Mamici de Noiembrie - Decembrie 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Lavita draga nu te iei de mine, si eu stiu lucrul asta, dar cred ca fiecare alege in virtutea unor considerente personale, eu iti respect parerea crede-ma in secolul nostru, e ceva sa vrei lucrurile asa cum le-a lasat Dumnezeu.
multi

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Da, Corap, ai drepate, eu i-as exporta in China! Sa spele ei acolo geamuri la 5 dimineata!

Tania & Punctuletz 15 fix

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Lavi la maini s-ar putea sa ai o alergie.

Si eu am fata cam uscata, ma dau cu crema in fiecare dimineata ca sa nu simt ca ma strange.

Deci, please, rupeti acul la din mine, sa nu mai zic chestii care pot pica nasol.

Lavi ma bucur ca ai inteles ca nu am vrut sa zic ceva nasol la adresa ta, si oricum imi cer scuze daca te-am suparat cu ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Corap, nu ajunsei la faza cu geamurile ca ii dadeam viteza direct pe geam la carte :)) pana unde am ajuns eu este chiar ok, intr-adevar stil mai clasic dar toate prietenele mele au zis ca e super pt dupa nastere.... asa ca oi vedea eu atunci.
Eu geamuri nu spal, am femeie la curatenie de ani de zile, si nu din lene, ci pt ca asa cum fac alergier la frig, asa fac si la detergent, in plus muncesc fte mult si nu am timp de curatenie, asa ca din banii aia munciti rup o parte ca sa am tot timpul curat in casa. Ami bine renunt la altele.
Cat despre maglavaisul de pe piele, nu-mi place sa fiu cremoasa si mi-e si o leneeeeeeeee cumplita sa ma dau dimineata, cand oricum sunt vensic in criza de timp.

Ripley

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Buna dimineata harnicutelor
ATENA si DORDIA felicitari pt baietei . sa va bucurati de ei si sa nu ne dea prea multde furca...si cu nurorile las' ca o rezolva ei cumva. Acum 2 ani, toate prietenele si cunostinte care au nascut au avut fetite...si numai eu cunosc vreo 6-7 cazuri.
Dar sa fie ei voinici si sanatosi asta este mai important.
MANDY, cred ca nu este prea devreme sa pui dr problema anesteziei, sa vezi ce-ti recomanda, mai ai timp sa asculti alte pareri, sa te interesezi mai mult....DR meu stiam ca face mai mult cezariene..dar am aflat ca de faptnu e chiar asa ca sunt fete care au si nascut natural, dar acum am eu indoieli. Daca inainte eram speriata de gandul de a nate normal (din cauza durerilor) si spuneam clar cezariana, acuma am inceput sa am indoieli. Stiu ca este mai bine si pt mine dar mai ales pt bb nasterea normala si nu stiu ce sa aleg.... .

VOI CE ATI FACE DACA ATI AVEA DE ALES?
pupici

joy04 + 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Lavita, ma supar atit de rar, nu m-am suparat fi sigura de asta,cit despre alergie , nu stiu, ieir nu am spalat, nu am mincat altceva decit de obicei, nu stiu, am avut o senzatie ciudata cind in maxi s-au frecat anumite persoane de pielea mea, si m-a luat cu mincarimi si un soi ciudat de scirba, dar aici sunt dereglata io!
Joi, alege nasterea normala, e mai bine daca nu ai de ce cezariana, asta ar fi parerea mea

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

tania... pai PUNCTULET e baietel, of course :)
C & bb 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy, Horhoianu asta am impresia ca e seful de sectie de la Municipal. Sefii de sectie, profesorii, etc. de obicei prefera sa faca cezariene preferabil programate. Si de obicei isi si conving pacientele ca e mai bine asa. (sau ca e necesar in cazul lor). Dar pe subalternii lor nu-i lasa sa faca cezariana fara indicatie clara.

Asta e "de obicei", habar n-am cum e in particular dr tau. S-ar putea sa nu fie ca ceilalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Corap, nu ajunsei la faza cu geamurile ca ii dadeam viteza direct pe geam la carte :)) pana unde am ajuns eu este chiar ok, intr-adevar stil mai clasic dar toate prietenele mele au zis ca e super pt dupa nastere.... asa ca oi vedea eu atunci.
Eu geamuri nu spal, am femeie la curatenie de ani de zile, si nu din lene, ci pt ca asa cum fac alergier la frig, asa fac si la detergent, in plus muncesc fte mult si nu am timp de curatenie, asa ca din banii aia munciti rup o parte ca sa am tot timpul curat in casa. Ami bine renunt la altele.
Cat despre maglavaisul de pe piele, nu-mi place sa fiu cremoasa si mi-e si o leneeeeeeeee cumplita sa ma dau dimineata, cand oricum sunt vensic in criza de timp.

Ripley

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Cam asa este LAVITELOR tocmai de aia eu credeam ca nu face decat cezariene....dar am mai auzit de alte fete care au nascut normal si tot cu el. Stiu ca de obicei asa fac sefii sa nu se trezeasca chemati de acasa sau in toiul noptii.
Mama mea lucreaza la maternitatea din ploiesti si de cand ma stiu am o frica de nastere....pt ca geamurile de la biroul ei dadeau spre salile de nastere si credeti_ma la inceput pe 4-5 ani , credeam ca acolo se omoara femei, de nici nu indrezneam sa intreb de ce urla si tipa in halul ala. Acum probabil este altfel....dar am ramas cu pitici pe creieras. Ma gandesc totusi la nasterea normala cand vad cca voi cele care ati mai nascut, recomandati epidurala ca o solutie.

joy + 16+

Mergi la inceput