dr.Mihalache si nu a avut dureri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

si multumesc de incurajari, azi dimineata cand m-a trezit nu am mai avut nici un fel de durere. Ieri pt k m-a durut asa de tare, am zis ca numai fac a 2 a oara, dar poate am noroc si o sa am un

simonette tu cand ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Rocado eu m-am inseminat pe 22 octombrie cu Moisa si nu am avut nici un fel de durere in timpul procedurii. La 7 ore dupa inseminare si-a facut pregnylul efectul si am avut niste intepaturi pe ovarul stang (cel care a ovulat) cam 4 ore, dar eu asa patesc la ovulatie de fiecare data.
Simonette s-a inseminat la Giulesti pe 24 octombrie si amandoua asteptam rezultatul..
Apropo, tu ce valori ai avut in momentul inseminarii : dimensiune folicul, endometru, nr spermatozoizi, scor cervical... a fost cu pregnyl sau fara....
Daca te-am luat prea repede, promit sa vin eu cu explicatii.........

Am vorbit ieri cu o prietena, doctor de meserie, care s-a inseminat de mai multe ori cu acelasi cuplu Matei-Mihalache si de fiecare data a avut dureri inumane, ea fiind o tipa suuuper rezistenta la durere. Explicatia ei a fost faptul ca are herpes si de aceea atunci cand se introduc instrumentele ai senzatia ca le introduce in carne vie.... Ea crede ca acest herpes in momentul ovulatiei se accentua, dar la cate cazuri aud pe acest forum legate de dureri si toate la Spitalul CFR 2, nu stiu ce sa mai cred......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

M Oana eu nu am nici un fel de afectiune care ar fi putut sa-mi provoace durerea, dar chiar nu-mi explic d c m-a durut!! Dar ca sa fiu mai explicita nu m-a durut cand mi-a introdus spermatozoizii ci cand mi-a bagat dilatatorul acela, nu stiuc cum naiba se cheama
Eu am facut stimulare cu clomifen si am avut in ziua 14, 2 foliculi, unul de 29 si unul de 18, E= 6,5. Atunci mi-a dat sa fac un pregnil de 5000 de unitati si apoi sa ma programez la doc. Matei.
Si in ziua 15 a dimineata m-am dus la inseminare si cand mi-a facut eco, dejea se sparsesera cei 2 foliculi si aveam endometru de 8,4.
Dupa I mi-a dat un tratament cu acid folic si ovule de utrogestan.
Dar vreau sa te intreb, daca voi aveti ceva semne cum ca ati putea fii insarcinate? Adica mai bine zis, apar semnele mai repede de rezultatul dat de test?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Rocado semnele dinainte de CM si semnele de sarcina in prima perioada, am inteles c-ar fi cam aceleasi si pot fi confundate usor, adica sani durerosi, o pofta de mancare excesiva, poate si putina greata, pot aparea si daca esti insarcinata si daca esti in pragul CM-ului.
Daca iei utrogestan poti avea intarziere de 3-5 zile a CM-ului, deoarece raportul suplimentar de progesteron mareste faza luteala si CM-ul apare mai tarziu...
Cresterea endometrului de la o zi la alta a fost spectaculoasa in cazul tau, sa fie intr-un ceas bun si sa auzim de .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pe mine mai uitat oana????????
si eu am facut inseminare la dc Moisa si nu m-a durut deloc...si cum am mai spus o mai fac...si..si..tot cu ea...aaaaa nuuuuu..... ma insamantzez cu a lui barbatumeu..da mi-o face tot dc..


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Liana cum as putea sa te uit? Pai tu esti cea de la panou cu 65 milioane de calitate A+B....
Recordul tau ramane in vigoare......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:


oana


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Mai Oana,tu chiar le stii pe toate? Tu chiar nu uiti nimic? Am vrut sa-ti trimit niste floricele, da' nu pot! Sper sa te rasplateasca Dumnezeu, cat mai curand pt tot efortul pe care il depui, chiar daca e insotit de placere!

Mergi la inceput