Pestisori, pestisori...(12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna fetele!

Hai sa va mai inveselesc un pic de tot...

Stiti ca am fost saptamana trecuta la Buzau si l-am lasat pe Sebi la mama sa il intarc...no... si eu su sotul plouat ca vaaaaiii puiul nostru ce o sa faca fara noooiii... vaaaiii... venim acasa... casa pustieee ... noi plouati si la propriu si la figurat... in prima noapte am dormit cu asa grija de cum se v-a descurca mama cu el ... ca se trezea de 3 ori daca nu si mai des pe noapte sa pape tzitzi... dis de dimineata ma suna mama la 7 fara un sfert sa imi zica ce face printul... l-a obosit asa de tare inainte sa il culce la 10 incat s-a trezit abia la 2 dimineata cand a inceput cautarile dupa ma-ma prin casa si mama dupa el... "hai la buni ... mama doarme.." i-a pus muzica si a dansat cu el pana la 3 fara un sfert cand a capitulat si s-a culcat baiatul meu care a dormit pana la 7 jumatate dimineata! De zicea tata ca ce ne vaitam atat ca noi avem copil cuminte...... Aseara la fel l-a culcat la 10 si cand credeti voi ca s-a mai trezit iubirea mea? la 5 dimineata!!! Cand nu a mai avut cu cine sa discute si l-a scos in curte la gaini dupa ce l-a imbracat... ca altfel iesea singur descult din casa... e invatand sa deschida usile de vreo 3-4 saptamani... iar mama cum sta cu ele inchise aproape peste tot are ce deschide ... eeee... si de la 5 dimineata a tot stat prin curte si pe la bucatarie cu mama ... care a si facut mancare pentru toata ziua... cu nepotul de! ... s-a mai culcat pe la 8 dimineata si a dormit pana pe la 11 !!! E .. ce ziceti de el care la mine nu dormea mai mult de 40 minute?

Sa vedeti ce a facut cat am stat la Buzau... stateam de vorba in salon si il vad pe mandrul meu cum ia matura si forasul si incepe sa dea cu matura pe gresie... am ramas masca toti... credeam ca le va arunca dar nuu el matura cum ma vazuse pe mine la bucuresti si apoi pe mama prin curte... alta faza... seara eram cu mama la televizor si el se juca pe covor cu jucarii... se intrerupe emisia prin cablu la tv... el se duce in fata televisorului il cearta un pic vede ca e fara razultat vine langa mine ia de pe noptiera telecomanda si incepe sa o butoneze cu fata la televizor... iar masca eu si mama......alta faza noua facuta la Buzau ... ia telefonul mobil si il duce la ureche si zice : aaaaa aaaa ... nu mai suporta sa ii pun pampersul ... fugeee ...vrea numai la cucu gol ... l-am lasat si eu cand era mai cald afara dar numai pana cand nu mai vedeam cucu ca se strangea de tot saracu si sa vedeti ce lupte cu el sa ii pun pampersul!!! vine si plescaie la tine daca ii e foame si inghite in sec daca ii e sete... urca niste praguri mari care le are mama ca un om batran se tine de tocul usii cu doua maini si reuseste sa le treaca... si cred ca mai sunt dar nu imi mai vin in minte acum!

Mama m-a luat azi in telefon sa nu o mai sun din ora in ora ca ea mai are si treaba cu baiatul si nu are timp sa imi dea mie raportul asa de des ... de nu mai pot de dorul lui... si mai ales cand ma uit la pozele lui parca mi-e dor si mai rau de el! e n scump care nu face probleme lui buni lui si de care e taaareee mandra sa o vedeti cum merge pe strada cu el de zici ca e generaleasa are un piept in eaaa ma ofilesc de ras cand ii vad ... il poarta peste tot cu ea la piata ... la paine... in vizitele ei pe la vecini rude... e un rasfatat si jumatate ! Am zis daca se inteleg asa de bine sa il las si saptamana viitoare la ei ... la bloc ce sa faca ? Asa la curte are gaini are cutzi... are gropita lui cu nisip facuta de tataie... aer mai curat decat in Bucuresti ...

Hai ca m-am intins cu povestitul... sper sa va fi mai luat din gandurile grele un pic... va pupic dulce pe toate



Nally si Sebastian (14.04.2004)


Sebi la 1 An!

Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Nally ce flacau dulce aveti...si ce norocoasa esti cu bunicii si zau ca e pacat sa tii copilul la bloc cind la tara are tot ce-i trebuie.Mai greu trebuie sa-ti fie tie fata el...si lui tati.
Si deci asa, l-ai intarcat.I-a intreab-o pe mama ta eu ce sa-i fac Ilincai sa nu se mai trezeasca noaptea dupa lapte?si dupa ce rade un bibe cu lapte de ce urla si nu mai vrea sa adoarma ca in vremurile bune, si de ce ar vrea cu mami in pat?offfff....problemute care de fapt nu sunt problemute...noi sa fim sanatosi...dar tare imi e dor de o noapte dormita cap coada ca dupa un an jumate imi cam ajunge, nu???dar nu stiu de ce ma pling, ca doar asta ne e meseria, mamica am vrut, mamica ne numim

Salisa sa fie bine in continuare!!!ciudatenie cu plombele tale...ai de grija!

Mirela jale mare care va sa zica...cind vine tati?sau cind plecati voi spre tati?

Maruta, eu recunosc ca nu am dat clik pe povestioara cu pricina, poate sunt egoista, dar nu-mi fac bine povestile triste, ma doare sufletul ca ccc copilasii trebuie sa sufere si de aia ocolesc sa ma incarc negativ...sa dea Dumnezeu sanatate la toata lumea!!

fug sa vad pozele Vanessei si revin




Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Vanessa acum l-am vazut si pe tati si pe nasu'
A fost cam tristut Catalin cind i-ati taiat motu...poza aia cind isi duce minuta la breton, are o fata asa de dezaprobatoare, adica, "ce mi-ati facut oameni buni?"
Deci cum se interpreteaza ce a ales de pe tava, scriitor faimos cu multi bani? sau om de afaceri???

pupicei, miriie gaza, fug la ea, zi faina!!




Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna pestisorilor!
Incaodata va multumesc de gandurile bune...

Am citit despre tot ce ati scris, chiar ca m-am tavalit de ras , de nazbatiile lui Sebi...Sprintar mare.Pisicher , daka am scris eu bine.Nally , chiar daca voua , parinti lui va este greu fara el aici la Bucuresti, gandeste-te ca lui akolo ii este tare bine , creste sanatos, e super rasfatat, ingrijit, aer curat, are unde sa alerge.....iar buncii fii sigura ca mai intineresc putin ....

Vanesa multumesc de gandurile tale si cred ca asa este , chiar si dupa 1 an imi va fi greu fara el, mai ales ca doar el imi ramasese..iar eu eram favorita lui(mai am o sora mai mare)...

Maruta, stai linistita ca nu cred ca Felis s-a suparat, nu am citit exact despre ce este vb. dar asa cum te cunosc eu, cred ca esti o fata de milioane si nu ai de ce sa faci afirmatii ciudate despre tine...Hai ca poate maine te sun, azi nu am avut timp, am fost plekata de la birou....

Emilly, ce mai gaza ta? Iti da batai de cap, dar asta este starea de mamica cum bine spui tu...Cand va creste o sa iti amintesti cu mare drag de ac. momente...

Salisa, sarcina usoara si baga spanac , precum Popeye marinarul....In ceea ce priveste faptul ca sunteti departe si mama ta e in spital, eu zic ca atat cat mai aveti parintii in viata faceti tot posibilul sa ii vedeti....Sper sa nu te supere ac. lucru, dar o spun poate din experienta....niciodata nu ai timp pt. ei, ai late treburi mai importante de facut sau esti departe...iar atunci cand nu mai sunt ai vrea sa ii vezi....Scuze , nu vreau sa te intristez...Sanatate mamei tale!

Mireluta, pupicei lui Robert...

Felis, felicitari pt. examen si curaj pt. celelate examene ale vietii...Ai sa reusesti ca doar esti pestisor si in plus si moldoveanca...


Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Maruta

am scris ... am sters ... n-am interpretat gresit .... pur si simplu mi-am dat seama ca am gresit ca o mare tampita ...
te pup si iarta-ma ... cateodata ar trebui sa gandesc mai mult






LOREDANA... ... si eu te pup.. Nu-ti mai face probleme... Cum sa ma supar pe tine, care intotdeauna m-ai inteles atat de bine????????...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

quote:
Originally posted by Emilly

Vanessa acum l-am vazut si pe tati si pe nasu'
A fost cam tristut Catalin cind i-ati taiat motu...poza aia cind isi duce minuta la breton, are o fata asa de dezaprobatoare, adica, "ce mi-ati facut oameni buni?"
Deci cum se interpreteaza ce a ales de pe tava, scriitor faimos cu multi bani? sau om de afaceri???

pupicei, miriie gaza, fug la ea, zi faina!!




Emilly cu gaza ei
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)






ginecolog se face ca a ales un stetoscop, o siringa, o cutie de prezervative pixul (pt. retete cred) si banii.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)POZE NOI, EXCURSIE
POZE
PRIMA ANIVERSARE, SFARSITUL CLASEI I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Ma bucur ca v-am inveselit un pic!

Mi-a dat mama telefon si mi-a spus ca aseara Sebi al meu a uimit-o nevoie mare ... ii dadea dintr-o cana iaurt sa pape si a luat baitul meu 2-3 linguri dupa care i-a tras cana lui mama si cu doua manute o tinea si a dus-o la guraita sa bea! Asa zice ca a baut 3/4 din cana sorbind singurel... mama cand l-a vazut asa a inceput si ea sa il imite ... ...si asa se distra si bea ochenat la ea !
S-a juacat cu copii de lal mama de pe strada ... era super incantat ca i se dadea atata atentie... el fiind cel mai micut dintre ei!
Tata are un atelier auto si la toate masinile care vin la atelier vrea sa le deschida el portierele ... cand intra in atelier face ravagii printre cliente...

V-as povesti romane despre el dar nu vreau sa va plictisesc!

Ufff mi-e asa de dooor de imi vine sa ma urc acum la masina sa ma duc la el !!!

Pupici si santatea la toata lumea!



Nally si Sebastian (14.04.2004)


Sebi la 1 An!

Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna pestisori dragi!
EMILLY,sotul meu nu ajunge anul acesta,doar printr-o minune de sarbatori(cel mai repede)...speram sa putem ajunge noi acolo pana in martie....asa ca iti dai seama cat mai este!!!!!!!...uneori ma lasa nervii,si plang,dar apoi imi zic,lasa ca uite au trecut deja 6 luni si asta e...se duc si restul...greu!!!!!!
NALLY, pt Sebi,ce baiat mare si nazdravan!
VANESSA,sa-ti traiasca baietii, CATA e un dulce....ginecolog zici!... la puiuti!
Sanatate la toata lumea si ne auzim maine...eu incep scoala de soferi de maine,mie groaza...sa-mi tineti pumnii ca imi e cam frica!
la toata lumea si la puiutii mici!


Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Emilly am vorbit cu mama si am intrebat-o de reteta zice asa mama mea... iubire iubire iubire.... restul nu mai conteaza! Ea abia acum realizeaza cate momente minunate si unice a pierdut cand eram noi mici (fiind cu servici si pe noi dandu-ne la cresa de micuti micuti!) chiar daca o trezeste noaptea dupa ceai sau in cazul tau dupa lapte ... sunt momente frumoase, pe care noi mamicile mai tinere nu le realizam... dar cu trecerea timpului ni se vor parea de vis... mama traieste acum, cat e Sebi la ea, a doua tinerete ... si tareeee mult ii place... mai ales ca are timp de aceste clipe nepretuite alaturi de nepotul ei!

So fata draga cica sa nu ne mai vaitam atata ca avem niste cupii tare cuminti si frumosi cum nu v-a mai exista pi lumea asta altii pentru noi... si sa luam ce e mai frumos din tot ce ne inconjoara ca timpul trece al draq de repede si imbatranim fara sa ne dam seama ca ne-am vaitat toata viata! Cam dura mama, dar io, una, i-am dat dreptate in sinea mea!

Va transmite la toate fetile pupici de pe meleaguri buzoiene!

Mirela hai nu dispera iubita ... ca nu poate fi chiar asa de rau aici... nu zic ca nu e grea viata in ro. ... eee... ce sa mai zic de noi care stam aicilea si nu putem pleca?
Ia sa dai pupici pe buciuri dulci la Robert sa vezi ce mai uiti de toate pe moment!

Marutuleee unde ai disparut mama azi? nu semnezi aicilea cu doua trei cuvinte pe la feti??? hai ca nu s-a suparat Felis pi tineee! Ca tu esti fata cu suflet de aur curat! Treci incoacilea si mai zi ce planuri ai pentru we... pe unde va mai plimbariti cu masinuta aia noua si rosie?!

Felis pupa puiul scump si tie o floricica sa iti mai lumineze ziulica!

Vanessa sa iti traiasca printii ca tare reusiti sunt amandoi! De fapt din parinti asa frumosi de unde sa iasa cupii urati? Tu ai mai slabit s-a mi s-a parut mie? Ca arati super fain!

Orhidee pe unde disparusi tu fata draga??

Salisa multa sanatate mamicii tale! si tie o burtica frumoasa si sanatoasa (fara vegeturi - ca eu is toata insemnata cu toate cremele anti- ce mi-am dat ) Bea multe lichide si manaca santos!

Daniela tu ce mai zici azi? Nika?

Ei fetile cand trebuia sa apara in ro. dana? saptamana asta la sfarsit sau a si sosit? ca io is dusa nu mai stiu...

Pupilai la toti pestisorii...



Nally si Sebastian (14.04.2004)


Sebi la 1 An!

Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Ce mai faceti dragele? Ce bine ca sunteti in forma se pare. Toata lumea este pe pozitie.

Nally observ ca l-a cazat pe Sebi, sa nu iti para rau ca este putin departe de tine, sa vezi ce bine ii va prinde lui acolo, mai ales ca este rasfatatul tuturor. Chiar daca este asa mititel este bine ca te-ai indurat si l-ai lasat, ca ei se pare ca de mici au nevoie si de alte "personaje" prin jurul lor ca sa poata face fata cand vor fi mai mari. Diana mea este asa dependenta de mine, chair daca dupa cei 2 ani de stat acasa cadn am mers la serviciu am lasat-o la mama. O lasam duminica seara si o luam vinerea. Imi era asa drag!!!

Emilly ca bine zici tu cu meseria asta a noastra, toata viata mamicile au cate 2 meserii, ma intreb eu despre tipele cu "cariere" bine aranjate cum or face fata?!! Nu ca ma astepata la orizont ceva de genul asta!!! dar tot imi bat capul si sa stii ca eu sunt sigura ca tot familia este mai importanta. Si Diana cat a fost mica tot intr-un planset o ducea, dar dupa botez s-a linistit cat de cat.

Crismir, iti urez spor in ale condusului, ca eu asa am tot dat la examene, si cand am venit aici iar de capat. Fii barbata! ca totul se invata cu rabdare dar devine atat de usor cu practica (experienta).

Danuta_daneza , ma bucur ca usor usor iti revii, noroc pe noi cu forumul asta unde putem plange una pe umarul celeilalte. Noi sa fim sanatoase!!!

Va doresc tuturor numai bine si mult noroc pe oriunde inotati!Orhidee

Mergi la inceput